Preskúmanie

Samsung Galaxy Watch 3 - starý hardvér v novom saku

Inteligentné hodinky to nemajú ľahké. Zariadenie má vysoký obsah gadgetov; pekné dodať, ale také niečo naozaj nepotrebujete. Už prichádzame priamo k veci: Samsung Galaxy Watch 3 tento obraz nemení. Okrem toho vec robí to, čo má. Hodinky 3 vlastne nemôžeme nazvať „novými“.

Samsung Galaxy Watch 3

cena 429 € - (41 mm) a 459, - (45 mm)

Farby Striebro, bronz (41 mm) alebo čierno-striebro (45 mm)

OS Tizen OS

Obrazovka 1,4 palca AMOLED

Váha 48,2 gramov (41 mm) alebo 53,6 gramov (45 m)

Rozmery 46,2 x 45 x 11,1 mm

Skladovanie 8 GB

Batéria 430 mAh

Pripojiteľnosť bluetooth, wifi, nfc, gps

Iné Vodeodolné, vymeniteľné remene

Webová stránka www.samsung.com 6 Skóre 60

  • Pros
  • Solídne inteligentné hodinky
  • Pekná, veľká OLED obrazovka
  • Tizen OS
  • Negatíva
  • Trochu sa odchyľuje od Active 2
  • Veľmi drahý
  • Automatické cvičenie je niekedy nesprávne

Samsung Galaxy Watch 3 sú k dispozícii v dvoch veľkostiach, a to 41 a 45 centimetrov. V marketingu sa tieto centimetre používajú na označenie ženského a mužského modelu, ale toto označenie by ste mohli interpretovať aj ako ľudí s úzkym alebo širokým zápästím. Zariadenie má robustný dizajn, ktorý poznáme z ostatných hodiniek Galaxy, ktoré vyšli predtým. Robustná skrinka, v ktorej je umiestnená okrúhla a krásna obrazovka OLED, vybavená otočným krúžkom, pomocou ktorého môžete prechádzať cez rozhranie.

Keď táto rotujúca luneta prvýkrát uzrela svetlo sveta, bol to skvelý doplnok. To vám koniec koncov zabráni mať neustále prst na obrazovke pre všetky malé detaily. Teraz je to potrebné iba v prípade, že chcete niečo potvrdiť alebo na niečo klepnúť. Myšlienka lunety je taká dobrá, že nám pôvodne chýbala na inteligentných hodinkách, ktoré sa musia zaobísť bez nich. Okrem toho existujú dve tlačidlá, pomocou ktorých sa rýchlo vrátite späť alebo na domovskú obrazovku. To (stále) funguje dobre.

Rovnaký procesor, s pamäťou

Ak sa pozrieme na hardvér v hodinkách Samsung Galaxy Watch 3, rýchlo prídeme na to, že zodpovedá z väčšej časti hodinkám Galaxy Watch Active 2. Vidíme rovnaký procesor (Exynos 9110) a rovnaký grafický čip. Obrazovka má tiež rovnakú veľkosť (1,4 palca) a rovnaké rozlíšenie (360 x 360 pixelov), takže hustota pixelov je tiež rovnaká - a stále veľmi vysoká! - je 364 pixelov. Rovnako veľká je aj batéria s 340 mAh. Plus: bezdrôtové nabíjanie nájdeme u oboch modelov.

Ďalej je tu rovnaký WiFi čip, rovnaká verzia Bluetooth (verzia 5.0) a opäť je tu podpora GPS. Všetko viac ako vynikajúce vlastnosti pre inteligentné hodinky, to nie, ale na slnku jednoducho nie je veľa nového. Hodinky Samsung Galaxy Watch 3 majú viac pamäte (konkrétne 1 GB) a úložného priestoru (konkrétne 8 GB). Dodatočná pamäť umožňuje inteligentným hodinkám pokračovať dlhšie a ďalšia úložná pamäť umožňuje ukladať viac offline skladieb a počúvať ich priamo z vašich inteligentných hodiniek.

Čo ďalšie funkcie a funkcie?

Pretože hodinky Samsung Galaxy Watch 3 fungujú na OS Tizen, rovnako ako hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2, môžeme očakávať štandardné funkcie, pokiaľ ide o fitnes a spánok. V tejto oblasti tiež nie je rozdiel medzi týmito dvoma modelmi. Aspoň to nie je tak celkom pravda. Active 2 je so svojím 40-milimetrovým puzdrom kompaktnejší a ľahší ako prípad 45mm modelu, ktorý sme testovali na hodinkách Galaxy Watch 3. Vďaka tomu máte nielen pocit, že danú vec máte celý deň, ale aj nepríjemný pocit, keď spíte. Na váhu sme si nedokázali zvyknúť.

