Preskúmanie

4 najlepšie notebooky do 600 eur

Hľadáte nový notebook, ale nie príliš objemnú peňaženku? Potom máme v tomto článku niekoľko návrhov. Už teraz môžeme prezradiť jednu vec: aj keď hľadáte nie príliš drahý notebook, odteraz môžete očakávať aj veľa luxusu, ako napríklad SSD a Full HD obrazovka. Testujeme pre vás najlepšie notebooky do 600 eur.

Luxusný notebook s dobrým výkonom: za to si musíte vyhradiť slušné množstvo peňazí. Ak sa však pozriete na inzeráty v brožúrach, zdá sa, že na predaj je pekný notebook za málo peňazí. Počítači! Spoločnosť Totaal začala pracovať so štyrmi rôznymi modelmi. Latku sme stanovili na 600 eur, hoci nie všetci výrobcovia tento rozpočet využili naplno. Pozvali sme všetkých výrobcov a nakoniec sme dostali modely od spoločností Acer, ASUS, Lenovo a Medion. Najlacnejší je notebook od Aceru, ktorý má cenovku 449 eur. Najdrahšie sú Lenovo a Medion, obe stoja 599 eur. Tri modely majú 15,6-palcovú obrazovku, ktorá je roky najpopulárnejším formátom. Lenovo je jedinou výnimkou a rozhodne sa pre 14-palcový model.

Aj keď sme v čase vydania tohto časopisu skontrolovali, či sú recenzované notebooky na predaj a výrobcovia to potvrdili, pozeráme sa bližšie. Naše skúsenosti ukazujú, že ponúkané konfigurácie sa v tomto cenovom bode menia pomerne rýchlo. Môže sa teda stať, že presne testované konfigurácie bude ťažké získať. Zvyčajne existujú varianty na predaj, ktoré sú konfiguráciou veľmi podobné recenzovaným notebookom.

Pracujte pohodlne

15,6-palcový notebook zostáva dosť výrazný, ale časy, keď bol 15,6-palcový notebook tiež veľmi ťažký, sú definitívne preč. Výhodou veľkej obrazovky je, že stačí, aby ste mohli o niečo dlhšie pohodlne pracovať. Klávesnica, ktorou je notebook vybavený, ponúka tiež dostatok priestoru na stratu prstov, takže ihneď netúžite po samostatnej klávesnici. Najľahším notebookom v teste je menší 14-palcový notebook Lenovo 510S, ktorý váži iba 1,52 libry. To je veľká výhoda, ak si chcete so sebou veľa vziať notebook. S hmotnosťou 1,6 kilogramu je ASUS ťažko ťažší. Už sa necíti ako tehla, ktorú musíte nosiť so sebou. Je to takmer váha mnohých menších notebookov. Redukcia hmotnosti je jedným z hlavných vylepšení, ktoré sme v posledných rokoch zaznamenali. Najťažším v teste je Medion s hmotnosťou najmenej 2,3 kila. Je pozoruhodné: napaľovačka DVD je v dnešnej dobe zriedka štandardná. Iba Medion ich má na palube.

Úložisko a obrazovka

SSD disk je jednou z ďalších výhod moderného notebooku. Aj keď sú stále k dispozícii modely s pevným diskom, SSD je v praxi oveľa príjemnejší. Nevýhodou je často kapacita. Ak máte veľa súborov, s ktorými pracujete, je možné, že nezvládnete SSD s kapacitou iba 128 GB.

Tam, kde bolo rozlíšenie obrazovky 1366 x 768 štandardom pre notebooky už roky, čoraz viac modelov ponúka Full HD (1 920 x 1 080 pixelov). V praxi je to ideálne rozlíšenie. Ponúka dostatočnú ostrosť a dostatok pracovného priestoru na prezeranie napríklad dvoch stránok v programe Word vedľa seba.

Acer Aspire ES1-533-P1SA

Začíname s Acer Aspire ES1-533-P1SA, notebookom, ktorý vyniká predovšetkým svojou veľmi nízkou cenou. Stojí to iba 449 eur. Za túto sumu získate notebook poháňaný procesorom Pentium. Jedná sa o model minulej generácie, ktorý našťastie nie je ani zďaleka taký pomalý ako predchádzajúca modelová rada. Čipu pomáha 6 GB RAM a 256 GB SSD. Podľa nášho názoru skvelá kombinácia, pokiaľ nemáte v úmysle vykonávať veľmi ťažkú ​​prácu. Obrazovka Full HD má matný povrch a je založená na technológii TN. To znamená, že pozorovací uhol nie je optimálny. Preto by sme vám to neodporúčali, ak je vašou vášňou fotografia a chceli by ste svoje fotografie upraviť na tomto notebooku.

Výhodou tohto notebooku je, že je vybavený priehradkou, ktorá vám umožní ľahký prístup k disku a pamäti a v prípade potreby ich môžete vymeniť. Acer ponúka najlepšiu výdrž batérie z hodnotených notebookov. Pri jednoduchých úlohách vydrží pracovať približne sedem hodín bez nutnosti pripojenia k zdroju napájania.

Acer Aspire ES1-533-P1SA

cena

€ 449,-

Webová stránka

www.acer.nl 6 Skóre 60

  • Pros
  • Lacné
  • Ľahko sa inovuje
  • Ssd
  • Životnosť batérie
  • Negatíva
  • Nie najlepšia obrazovka s rozlíšením Full HD
  • Procesor nie je rýchly
  • Iba jedno pripojenie USB 3.0