Ako

Spustite starý program na novom počítači

Každý to vie, máte starý softvér a hry pre Windows 98, ktoré už na vašom súčasnom systéme nepracujú so systémom Windows 7 alebo Windows 8. Je však možné ponechať túto klasickú hru alebo šikovný softvér na vašom ultramodernom počítači pomocou malej obchádzky. otočiť sa.

V tomto príklade si ukážeme, ako dostať hru vyvinutú pre Windows 98 spustenú v novom systéme. Dosť stará hra. Reálne existujú limity, dokedy môžete starý softvér naďalej používať. V konečnom dôsledku si musia návrhári operačných systémov zvoliť medzi spätnou kompatibilitou a budúcimi funkciami.

A napriek tomu existuje spravodlivá šanca, že program pôvodne vyrobený pre Windows 98 bude fungovať pod Windows 7 alebo 8. Ale ak bol zastaraný v roku 1998 alebo bol napísaný v tom čase, aby bol spätne kompatibilný, bude spôsobovať problémy s väčšina súčasných počítačov.

Nainštalujte softvér

Ak sa pokúsite nainštalovať alebo otvoriť program a zobrazí sa chybové hlásenie, ako je toto, je pravdepodobné, že sa pokúšate spustiť 16-bitový program v 64-bitovom prostredí. To nie je možné.

Windows bol pôvodne 16-bitové prostredie a používal iba 16-bitový softvér. V systéme Windows 95 sa operačný systém stal 32-bitovým a mohol spúšťať 16-bitové aj 32-bitové programy. Všetky systémy Windows Vista, 7 a 8 prichádzajú (alebo prišli) v 32-bitových a 64-bitových verziách (verzia, ktorú získate, závisí od procesora vášho počítača). V 64-bitových verziách je možné spúšťať 32-bitové a 64-bitové programy, nie však 16-bitové.

Ak chcete zistiť, či máte 32-bitovú alebo 64-bitovú verziu systému Windows, musíte skontrolovať informácie o svojom systéme. V systéme Windows 7 to môžete urobiť kliknutím na tlačidlo Štart, pravým tlačidlom myši na položku Počítač a potom výberom položky Vlastnosti. V systéme Windows 8 kliknite na vyhľadávacie tlačidlo, zadajte text systém, kliknite na položku Nastavenia a potom na položku Systém. Tam hľadajte pole Typ systému ako odpoveď na vašu otázku.

Spustite program

Ak máte 32-bitovú verziu systému Windows, bude možné program spustiť. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor .exe alebo na odkaz na súbor .exe a vyberte položku Vlastnosti. Kliknite na kartu Kompatibilita. Potom začiarknite políčko Spustiť tento program v režime kompatibility pre a vyberte príslušnú možnosť. Teraz to skúste spustiť znova. Možno budete musieť vyskúšať niekoľko rôznych možností, kým nájdete tú, ktorá funguje.

Ale ak žijete v 64-bitovom svete (a dnes väčšina ľudí), máte na výber. Ak máte Windows 7 Professional, Enterprise alebo Ultimate, môžete si stiahnuť a nainštalovať bezplatný režim Microsoft Windows XP a Windows Virtual PC. Toto beží na Windows XP na 32-bitovom virtuálnom stroji.

Túto možnosť bohužiaľ nemáte, ak máte 64-bitovú verziu systému Vista, Windows 8 alebo Windows 7 Home. Môžete si stiahnuť a nainštalovať bezplatný virtuálny stroj, ako je VMWare Player, ale na jeho spustenie budete tiež potrebovať starú verziu systému Windows.

Alebo ak používate 64-bitovú verziu Windows 8 Pro alebo Ultimate, môžete na spustenie virtuálneho stroja použiť dodaný Hyper-V, stále však budete potrebovať licencovaný Windows XP.

Toto je voľne preložený článok z našej sesterskej stránky PCWorld.com, ktorý napísal Lincoln Spector (@lincolnspector). Názor autora nemusí nevyhnutne zodpovedať stanovisku ComputerTotaal.nl.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found