Preskúmanie

ScreenLeap - zdieľanie obrazovky a pracovnej plochy

Pracujete na grafickom dizajne a chcete si ho pozrieť s niektorými kolegami, len ... nie sú nablízku! Nerobte si starosti: s ScreenLeap môžete ľahko zdieľať svoju pracovnú plochu s ostatnými cez internet.

ScreenLeap

cena

zadarmo

Jazyk
Holandsky

OS

Windows 7/8/10, macOS

Webová stránka

www.screenleap.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Aj bez registrácie
  • Užívatelsky prívetivý
  • Negatíva
  • Obmedzené možnosti nastavenia
  • Žiadne diaľkové ovládanie

Existujú rôzne nástroje a služby, pomocou ktorých môžete počítač prevziať na diaľku, ale ak môžete odosielať alebo prezerať obrázky na obrazovke, potom je ScreenLeap elegantným riešením. Na „strane kanála“ stačí surfovať na www.screenleap.com a nainštalovať si nástroj. Ak všetko pôjde dobre, aplikácia sa spustí automaticky a vy môžete okamžite označiť, čo chcete zdieľať: aktívne okno, celá obrazovka alebo konkrétna časť obrazovky. Posledné určíte pomocou zeleného rámu. Uvidíte tiež zodpovedajúci kód a adresu URL, ktoré potom pošlete požadovanému príjemcovi.

Prijímač

Príjemca musí iba surfovať na túto stránku, potom bude okamžite vidieť vašu zdieľanú obrazovku v rámci obrysov jeho okna prehliadača. Niektoré neformálne testy nás naučili, že prenosy obrázkov sú z hľadiska rýchlosti v poriadku. Je tiež upokojujúce vedieť, že všetky údaje sú počas prenosu šifrované. Ďalšou užitočnou funkciou je, že môžete zmeniť rolu odosielateľa a príjemcu kliknutím myši (a potvrdením). Zdieľanie obrazovky môžete samozrejme tiež (dočasne) kedykoľvek ukončiť.

Obmedzenia

Musíte brať do úvahy niektoré obmedzenia. Ak sa neprihlásite na ScreenLeap, môžete zdieľať svoju obrazovku iba s dvoma ľuďmi po dobu pol hodiny. Po bezplatnej registrácii to bude maximálne osem hodín s osem ľuďmi. Možné je aj viac, musíte však zaplatiť. Je tiež dobré vedieť, že máte adresu trvalého pobytu (www.screenleap.com/). Ak zvolíte túto možnosť, ktokoľvek si môže pozrieť vašu zdieľanú obrazovku na tejto adrese bez akéhokoľvek kódu alebo nástroja.

Záver

ScreenLeap je elegantné riešenie pre tých, ktorí občas chcú zdieľať (časť) svojej pracovnej plochy s inými ľuďmi, pokiaľ dokážete žiť s obmedzeniami bezplatného účtu (maximálne jedna hodina denne). V každom prípade, na strane prijímača nie je potrebné nijaké zvláštne úsilie v oblasti softvéru: postačuje prehľadávač.