Ako

Internetový obchod Chrome

Google nedávno otvoril špeciálny webový obchod pre Google Chrome: Internetový obchod Chrome. Tu nájdete všetky aplikácie, rozšírenia a témy vytvorené pre populárny prehliadač Google. Bližšie sa pozrieme do obchodu a spoločne pre vás nakúpime množstvo užitočných produktov!

1. Google Chrome

Ak začínate čítať tento článok, pravdepodobne už máte v počítači nainštalovaný rýchly prehliadač Google Chrome, takže tento tip môžete preskočiť. Ak však prehliadač Chrome vo vašom počítači ešte nie je, môžete si ho stiahnuť prehľadaním prehliadača Google Chrome a kliknutím na tlačidlo Stiahnite si Google Chrome kliknúť. Na nasledujúcej stránke sa vám zobrazia zmluvné podmienky a v prípade potreby dostanete možnosť nastaviť prehliadač Google Chrome ako predvolený. Vyberte požadované políčka a kliknite Prijať a nainštalovať. Inštalačný súbor sa teraz stiahne a nainštaluje sa prehliadač. Inštalácia je hotová za pár minút - v závislosti od rýchlosti vášho internetového pripojenia. Pri prvom spustení prehliadača Chrome si musíte zvoliť svoj obľúbený vyhľadávací nástroj. Potom môžete pokračovať.

Ešte nemáte prehliadač Google Chrome v počítači? Najskôr si nainštalujte prehliadač.

2. Preskúmajte webový obchod

Internetový obchod Chrome veľmi pripomína populárne obchody s aplikáciami, ako sú Apple App Store a Android Market. Ak sa pozriete do Internetového obchodu Chrome, uvidíte, čo máme na mysli. V Internetovom obchode Chrome sú aplikácie (pokročilé interaktívne webové stránky), rozšírenia (rozšírenia prehľadávača) a témy prehľadne prezentované v prehľadných kategóriách. Rovnako ako v obchode Apple App Store sú zvýraznené rôzne časti. Mnoho z „produktov“ v tomto obchode je zadarmo, ale niektoré si vyžadujú platbu. Webový obchod je online trh, na ktorom môžu vývojári predávať svoj softvér. Internetový obchod Chrome je v súčasnosti bohužiaľ k dispozícii iba v anglickej verzii, ale v budúcnosti bude uvedená aj holandská verzia. Zatiaľ musíme robiť s americkým internetovým obchodom Chrome.

Internetový obchod Chrome ponúka komplexnú škálu aplikácií, rozšírení a motívov.

3. Čo sú to aplikácie?

Pravdepodobne viete, aké aplikácie sú určené pre telefóny iPhone, BlackBerry a Android. Rovnako ako ich bratia pre tieto smartphony, aj aplikácie vo svete Google Chrome pozostávajú z malých programov. Google ich nazýva „pokročilé interaktívne webové stránky“. Aplikácie fungujú zo servera Google v prehliadači a softvér sa preto nenachádza vo vašom počítači, ale - ľudovo povedané - „v cloude“. V tomto zmysle ich môžete porovnať s tým, ako fungujú napríklad služby Hotmail a Google Docs. Cloudové služby ponúkajú niekoľko výhod: inštalácia je hračkou, sú dostupné z ľubovoľného počítača a sú neustále aktualizované. Inštalácia aplikácie v prehliadači Chrome je veľmi jednoduchá. Vyberiete aplikáciu z Internetového obchodu Chrome a kliknete na Inštalácia. Aplikácia je k dispozícii okamžite a na stránku „nová karta“ prehliadača Chrome bude pridaná ikona.

Inštalácia aplikácie ju pridá na stránku „novej karty“ prehliadača Chrome.

4. Začnite

Našu nákupnú prehliadku začíname aplikáciou Gmail, ktorá sa veľmi odporúča, ak používate Gmail. Prejdite do aplikácie Gmail. Ak ešte nie ste prihlásený / -á do služby Gmail, urobte tak najskôr. Potom kliknite na Inštalácia, po ktorom bude aplikácia pridaná na stránku „nová karta“. Kliknutím pravým tlačidlom myši na aplikáciu zobrazíte ďalšie možnosti. Aplikácia sa predvolene otvára ako normálna karta, ale môžete si zvoliť aj otvorenie Gmailu ako pripnutej karty. Aplikácia sa navyše okamžite otvorí na pevnej stránke hneď po spustení prehliadača. Aplikáciu je tiež možné otvoriť v novom okne alebo na celú obrazovku. Ako vidíte, v prípade potreby môžete aplikáciu rýchlo odinštalovať. V takom prípade kliknite na ikonu Vrátiť inštaláciu späť.

Inštalácia aplikácie je veľmi jednoduchá: stačí kliknúť na tlačidlo Inštalovať.

Pod pravým tlačidlom myši sa skrývajú všetky druhy ďalších možností.

5. Zaúčtujte to

Je to vždy to isté: ak chcete rýchlo urobiť poznámku, nemáte po ruke pero a papier. Ak to znie dobre, môžete si nainštalovať aplikáciu Stickies. Prejdite na Stickies a kliknite Inštalácia. Aplikácia sa potom umiestni do priečinka Aplikácie a je vždy k dispozícii, keď v prehliadači Chrome otvoríte novú kartu. Po spustení aplikácie sa vám zobrazí stránka, na ktorú môžete „prilepiť“ poznámky. Dvakrát kliknite ľavým tlačidlom myši a vytvorte novú poznámku. Potom dvakrát kliknite na poznámku a zadajte text. V dolnej časti si môžete zvoliť rôzne farby. Ak chcete Prilepený odstrániť, presuňte ho do koša. Kliknutím na ikonu anglického kľúča zmeníte možnostistránke. Ak máte možnosť Na ukladanie Stickies používajte Google App Engine Ak je táto možnosť začiarknutá, vaše Stickies sa nebudú ukladať iba lokálne, ale aj online, takže k nim máte prístup z ľubovoľného počítača. Potrebujete na to účet Google (napríklad účet Gmail).

Pomocou aplikácie Stickies môžete rýchlo vytvoriť krátku poznámku. Užitočné!