Ako

Takto si zálohujete svoj iPhone alebo iPad

Je rozumné pravidelne zálohovať svoje zariadenia Apple. Apple označuje zálohu ako „zálohu“ a takúto kópiu je možné vyrobiť dvoma spôsobmi. Ukážeme vám, ako zálohovať cez iCloud alebo cez iTunes.

Zálohovanie je múdre, pretože sa môže stať, že je potrebné obnoviť pôvodné nastavenie vášho zariadenia Apple alebo prepnúť na nové zariadenie. V obidvoch prípadoch sú súbory, nastavenia a aplikácie z vášho iPhone, iPad alebo iPod Touch preč. Zálohovaním zariadenia ho môžete obnoviť naraz, takže nemusíte robiť všetko sami. Podmienkou je, že ste si vytvorili záložnú kópiu zariadenia, ale ako to funguje? Prečítajte si tiež: Pomoc: moje zálohy sa nevytvárajú, čo teraz?

Zálohujte cez iCloud

Najjednoduchší spôsob zálohovania je cez iCloud. Potrebujete len dobré WiFi pripojenie a dostatok úložného priestoru v cloude. Ak to máte, môžete si urobiť zálohu tým, že pôjdete do zariadení s iOS 8 a novším nastavenie >iCloud >Zálohovanie ísť.

Ak máte zariadenie so systémom iOS 7 alebo starším, prejdite na nastavenie >iCloud >Skladovanie a zálohovanie. V obidvoch prípadoch môžete klepnúť na Zálohujte teraz. Posuvníkom v hornej časti vedľa iCloud zálohovanie na zeleno, vaše zariadenie automaticky vytvorí záložnú kópiu, keď sa nabíja, je pripojené k sieti Wi-Fi a uzamknuté.

Zálohovanie cez iTunes

Zálohovať môžete aj prostredníctvom iTunes. Potom musíte mať prístup k počítaču s internetom a nainštalovaným iTunes. Ak ste pripojili svoje zariadenie k počítaču a spustili ste iTunes, v hornej časti sa po vytvorení pripojenia zobrazí ikona vášho zariadenia. Ak kliknete na túto ikonu, získate prehľad o zariadení. Pod hlavou Zálohy nájdete všetky možnosti na vytvorenie zálohy. Vpravo môžete kliknutie vytvoriť ručne Vytvorte zálohu kliknúť. Táto kópia je uložená vo vašom počítači.

Naľavo vidíte Vytvorte záložné kópie automaticky. Ďalej si môžete vybrať iCloud a Tento počítač. Ak vyberiete možnosť „Tento počítač“, zálohovanie sa uloží do vášho počítača, keď je zariadenie pripojené k počítaču. Ak zvolíte iCloud, kópia sa uloží do cloudu.

Záloha hodiniek Apple Watch sa automaticky vytvorí v zálohe zariadenia iPhone. Prečítajte si tiež: Obnovte zálohu Apple Watch

Dostatok úložného priestoru

V obidvoch prípadoch je potrebné mať k dispozícii dostatok úložného priestoru. Najmä v službe iCloud nemusíte mať dostatok miesta. V takom prípade môžete kúpiť viac úložného priestoru zobrazením nižšie nastavenie >iCloud na Skladovanie a potom klepnite na Kúpte si viac ukladacieho priestoru. V predvolenom nastavení máte 5 GB úložného priestoru bez toho, aby ste zaň museli niečo platiť. Úložný priestor je možné rozšíriť na 20 GB, 200 GB, 500 GB alebo 1 TB. To vás bude stáť mesačná suma od minimálne 0,99 eura do maximálne 19,99 eura.