Ako

Takto dočasne zakážete Facebook

Vo vašom živote sú chvíle, kedy Facebook úplne nepripadá do úvahy. Nie, že by služba Facebooking bola veľa práce, ale poskytuje neustále odvádzanie pozornosti a trvá nepozorovane veľa času. Čo však v prípade, že nemáte disciplínu, aby ste sa Facebooku vyhýbali, keď to potrebujete?

Znie to tak jednoducho, predstierať, že Facebook niekoľko dní neexistuje. Ale keďže je Facebook na počítači, Facebook na našich smartfónoch a v nie príliš vzdialenej budúcnosti aj Facebook na našich smarthodinkách, je čoraz ťažšie odolať pokušeniu.

Našťastie existuje spôsob, ako sa ubezpečiť, že nemusíte odolávať pokušeniu len preto, že dočasne neexistuje. Facebook môžete dočasne zakázať! Čo znamená, že tu vôbec nie je žiadna aktivita, nikto vás nemôže označiť, odoslať vám správy atď. Prísne, ale niekedy je to len nevyhnutné.

Facebook môže byť niekedy dosť rušivý.

Mysleli by ste si, že Facebook vám bude veľmi sťažovať, keď chcete deaktivovať svoj účet (dočasne alebo inak), ale nič nemôže byť ďalej od pravdy. Prihláste sa do svojho účtu a kliknite na ikonu nastavenie vpravo hore a potom ďalej nastavenie v ponuke, ktorá sa rozširuje. Potom kliknite na Bezpečnosť pod nadpisom Všeobecné.

Teraz sa táto možnosť zobrazí v dolnej časti Deaktivovať váš účet. Keď na toto kliknete, váš účet nebude okamžite deaktivovaný. Facebook sa vás stále snaží presvedčiť, aby bol váš účet aktívny, ale nebojte sa, deaktivácia nie je trvalá. Hneď ako sa rozhodnete, že chcete povoliť Facebooku, aby sa vrátilo do vášho života, môžete jednoducho znovu aktivovať svoj účet, medzitým nestratíte žiadne údaje.

Deaktivácia účtu je jednoduchá.