Preskúmanie

Studené Turecko - už žiadne prokrastinácie

Vieš. Pred pokračovaním v štúdiu alebo písaní tejto mizernej správy rýchlo skontrolujte Facebook alebo si pozrite toto video na YouTube. Kým sa nenazdáte, ubehla hodina bez pokroku. Studené Turecko by malo prokrastináciu napraviť.

Chladný moriak

cena

Zadarmo (14,99 dolárov za verziu PRO)

OS

Windows XP / Vista / 7/8

Webová stránka

getcoldturkey.com

8 Skóre 80
  • Pros
  • Ľahko sa nastavuje
  • Blokuje tiež programy
  • Negatíva
  • Stále nie je úplne vodotesný
  • Nie je to mobilná aplikácia

Na potlačenie prokrastinácie sú potrebné tvrdé opatrenia. Nie nadarmo sa tento program volá Studené Turecko. Cieľom je teda úplne zablokovať weby, ktoré na určitý čas odvrátia pozornosť. Prečítajte si tiež: Zdravé na leto: 10 aplikácií pre iPad, ktoré vám pomôžu prekonať zlé návyky.

Po stiahnutí nástroja môžete webové stránky rozdeliť do troch skupín. Ako skupina webové stránky zakážete neskôr. V niektorých situáciách môže byť užitočné nechať spravodajské weby zapnuté a nepridávať ich do skupiny B. Skupiny, ktoré vytvoríte, sa uložia, ale nemôžete ich uložiť osobitne. Ak teda chcete vytvoriť viac ako tri scenáre, nemôžete sa vyhnúť úprave predtým vytvorených skupín. Do studeného Turecka je možné importovať textový dokument obsahujúci webové stránky. Vo verzii PRO programu, za ktorú zaplatíte jednorazovo niečo vyše trinásť eur, môžete dokonca celý internet vypnúť pridaním *. * Do skupiny.

Naozaj to funguje?

Po výbere vytvorenej skupiny, ktorú chcete na určitý čas zablokovať (v bezplatnej verzii to môže byť až tri dni), stlačte Choďte do studeného Turecka!- tlačidlo. Rovnako ľahko ste vylúčení z webových stránok, ktoré počas nastaveného času spôsobujú rozptýlenie. Jednoduchý trik, ako je ukončenie programu pomocou pravého tlačidla myši na ikone, nestačí na to, aby ste sa zbavili Cold Turkey. Nástroj zmizne zo systémovej lišty, ale zostane aktívny na pozadí. Nie je iná možnosť, ako si odsedieť čas alebo skutočne začať s prácou.

Ak to už naozaj nemôžete urobiť, stále existuje východisko. Reštartovaním počítača môžete blokovanie odstrániť skôr. Toto núdzové riešenie, bohužiaľ, zbavuje pocitu, že skutočne nemáte kam ísť.

Žiadna aplikácia

Môžete tiež stále chytiť svoj smartphone, aby ste mohli ísť na Facebook alebo odpovedať na Whatsapps. Program to neberie do úvahy a neexistuje žiadna špeciálna aplikácia na vypnutie mobilného dátového prenosu. Cold Turkey ide ešte ďalej ako blokovanie webových stránok tým, že ponúka možnosť blokovania aplikácií vo verzii PRO. Iba hra Call of Duty medzi spoločnosťami už nie je možná.

Záver

Cold Turkey je všestranný program na zastavenie prokrastinácie. Dočasným blokovaním webových stránok sa môžete plne sústrediť na svoje štúdium alebo prácu. Nástroj robí to, čo má, ale zároveň ponúka východisko z odstránenia blokád v počiatočnom štádiu. Súčasťou programu by mala byť aj samostatná mobilná aplikácia. Teraz je príliš veľa možností, ako oklamať Studené Turecko (a teda aj seba).