Preskúmanie

10 najlepších widgetov pre váš tablet s Androidom

Widgety boli vždy jedným z najdôležitejších rozlišovacích prvkov systému Android. Na tablete skutočne svietia, pretože máte veľkú obrazovku, ktorú môžete namiesto ikon aplikácií vyplniť správami, počasím alebo užitočnými pomôckami.

Zostavili sme zoznam najlepších spôsobov, ako okoreniť obrazovku skvele vyzerajúcimi aj užitočnými widgetmi z Obchodu Play. Či už máte skromný tablet Nexus 7 alebo Galaxy Tab S s obrovskou obrazovkou, oživia vašu domovskú obrazovku. Prečítajte si tiež: 10 najlepších aplikácií pre Android z marca.

AccuWeather

AccuWeather úplne prepracoval svoj widget s ohľadom na Lollipop a vyzerá nádherne. Biele pozadie a čierny text sa skvele hodí k aplikácii Google Launcher a ďalším aplikáciám na obrazovke, ktoré majú vzhľad Material Design.

Je to tiež pohodlné, pretože zobrazuje aktuálnu teplotu a predpoveď na ďalšie tri dni priamo na domovskej obrazovke. Zvyčajne je to presne to, čo potrebujete, aby ste aplikáciu nemuseli otvárať. Ak aplikáciu otvoríte, zobrazí sa vám úžasné množstvo podrobností o počasí vrátane predpovedí, radaru a videí.

AccuWeather (zadarmo)

Numix Calculator Pro

Možno to nie je najsexi widget, ale mať kalkulačku na domovskej obrazovke je skutočne užitočné. Ak ho často používate, zaobstarajte si Numix Calculator Pro. Je to vynikajúci príklad materiálového dizajnu a hodí sa k iným aplikáciám s viac-menej rovnakým vzhľadom.

Miniaplikácia vykonáva iba základné výpočty, takže ak chcete vykonávať algebraické funkcie a podobne, budete si musieť otvoriť aplikáciu. Ale je veľmi užitočné mať ho ako widget, aby ste mohli niečo rýchlo vypočítať. Odpoveď si môžete nechať po ruke na neskôr.

Numix Calculator Pro (0,89 EUR)

Pinterest

Možno budete chcieť mať na domovskej obrazovke ešte niekoľko rôznych vecí. Ak je to tak, posuňte prstom nadol miniaplikáciu Pinterest a upravte jej veľkosť podľa svojich predstáv. Ak chcete, môžete vyplniť väčšinu obrazovky a okamžite získať prístup k všetkým druhom nápadov na zdobenie domácnosti, módu a rodičovstvo.

Môžete pridať položky do svojich obľúbených položiek a pripnúť ich znova, aby ste mali prehľad o všetkých ostatných skvelých widgetoch, vďaka čomu je multitasking (alebo rozptýlenie) ešte ľahší.

Pinterest (zadarmo)

Microsoft OneNote

OneNote od spoločnosti Microsoft sa stal pevnou voľbou na zaznamenávanie a organizovanie všetkých vašich súborov v systéme Android. Miniaplikácia OneNote dobre využíva farebné ikony, ktoré vám pomôžu rýchlo nájsť to, čo hľadáte.

Farby zodpovedajú položkám, ktoré ste vytvorili v OneNote, takže môžete okamžite vidieť, o čom je poznámka. Ak chcete radšej používať Evernote alebo Google Keep, aj tieto aplikácie majú widgety, ale spoločnosť Microsoft ich implementovala naozaj dobre a skutočne riadi svoju stratégiu pre rôzne platformy.

OneNote (zadarmo)

disk Google

Disk Google má namiesto jedného skvelého veľa dobrých widgetov, ale keď ich skombinujete, môžu skutočne zvýšiť vašu produktivitu v tablete. Jeden z widgetov umožňuje pridať jeden alebo viac priamych odkazov na konkrétny priečinok. Alebo ak chcete fotografie vložiť do konkrétnych priečinkov, pomocou miniaplikácie na otvorenie fotoaparátu otvorte fotoaparát, ktorý potom túto fotografiu umiestni do vopred vybraného priečinka.

Na dlhom paneli sa na domovskú obrazovku nachádzajú aj príkazy na odovzdanie, pridanie fotografie alebo vytvorenie nového dokumentu, hárka alebo snímky.

Disk Google (zadarmo)