Ako

Nastavenia prihlasovacej obrazovky systému Windows 10

Nie je to bod, na ktorý sa bežne dlho „zavesíte“: prihlasovacia obrazovka systému Windows 10. Mimochodom, oficiálne známa ako uzamknutá obrazovka. Stále je toho však dosť potrebné upraviť!

Zamykacia obrazovka systému Windows (v tomto článku to tak nazvime ďalej) je obrazovka, ktorú uvidíte po chvíli, keď zapnete počítač alebo notebook. Nájdete na ňom svoje účty a na prihlásenie tu zadajte svoje heslo a potom stlačte kláves Enter. V skratke: dalo by sa to nazvať aj obrazovkou „odtiaľto odtiaľto“. Napriek tomu je v tejto časti stále dosť jemných úprav.

Spustite Nastavenia z ponuky Štart a potom kliknite na Osobné nastavenia. V stĺpci naľavo od teraz stojacej obrazovky kliknite na Zamknúť obrazovku. V predvolenom nastavení sa pre túto obrazovku na obrazovke zobrazuje veľmi pekné pozadie. Ak chcete mať kontrolu nad tým, ktorý obrázok je presne, existuje niekoľko možností. Najprv môžete ísť pod Pozadie rozhodnite sa pre jeden z predpečených obrázkov. Najznámejší je nepochybne výhľad z jaskyne na more vyzerajúce na Stredozemné more. kliknite na Listy a nič vám nebráni v použití jednej z vašich vlastných fotografií, čo jej dodáva trochu osobnejší nádych.

Prezentácia

Ak si nemôžete vybrať, potom je v ponuke výberu nižšie Pozadie možnosť Prezentácia. Predvolene je to priečinok Obrázky vybraný ako zdroj vašej relácie. Možno bude pre vás pohodlnejšie vytvoriť samostatný priečinok so snímkami špeciálne vybranými pre pozadie. Potom odstráňte priečinok Obrázky kliknutím na ňu a potom na odstrániť kliknúť. Týmto sa samozrejme nevymaže priečinok z jednotky, iba zdroj pre prezentáciu. Potom kliknite na Pridať, prejdite do priečinka so zhromaždenými fotografiami na pozadí a kliknite na tlačidlo Vyberte tento priečinok. Skontrolujte tiež možnosti pod odkazom Pokročilé nastavenia prezentácie na chvíľu; možnosti dostupné tu s prepínačom hovoria samy za seba.

Stav aplikácie

No, a potom existuje možnosť Zobrazte na svojej uzamknutej obrazovke zábavné fakty, tipy a triky a ďalšie. Tu odporúčame jednoducho vypnúť vypínač. Keby len zabránil tomu, aby sa na prihlasovacej obrazovke niekedy zobrazovali všetky druhy promo správ od spoločnosti Microsoft. Ďalej - ak patríte k ľuďom, ktorí používajú aplikácie - môžete mať zobrazený stav niekoľkých aplikácií.

Napríklad už na uzamknutej obrazovke vidíte, či sa chystá schôdzka, alebo či máte pripravenú novú poštu. Môžete zobraziť podrobný stav pre jednu aplikáciu a rýchly stav pre sériu ďalších. Ak to nepotrebujete, kliknite na každú z aplikácií, ktoré už môžu byť predvolene dostupné, posuňte sa v zozname, ktorý sa potom zobrazí, a kliknite na Nie. Potom bola príslušná aplikácia (stav) odstránená z riadku.