Preskúmanie

Mini recenzia: Huawei MediaPad M5

Tablety s Androidom nikdy nedokázali splniť svoju úlohu výmeny notebooku, ale v priebehu rokov našli svoje miesto ako prenosný prehrávač médií. Spoločnosť Huawei je preto šikovná, keď sa so svojím novým modelom Huawei MediaPad M5 plne sústredí na tento aspekt.

Huawei MediaPad M5

cena € 349,-

Webová stránka //consumer.huawei.com 10 skóre 100

  • Pros
  • Špecifikácie
  • Dizajn
  • Obrazovka
  • cena
  • Negatíva
  • Žiadny port pre slúchadlá
  • Androidskin

Samozrejme, začína to obrazovkou, ktorá je krištáľovo čistá s rozlíšením 2560 x 1600. IPS displej ponúka nádherné farby, vynikajúce hodnoty čiernej a pozorovacie uhly. Zarážajúce je tiež to, že náš 10,8-palcový model (27,4 cm), hoci je veľmi tenký a ľahký, sa vďaka kovovému krytu necíti lacno. Za päť dolárov menej si môžete kúpiť ešte zvládnuteľnejšiu kópiu 8,4 palca (21,3 cm).

Rýchly démon

Interné špecifikácie sú tiež veľmi podobné ako v prípade smartphonov Huawei z minulého roka, srdcom sú 4 GB RAM a procesor Kirin 960. Aj keď v súčasnosti existuje jeho nástupca, je tento procesor dostatočne rýchly na všetko, čo od moderného tabletu očakávate. Graficky náročné hry fungujú ako kúzlo a prepínanie medzi aplikáciami tiež spôsobuje malé rušivé oneskorenie. Ďalším dôležitým aspektom mediálneho zážitku je samozrejme zvuk. Na to sú v tablete zabudované reproduktory od Harman Kardon, ktoré v každom prípade znejú pôsobivo. Pre najlepší zvuk však pripojte slúchadlá. Chýba pripojenie 3,5 mm, ale súčasťou je adaptér USB-C. Bezdrôtové počúvanie cez bluetooth je samozrejme tiež na želanie.

Pro alebo nie?

Mimochodom, k dispozícii je aj drahšia verzia tohto tabletu. Interne sa varianty navzájom nelíšia, tablet Pro je však ako jediný dodávaný s dotykovým perom. Toto M Pen môžete okrem iného použiť na vytváranie poznámok alebo ilustrácií. K dispozícii sú tiež tlačidlá na priradenie skratiek k aplikáciám. Pekné a pekné, ale na priemerné použitie ani nie tak za extra cenu. Nie je viac ako čo vytknúť? Nie, vlastne nie. Pretože výdrž batérie je tiež v poriadku. Stále hľadáte cenovo dostupný a dobrý tablet s Androidom? Našli ste ho s týmto!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found