Ako

Takto aktivujete Alexa na Sonos One

Sonos One vyšiel v Holandsku koncom roka 2017. Tento reproduktor je možné použiť na streamovanie hudby, ale tiež pre inteligentných asistentov, ako sú Google Assistant a Amazon Alexa. Alexa od spoločnosti Amazon môžete aktivovať kruhovým objazdom. Vysvetľujeme, ako na to.

Marketingové oddelenie spoločnosti Sonos vychádza z toho, že reproduktor Sonos One podporuje hlasových asistentov prostredníctvom zabudovaných mikrofónov. A ach áno, kvalita zvuku je tiež v poriadku. Nanešťastie pre nás nie sú hlasové asistentky v Holandsku vôbec ponúkané, pretože neovládajú holandský jazyk. To nie je povolené, aj keď s nimi chcete hovoriť iba anglicky. Aby nehovorili, doslova a do písmena. Našťastie s tým môžete niečo urobiť, aby ste mohli využívať funkcie svojho drahého reproduktora.

Aplikácie

Službu Alexa od spoločnosti Amazon môžete nechať pracovať na vašom Sonos One. Potrebujete k tomu niekoľko vecí: mobilnú aplikáciu Sonos (Android a iOS) a pripojenie VPN. Ale začneme Alexou. Uistite sa, že máte účet na Amazone, a potom nainštalujte aplikáciu Amazon Alexa (Android a iOS). V tejto aplikácii sa môžete zaregistrovať pomocou svojho účtu Amazon.

Ak chcete aktivovať Alexa na vašom Sonos One, už predpokladáme, že sa nachádzate vo vašej WiFi sieti, ku ktorej ste pripojili a nakonfigurovali váš Sonos. Po stlačení Hlasové služby v aplikácii Sonos v nastaveniach sa zobrazí upozornenie, že táto služba nie je vo vašej krajine k dispozícii. Preto na presmerovanie prenosu používame aplikáciu VPN. To je možné napríklad pri Nord VPN, ktoré je možné používať tri dni. Existuje veľa služieb VPN s bezplatným skúšobným obdobím alebo s dátovým limitom. Sú perfektne vhodné pre túto aktiváciu Alexa, pokiaľ presmerujú internetový prenos cez krajinu, kde je Alexa k dispozícii. Napríklad USA.

VPN

Najjednoduchším spôsobom je nastaviť sieť VPN na smerovači. Toto presmeruje všetok internetový prenos z domácej siete. Je to však možné aj len prostredníctvom pripojenia VPN na vašom smartfóne alebo tablete. Keď ste presmerovali pripojenie do krajiny, kde je k dispozícii Alexa, rýchlo prepnite na aplikáciu Sonos, kde môžete prejsť späť na Hlasové služby ide. Musíte to urobiť okamžite, pretože ak počkáte, aplikácia Sonos okamžite vyhľadá zariadenia, ktoré už nemôže nájsť, pretože presmerovávate svoje pripojenie. Môže sa teda stať, že sa zobrazí chybová správa alebo že aplikácia nebude chcieť nič robiť, pretože nemôže nájsť systém Sonos. Žiaden strach. Odpojte sieť VPN a skúste to znova.

Keď dostanete Hlasové služby Výber vás prevedie procesom registrácie, kde vyberiete svoj účet Alexa a Alexa je aktivovaná. Potom ho môžete ihneď použiť tak, že poviete Alexa a položíte otázku v angličtine. Po aktivácii Alexa už pre hlasového asistenta nemusíte používať VPN.

Stíšiť

Je to strašidelný nápad: Sonos One je pripojený k internetu, má sedem mikrofónov na rozpoznávanie hlasu a nemá vypínač. Na reproduktore bolo umiestnené tlačidlo stíšenia, ktoré vypína mikrofóny. Je však ešte lepšie napájať Sonos napájaním cez predlžovaciu lištu s vypínačom. Takto môžete Sonos jednoducho kedykoľvek zapnúť a vypnúť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found