Ako

Prevod DVD pomocou softvéru na konverziu MediaCoder

Stále hľadáme alternatívne nástroje na prevod multimediálnych súborov. Najmä schopnosť prevádzať audio a video je niečo, čo vždy spôsobuje problémy. Mnoho z týchto problémov zmizne ako sneh na slnku vďaka aplikácii MediaCoder! Ako príklad uvedieme okrem iného prevod DVD.

Ak si chcete stiahnuť program MediaCoder, presmerujeme vás na túto webovú stránku: free-codecs.com/download/mediacoder.htm. Je to preto, že skript na stiahnutie na webovej stránke MediaCoder sám osebe nie je ocenený všetkými modernými webovými prehľadávačmi. Je tiež potrebné poznamenať, že iba 64-bitová verzia aplikácie MediaCoder je stále trvale podporovaná a ďalej sa vyvíja. To je samo o sebe pochopiteľné, pretože sa týka ťažkých nástrojov, ktoré sa zvyčajne používajú iba na ťažkých počítačoch. A ťažké počítače sú vybavené rýchlym procesorom, množstvom RAM a samozrejme 64-bitovou verziou Windows 10.

Počas inštalácie aplikácie MediaCoder je stále potrebná vaša pozornosť, pretože sa odporúča nainštalovať program úplne (čítať: Úplne).

Pridávanie súborov

Na prekódovanie multimediálnych súborov zvyčajne používate program MediaCoder. Vo väčšine prípadov ide o súbory, ktoré sa na určitých zariadeniach nedajú prehrať. Možno budete tiež chcieť zmeniť napríklad rozlíšenie, stupeň kompresie alebo typ súboru. To je všetko možné. Ale nech urobíte čokoľvek, všetko sa začína tlačidlom Pridať a vďaka tomu môžete do MediaCoderu pridávať súbory, stopy a adresy URL.

Súbory sú video súbory. Skladby sú zvukové súbory, ktoré môžete umiestniť „pod“ tieto videosúbory. URL sú internetové odkazy na video súbory. Prinajmenšom to je zhruba povedané ... Ak vysuniete rozbaľovaciu ponuku tlačidla Pridať, okamžite bude jasné, že program MediaCoder zvládne všetko (!), Ktoré vyzerá trochu ako multimédiá.

Prevod / prevod DVD

Týmto spôsobom teraz konvertujeme DVD. Možno poznáte štruktúru priečinkov DVD videa: priečinok VIDEO_TS obsahujú potrebné súbory. Cez vyššie uvedené tlačidlo Pridať môžete preniesť celý priečinok VIDEO_TS do MediaCoderu. V takom priečinku VIDEO_TS ide o súbory VOB. Ešte lepšie sú to súbory VOB, ktoré - pozor! - obsahovať skutočný film. Na začiatku sú vždy nejaké režijné náklady, napríklad ponuky a úvodné informácie, ktoré je možné vynechať.

Pozeráte sa teda na prvý veľký súbor VOB (ktorý má zvyčajne presne 1023 MB), pretože to je vždy začiatok filmu. Potom skontrolujte nasledujúce veľké súbory VOB v okolí, až po prvý - často - o niečo menší súbor VOB. S tým máte holý film úplne

Ak je predvolene nastavený MediaCoder, musíte iba označiť, kam by sa mal novovytvorený videosúbor umiestniť. Potom kliknite na tlačidlo Štart na začatie procesu premeny. A potom to je rýchlosť počítača, ktorá určuje počet minút, ktoré trvá aplikácii MediaCoder, aby previedla DVD-Video na niečo oveľa menšie a kompatibilnejšie. A v závislosti na nastaveniach nájdete prevedené DVD-Video v jednom zlúčenom alebo viacerých samostatných súboroch MP4.

Pokiaľ ide o titulky: Po prevedení na MP4 alebo MKV budete jednoducho používať súbory s titulkami SRT, ktoré nájdete napríklad na webe subscene.com. Uvidíte, pre 9 z 10 DVD-videí existujú holandské súbory SRT. Takýto súbor s titulkami SRT vložíte „tam“ do priečinka s video súborom prevedeným pomocou MediaCoder a máte hotovo.

Opäť a iné

Nástroj MediaCoder môže byť trochu vytrvalý, ak chcete opakovať úlohu konverzie. Zdá sa, že to nefunguje, a to preto, že MediaCoder nechce robiť dvojnásobnú prácu. Tiež niečo, čo sa dá ľahko vyriešiť pomocou možnosti ponuky Súbor a Vrátiť späť všetky nastavenia.

A ak môžeme nechať prerobiť úlohu konverzie, môžeme tiež nechať túto úlohu konverzie vykonať inak (!). V pracovnom okne aplikácie MediaCoder sa potom budete musieť vysporiadať s nasledujúcimi tromi kartami:

Video - Obzvlášť sa pozrite na rozbaľovací zoznam Formát. Existuje obrovský zoznam všetkých druhov videokodekov, ktoré môžete použiť na zabalenie videa. Od nesmierne populárneho formátu H.264 až po ťažko používané raw video. Nech už použijete akékoľvek prehrávacie zariadenie, MediaCoder má vždy zodpovedajúci videokodek.

Zvuk - Čo platí pre video, to platí aj pre zvuk. Opäť existuje rozbaľovací zoznam Formát obsahujúci potrebné zvukové kodeky. Od MP3 cez WMA po FLAC. Aj teraz je tu niečo pre každé prehrávacie zariadenie ...

Kontajner - Potom dostaneme kontajner a to je konečný formát súboru. Balenie zvuku a videa sa vykonáva „v“ multimediálnom súbore, a to je tento kontajner. Populárnym kontajnerom je MP4, ale samozrejme tu máme aj AVI, MKV a MOV.

A tým sme ukázali podstatu MediaCoderu. Postaráte sa o všetky multimediálne súbory a potom určíte, ako chcete celú vec previesť a v akom formáte by sa mala uložiť. Aby sme získali presne padnúci multimediálny súbor, ktorý sa prehľadne prehráva v zariadení alebo v aplikácii podľa vášho výberu.

Pretože MediaCoder je taký všestranný, nie je to najjednoduchší program na použitie. Ak sa však budete držať spomínaných kariet Video, Audio a Kontejner, môže sa pokaziť len málo alebo nič.