Ako

15 profesionálnych tipov na streamovanie pomocou Spotify

Spotify je nabitý užitočnými funkciami, o ktorých už pravdepodobne viete veľa. Ale ste si istí, že službu streamovania hudby využívate naplno? Dávame vám 15 tipov na lepšie streamovanie pomocou Spotify.

Predplatné vzorce

Za užívanie miliónov skladieb v službe Spotify nemusíte platiť. So službou Spotify Free to môžete robiť zadarmo, musíte sa však uspokojiť s rôznymi formami reklám. Ďalším obmedzením je, že svoje zoznamy skladieb môžete prehrávať iba v náhodnom režime. Každý, kto sa zaregistruje na Spotify Premium, platí 9,99 eur mesačne a môže si hudbu vychutnať bez reklám. Používatelia služby Premium môžu navyše počúvať aj offline. Prvých tridsať dní tohto predplatného je zadarmo. Tretie zloženie - Spotify Premium for Family - stojí 14,99 eur mesačne, takže si službu môžete vychutnať maximálne so šiestimi ľuďmi v rámci jednej rodiny.

1 Počúvajte cez prehliadač

Spotify je samozrejme možné používať prostredníctvom aplikácie na vašom smartfóne alebo tablete alebo cez desktopovú aplikáciu na vašom počítači. Službu streamovania hudby však môžete použiť aj prostredníctvom prehľadávača. To je obzvlášť užitočné, ak nepracujete na vlastnom počítači alebo chcete šetriť batériu svojho smartphonu. Jednoducho tu surfujte a prihláste sa pomocou údajov o svojom účte. Rozhranie je podobné ako v prípade desktopovej aplikácie.

2 Inteligentnejšie vyhľadávanie

Ak hľadáte pieseň od známeho umelca, často sa vám zobrazí celý zoznam výsledkov ... len nájdite medzi nimi jednu peknú pieseň. Alebo konkrétne hľadáte určitý žáner? Ak hľadáte konkrétne, oveľa rýchlejšie nájdete to, čo hľadáte. Vyskúšajte napr album: madonna. Takto získate albumy s Madonnou v názve bez všetkých výsledkov slávneho umelca. Môžete tiež spresniť akékoľvek vyhľadávanie pomocou A, ALEBO a NIE. Ostatné filtre vyhľadávania sú umelec:, skladba:, rok:, žáner: a štítok:.

3 offline

Prémioví používatelia môžu celé zoznamy skladieb presunúť do režimu offline. Užitočné, ak chcete počúvať na cestách bez použitia dátového pripojenia, a samozrejme tiež ak cestujete do zahraničia a stále chcete počúvať svoje obľúbené skladby. Funkcia je obmedzená na 3 333 skladieb na maximálne troch rôznych zariadeniach. Jedinou požiadavkou je, že musíte byť online aspoň raz mesačne, aby ste si udržali nastavenia pre hudbu offline. Ak chcete zoznam prepnúť do režimu offline, stačí prepnúť prepínač Stiahnuť nad prvým číslom. Svoje offline zariadenia môžete spravovať na stránke svojho účtu.

4 Spoločný zoznam skladieb

Existuje niekoľko dôvodov pre spoluprácu na zozname skladieb s ostatnými. Môžete napríklad rýchlo pripraviť zoznam skladieb na večierok. Jednoducho vytvorte nový zoznam skladieb alebo použite existujúci, kliknite pravým tlačidlom myši a potom vyberte Spoločný zoznam skladieb. Potom použite funkciu zdieľam zdieľať zoznam so svojimi priateľmi, príbuznými alebo kolegami. Ak niekto zmení zoznam skladieb, budú o tom informovaní všetci členovia.

5 Zdieľajte účet

Zdieľať prémiový účet so svojím partnerom? To je úplne možné po prihlásení pomocou rovnakých údajov na dvoch rôznych zariadeniach. Upozorňujeme, že nemôžete počúvať hudbu súčasne. Aj keď na to existuje trik! Ak jeden z nich prepne zoznam skladieb do režimu offline (pozri tip 3) a potom sa tiež prepne do režimu offline pomocou Nastavenia / Prehrávanie / Offline, potom môže druhý počúvať online. S účtom Premium pre rodinu môžete vytvoriť až šesť samostatných účtov Premium. Upozorňujeme, že všetci musia potom žiť na rovnakej adrese.

6 Bez prestávky

Zdá sa vám to pár sekúnd ticha medzi dvoma skladbami nepríjemné? Vďaka funkcii crossfade môžete kombinovať skladby s prechodmi ako DJ. Vo verzii pre počítač kliknite na šípku vpravo hore vedľa svojho mena a vyberte ikonu nastavenie / Ukázať pokročilé nastavenia. Potom prepnete funkciu Číslazlúčiť sa do seba a nastavte čas, napríklad päť sekúnd. Vo svojom smartfóne prejdite na Knižnica / Nastavenia / Prehrávanie / Stopy krvácania / Nepretržité prehrávanie.

7 Zobraziť históriu

Počúvali ste pred časom niektoré skutočne dobré skladby, ale zabudli ste ich uložiť do zoznamu skladieb? Nezáleží. Koniec koncov, svoju históriu si môžete ľahko pozrieť prostredníctvom aplikácie pre stolné počítače. Kliknite na ponuku hamburgerov vpravo dole. nižšie hraťFronta nájdete prehľad aktuálnej skladby a ďalších skladieb. Kliknite na História získate chronologický prehľad o posledných skladbách, ktoré ste prehrali, bez ohľadu na zariadenie, ktoré ste predtým používali. Skladbu môžete okamžite znova prehrať, pridať do zoznamu skladieb alebo použiť trojbodkové tlačidlo na zaradenie do frontu, zdieľanie, prezeranie interpreta alebo albumu a ďalšie.