Ako

Prehrávajte akékoľvek médiá v systéme Windows 10 s týmito 12 tipmi

V sieťach pre sťahovanie, ako sú usenet a bittorrent, kolujú všetky druhy formátov filmov, seriálov a hudby. Windows 10, bohužiaľ, sám o sebe nepodporuje všetky formáty súborov. Podajte operačnému systému pomocnú ruku a odteraz plynulo prehrajte akýkoľvek mediálny súbor.

Tip 01: Kodeky

Windows 10 sa štandardne dodáva s niekoľkými programami, ktoré môžete použiť na prehrávanie mediálnych súborov. Spomeňte si na Windows Media Player, hudbu a filmy a televíziu Groove. Nanešťastie neakceptujú všetky formáty súborov. Dôvodom je to, že počítače často ukladajú obrázky a zvuk zakódované, aby obmedzili veľkosť súboru. Pomocou správnych kodekov dokáže počítač dekódovať multimediálny súbor tak, aby sa na obrazovke zobrazili obrázky a zvuk. Prečítajte si tiež: Ako streamovať filmy a seriály pomocou Kodi.

Windows 10 bohužiaľ nemá všetky potrebné kodeky. V takom prípade sa na obrazovke zobrazí chybové hlásenie, keď sa pokúsite prehrať nekompatibilný súbor. Ďalej sa tiež pravidelne stáva, že pri filmoch nie je počuť žiadny zvuk.

Tip 02: Windows 10

Spoločnosť Microsoft urobila v systéme Windows 10 určité vylepšenia, pokiaľ ide o prehrávanie mediálnych súborov. Teraz je napríklad ľahké prehrať flac zvukové súbory. Najmä pre milovníkov hudby, ktorí chcú počúvať skladby vo vyššej zvukovej kvalite, je to dar z nebies. Okrem toho je teraz konečne možné prehrať väčšinu súborov mkv prostredníctvom kodeku H.264 alebo H.265. To je výhodné, pretože v tomto kontajnerovom formáte je k dispozícii veľké množstvo filmov na sieti usenet a bittorrent. Tieto možnosti prehrávania však stále majú nejaké medzery. Napríklad s kontajnermi MKV nemôžete prehrať zvukovú stopu DTS cez reproduktory. Mnoho filmov kvôli tomu nemá zvuk. Okrem toho je stále veľa problémov s fungovaním priečinkovej štruktúry DVD. Windows 10 nevie, čo robiť so súbormi vob a ifo. Taktiež neexistuje podpora pre filmy vo formáte flv. Nie je možné prehrať ani takzvaný obrázok, presnú kópiu disku CD, DVD alebo Blu-ray.

Tip 03: Balíček kodekov

Prajete si prehrávať mediálne súbory so štandardnými programami Windows 10? Aj keď spoločnosť Microsoft v posledných rokoch výrazne zlepšila kompatibilitu súborov, na zobrazenie všetkých filmov vrátane obrázkov a zvuku stále potrebujete externé kodeky. Našťastie je ich k dispozícii dosť. Je ťažké zhromaždiť kodeky oddelene od webu a pridať ich do svojho počítača. Sada kodekov funguje oveľa jednoduchšie. Vďaka tomu môžete naraz nainštalovať veľké množstvo kodekov, potom je možné prehrať takmer všetky zvukové a obrazové súbory vo Windows. Navštívte stránku balíka kodekov K-Lite a pozrite si rôzne balíčky. Pre použitie v systéme Windows 10 je najlepšie používať štandardnú verziu. Nezabudnite kliknúť na správny odkaz na stiahnutie a otvoriť sprievodcu inštaláciou.

Tip 04: Nainštalujte si K-Lite

V sprievodcovi inštaláciou K-Lite kliknite na Ďalšie, po ktorom sú viditeľné rôzne režimy inštalácie. Cez režim Normálne všetky potrebné nastavenia sa skontrolujú. Prejdite na ďalšiu obrazovku a určte nižšie Preferovaný prehrávač videa ktorý program chcete použiť na prezeranie mediálnych súborov. Samotný K-Lite dodáva aj prehrávač médií, a to Media Player Classic - Home Cinema (MPC-HC), pozri tiež tip 5. Tu môžete zvoliť aj niečo iné, napríklad Windows Media Player. Tiež označte, s ktorým programom chcete prehrať zvuk, a kliknite štyrikrát Ďalšie bez ďalších zmien. Vyberte napríklad počet zvukových kanálov, ktoré sa používajú v počítači Stereo alebo 5.1 priestorový.

Ak ste pripojili počítač k systému domáceho kina, možno ho používate S / PDIF alebo HDMI ako výstup. Váš počítač nemusí dekódovať zvukovú stopu, pretože o túto úlohu sa stará prijímač. Ak je to tak aj v prípade vás, vyberte nižšie Streamovanie zvuku správna možnosť. Ak sú vaše reproduktory pripojené priamo k počítaču, nechajte túto možnosť zapnutú Zakázané. kliknite na Ďalšie a vyskytujú sa dvakrát s Pokles že K-Lite pridáva do vášho PC ďalší (nechcený) softvér. kliknite na Inštalácia a Skončiť dokončiť inštaláciu. Uvidíte, že súbory, ktoré sa predtým nedali prehrať, zrazu fungujú so štandardnými programami spoločnosti Microsoft. Stačí si prehrať film v prehrávači Windows Media Player.