Ako

Zisťovanie problémov s počítačom pomocou nástroja Kontrola spoľahlivosti systému Windows 10

Od verzie Vista obsahuje systém Windows Kontrolu spoľahlivosti, ktorá vám poskytne prehľad o stabilite vášho systému. Tu budeme diskutovať o tom, ako používať tento nástroj v systéme Windows 10 na optimalizáciu vášho počítača.

Čo je kontrola spoľahlivosti?

Reliability Monitor je nástroj, ktorý nie je také ľahké nájsť, ale obsahuje veľa užitočných informácií o výkone vášho počítača. Tieto informácie môžu pomôcť odhaliť a vyriešiť problémy s počítačom. Tento nástroj nájdete zadaním Ovládací panel >Systém a bezpečnosť >Bezpečnosť a údržba na Údržba kliknutím a pod Riešenie hlásených problémov na Zobraziť históriu spoľahlivosti kliknúť. Prečítajte si tiež: 13 tipov pre Windows 10.

Reliability Monitor sleduje päť typov informácií: chyby aplikácií, napríklad pri zlyhaní programu, chyby systému Windows, ďalšie chyby, napríklad s perifériami, varovania a všeobecné informácie.

Stabilita vášho systému sa meria počas dlhšieho časového obdobia, takže čím menej chýb sa vyskytne, tým vyšší je index stability. Tento index sa pohybuje od 1 (veľmi nestabilný) do 10 (veľmi stabilný).

Aj keď nástroj sleduje päť rôznych typov informácií, zobrazuje iba tri kategórie, všetky položky sú v kategórii zobrazené v chronologickom poradí. Kritické udalosti obsahuje chyby aplikácií, chyby systému Windows a ďalšie chyby. Varovania sú všetky chyby a varovania. Informačné udalosti sú všetky informačné správy, napríklad keď bola aktualizácia úspešne nainštalovaná.

Informácie sú uložené v internom formáte súboru, ale kliknutím na ikonu ich môžete tiež exportovať ako súbor XMB Uložte históriu spoľahlivosti kliknúť.

Riešenie problémov

Vedľa určitých upozornení, napríklad kritickej udalosti na snímke obrazovky Hľadáte riešenie. Keď na to kliknete, Windows sa pokúsi nájsť riešenie konkrétneho problému. Okrem toho si môžete pozrieť technické podrobnosti o informačných udalostiach, aby ste videli, čo sa presne stalo alebo nainštalovalo vo vašom systéme.

Riešenie problémov nie je vždy možné, ale aspoň Monitor spoľahlivosti poskytuje prehľad o tom, čo sa stalo vo vašom počítači. Možno ste si nevšimli, ako často konkrétny program skutočne havaruje, a teraz môžete hľadať stabilnejšiu alternatívu. Alebo možno naraz uvidíte vzor, ​​ktorý ste predtým vynechali, napríklad určitý typ zlyhania po určitom type aktualizácie.

Kontrola spoľahlivosti je užitočná na diagnostiku príčiny problému, ktorá často uľahčuje hľadanie riešenia.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found