Niektoré pozoruhodné funkcie hodiniek Samsung Galaxy Watch 3 a jeho predchodcov sú monitor srdcového tepu, snímač EKG a čip GPS, vďaka čomu je zariadenie ideálne ako fitness tracker. To takmer vždy ide dobre. Inteligentné hodinky rozpoznajú, keď vykonávate určitú činnosť. Toto je úplne automatické, ale vo väčšine prípadov je dobré ho nastaviť ručne. Nielenže naisto viete, že cvičí správne (v niektorých prípadoch sa to niekedy pokazí), ale tiež naisto viete, že dodržiavate správny čas na cvičenie. Po cvičení uvidíte na zápästí prehľad najdôležitejších údajov, ale všetko si môžete prečítať aj na svojom smartfóne prostredníctvom aplikácie Samsung Health.

Štyri rôzne aplikácie

Keď už hovoríme o aplikáciách, pri používaní inteligentných hodiniek nám príde trochu nepríjemné, že ste v zásade nútení nainštalovať si do svojho smartphonu štyri samostatné aplikácie. Ak nie ste v ekosystéme Samsung (nech už je váš dôvod akýkoľvek), potom je to dosť ťažký útok na zásuvku vašej aplikácie. Dve zo štyroch aplikácií sú doplnky s vlastnou ikonou aplikácie. Ak by tieto doplnky nemali svoju vlastnú ikonu, podráždenie by sa cítilo menej veľké. Určite v čase, keď tiež chceme žiť zdravšie mentálne a digitálne (a to zahŕňa menej aplikácií), je nepríjemné, že ešte predtým, ako budeme môcť hodinky Watch 3 používať, si musíme stiahnuť toľko softvéru navyše.

Našťastie sú dve aplikácie, ktoré môžete použiť na nastavenie hodiniek Samsung Galaxy Watch 3 a sledovanie vášho športového výkonu, prehľadné a elegantné. Plne zodpovedajú požiadavkám OneUI spoločnosti Samsung. To je jeden z mála sporov o softvér pre Android, ktoré môžeme oceniť práve preto, že všetko je vykreslené tak úhľadne.

Skvelé opakovacie cvičenie

Samsung Galaxy Watch 3 sa cíti ako veľké opakovacie cvičenie. To automaticky znamená, že sa prenášajú kladné stránky inteligentných hodiniek. U inteligentných hodiniek Samsung, najmä vo vyššom segmente, je obrazovka vynikajúca. Vždy vidíte, čo vidieť, aj keď na ňu svieti slnko. Farby sú nádherné a pomocou rôznych číselníkov môžete túto obrazovku ľahko prispôsobiť. A potom samozrejme máte veľa aplikácií, ktoré vám umožnia prispôsobiť si váš zážitok.

Navyše, inteligentné hodinky vo všeobecnosti (alebo sledovač fitnes) pomáhajú udržiavať pohyb. Počas dňa dostanete upomienku alebo si natiahnete nohy. Budete tiež motivovaní k tomu, aby ste zo svojho pohybu dostali viac. Pomocou rôznych grafov získate prehľad o svojom výkone a dĺžke tréningu. Odporúča sa napríklad cvičiť každý deň pol hodiny, počas pracovného dňa vstávať raz za hodinu a spáliť ďalších 300 kalórií. To je samozrejmé, keď chodíte hodinu denne a prechádzate sa každú hodinu. Napriek tomu je motivácia viac ako vítaná, či už ste zanieteným športovcom alebo nie. Udržuje vás aktívny a ostré.

Samsung Galaxy Watch 3 - záver

Keď sa pozrieme na hodinky Samsung Galaxy Watch 3, pod slnkom toho nie je veľa nového. Navyše, skutočné pozitívne body tiež nesúvisia s inteligentnými hodinkami. Otázkou je, do akej miery to pre vás predstavuje problém. Sú to vaše prvé inteligentné hodinky vôbec? Potom pravdepodobne prídete k záveru, že „najlepšie inteligentné hodinky sú ešte lepšie“. Ak je to od Samsungu vaše jedenáste, môžete preskočiť generáciu, pretože existuje niekoľko dôvodov na aktualizáciu - určite nie preto, že Active 2 dostal ďalšiu aktualizáciu softvéru, ktorá pridáva mnoho rovnakých funkcií.

Ak hľadáte inteligentné hodinky, s ktorými môžete cvičiť, potom choďte radšej na hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2, či už používate Android alebo iOS. Jedná sa doslova o inteligentné hodinky pre športovcov, ktoré sú kompaktnejšie a štíhlejšie (ale nemajú rám). Požadovaná cena za Samsung Galaxy Watch 3 je podľa nášho názoru až príliš veľká, keď vezmeme do úvahy, čo za to dostanete - najmä preto, že sa Active 2 predáva za zhruba polovičnú cenu.

V porovnaní s hodinkami Apple Watch SE a sériami 5 a 6 sú na tom hodinky Galaxy Watch 3 takmer rovnako dobre. Inteligentné hodinky sú si v podstate podobné, ale Apple Watch dostali oveľa viac vnútornej pamäte, konkrétne 32 GB. Ak teda prostredníctvom inteligentných hodiniek počúvate veľa hudby, napríklad pri športe, potom ako vlastník iPhonu radšej choďte na túto možnosť (samozrejme okrem omnoho lepšej integrácie).