Ako

Týmto spôsobom zlepšíte zvuk televízora

Nielen obraz televízorov sa za posledné roky enormne zlepšil, enormne sa zväčšili aj možnosti zvuku. Tieto možnosti, bohužiaľ, často spočívajú v kúpe externého reproduktora. Vďaka niekoľkým drobným vylepšeniam a upgradom môžete mať veľký vplyv na kvalitu zvuku. Pomocou týchto tipov môžete vylepšiť zvuk televízora.

Kúpte si soundbar

Ak to musíte urobiť iba pomocou samotných reproduktorov televízora, nemôžete urobiť veľa pre to, aby ste dosiahli zvukovú spravodlivosť. Riešením môže byť nákup soundbaru. Soundbar je obdĺžnikový reproduktor, ktorý umiestnite do spodnej časti televízora. Môže to byť značka ktorejkoľvek značky, ale ak k nej chcete pripojiť ďalšie bezdrôtové zariadenia, musíte sa najskôr ubezpečiť, že sú pripojenia rovnaké. Nákupom zvukového panela ste často pripravení na jeden pokus, pretože tieto reproduktory sú špeciálne navrhnuté na použitie s plochou obrazovkou. Nevýhodou soundbaru je, že nejde o hi-fi zvuk a nedokáže poskytovať priestorový zvuk.

Umiestnite reproduktory strategicky

Premiestnenie reproduktorov, ktoré už máte, môže výrazne zmeniť zvukový zážitok z vášho televízora. Snažte sa reproduktory umiestniť do zadnej časti miestnosti, najlepšie aj za miesto, kde sedíte. Zvuk potom vychádza zozadu a spredu, takže ste si skutočne vytvorili svoj vlastný efekt priestorového zvuku. Pretože sú aktívne reproduktory ďaleko od seba, máte lepšiu stereofónnu reprodukciu. Aj keď pripojenie týchto reproduktorov často prebieha cez analógové pripojenie, a preto je o niečo náročnejšie ako zvuková karta, tieto reproduktory poskytujú veľmi dobrý zvuk pre televíziu aj hudbu.

Zlepšite akustiku svojej obývačky

Ak ste reproduktory umiestnili strategicky, ale televíziu sledujete vo veľkej holej miestnosti, stále máte zlý zvukový zážitok. Zlepšite akustiku vo svojej obývacej izbe minimalizáciou otvorených a prázdnych priestorov. Závesy, vankúše a koberce zlepšujú akustiku a sú tiež štýlové.