Ako

Ukladajte webové stránky offline pomocou nástroja Web Recorder

Vo svojom prehľadávači máte funkciu obľúbených položiek, pomocou ktorej si môžete užitočné webové stránky uložiť na neskôr. Musíte však byť online a webová stránka musí byť stále funkčná, ak chcete stránku navštíviť znova. Webové stránky môžete ukladať offline, takže si ich môžete kedykoľvek pozrieť ako svoj vlastný archív. Za týmto účelom budeme pracovať s Webrecorderom.

1 účet

Pomocou nástroja Web Recorder je možné ukladať webové stránky offline. Potom môžete webovú stránku prezerať offline vo svojom prehliadači alebo pomocou aplikácie pre počítač a prechádzať ju tak, ako ste si ich sami zaznamenali. Môžete začať na www.webrecorder.io. Aj keď to nie je povinné, je užitočné najskôr si na webovej stránke vytvoriť účet. Potom získate 5 GB úložného priestoru zadarmo, aby ste mohli svoje webové záznamy online, ak to považujete za užitočné. Ak to chcete urobiť, kliknite vpravo hore Prihlásiť Se a vyplňte požadované informácie.

2 zbierky

Nahrávky na webe webrecorder.io možno rozdeliť do zbierok, aby ste ich mohli ľahko usporiadať a vyhľadať. Zbierka je zbierka nahrávok webových stránok. Kliknite vpravo hore Moje zbierky aby ste si mohli pozrieť svoje zbierky. Štandardne je iba jeden Predvolená zbierka. Kliknutím na ňu zobrazíte nahrávky v zbierke. Novú zbierku vytvoríte kliknutím na stránku Moje zbierky Nová kolekcia. Napríklad zadajte názov kategórie alebo webu, ktorý chcete zahrnúť, a kliknite na ikonu Vytvoriť. Zbierku môžete prípadne nastaviť ako verejnú, aby ste ju mohli zdieľať s niekým iným.

3 Nahrávanie

Teraz, keď máme prvú zbierku, môžeme začať začleňovať webovú stránku. Kliknite na tlačidlo vo svojej zbierke Nový Včela Nahrávky. V hornej časti potom môžete zadať web, ktorý chcete zahrnúť. Vedľa neho nájdete tlačidlo (natívny) Chrome. Tu si môžete vybrať, ktorý prehliadač chcete použiť: Chrome alebo Firefox. kliknite na Štart spustíte nahrávanie a prechádzate na webovú adresu alebo stránky, ktoré chcete uložiť. Vaša relácia sa nepretržite ukladá, takže si nerobte starosti, ak sa náhodou dostanete na inú stránku.

4 Prihláste sa

Šikovné na Web Recordere je, že sa môžete tiež prihlásiť ako obvykle a bezpečne uložiť dáta, ktoré sú viditeľné až po prihlásení do záznamu. Napríklad, ak chcete mať vo svojom archíve niečo zo sociálneho média, jednoducho sa prihlásite napríklad na Twitter alebo Facebook a prejdete na príslušnú stránku. To sa potom automaticky uloží a zahrnie. Webový rekordér neukladá žiadne informácie z poľa pre heslo, takže môžete bezpečne zadať svoje heslá. Môžete tiež napríklad otvoriť dokument Dokumenty Google a zahrnúť ho do záznamu.

Prejdite

Počas nahrávania je dôležité rolovať po stránke. Niekedy sa prvky webovej stránky načítajú, až keď sa zobrazia vďaka JavaScriptu. Je to užitočné aj pre webové stránky s nekonečným zoznamom položiek; tie, ktoré neustále pridávajú položky, keď ste (takmer) na konci. Webový záznamník ukladá veci iba vtedy, keď ich skutočne vidíte. Pre takéto situácie si môžete zvoliť možnosť Automatické posúvanie použitie. Pre videá a gify: kliknite na tlačidlo prehrávania a budú tiež zahrnuté a uložené v relácii nahrávania. Po dokončení kliknite pravým tlačidlom myši Skončiť a vrátiš sa späť do Zbierky-strana.

6 Prehrať

Ak chcete prehrať svoju nahrávku, ktorú ste práve vytvorili v prehliadači, kliknite na záložku v zozname a otvorí sa zaznamenaná stránka. Tentoraz sa to nerobí zo samotného webu, ale všetko, čo vidíte, sa podáva priamo z webu webrecorder.io. Na prechádzanie záznamu môžete použiť šípky vedľa adresy URL zaznamenaného webu na webovej stránke. Výberom Prehrávanie uvidíte viac možností. Tu môžete túto adresu URL znova zaznamenať, opraviť adresu URL (aby bolo možné stiahnuť nové údaje alebo ak sa niečo pokazilo) alebo znova zaznamenať adresu URL.