Ako

Hrajte hry pre Android na PC s programom KoPlayer

Existuje niekoľko dôvodov pre použitie aplikácií pre Android na počítači. Hranie hier na veľkej obrazovke je jedným z najatraktívnejších aspektov. KoPlayer je bezplatný emulátor, ktorý umožňuje vyskúšať prostredie Androidu na obrazovke vášho počítača. To vám umožňuje hrať mobilné hry s klávesnicou, myšou alebo gamepadom.

Emulátor je softvér, ktorý napodobňuje operačný systém. Vďaka emulátoru Android je možné si mobilné hry pohodlne vychutnať bez obáv z obmedzenej úložnej kapacity vášho smartfónu alebo vybíjania batérie. Čínsky KoPlayer zvládne väčšinu hier. Ak váš telefón alebo tablet s Androidom niektoré hry odmieta, môžete ich napriek tomu vyskúšať na KoPlayeri.

Stiahnite a nainštalujte si KoPlayer

Inštalácia emulátora Androidu môže byť niekedy zložitá. Preto v posledných rokoch hodili na mušku niektoré známe mená, napríklad Andy a AmiduOS. S KoPlayerom je to našťastie jednoduchšie. Emulátor je bezplatný a je k dispozícii pre systémy Windows a macOS. Jedným z pozoruhodných plusov je, že je v ňom zabudovaný obchod Google Play.

Inštalátor pracuje v štyroch jazykoch: angličtina, indonézština, thajčina a vietnamčina. Program varuje, že program KoPlayer (rovnako ako všetky emulátory) zaberá pomerne veľa miesta na disku a pýta sa, či chcete softvér nainštalovať na externý disk. Aby všetko fungovalo čo najhladšie, stačí zvoliť pevný disk ako úložisko, zvoliť angličtinu a prijať zmluvné podmienky. Týmto sa automaticky dostanete k sprievodcovi pre začiatočníkov.

Táto príručka pre začiatočníkov zobrazuje na niekoľkých obrázkoch základné operácie pri používaní emulátora. Hranie cez klávesnicu je možné zapnúť a vypnúť pomocou funkčného klávesu F12. Približovať môžete kolieskom myši v kombinácii s klávesom Ctrl. Ak máte niekde stále gamepad alebo joystick, naučíte sa, ako tieto ovládače nakonfigurovať.

Existuje aj akési panické tlačidlo s názvom Boss key, čo je kombinácia klávesov, pomocou ktorej rýchlo zmizne obrazovka systému Android. Predvolene je to kombinácia Ctrl + Alt + W, ale môžete to urobiť v Nastavenia softvéru upraviť. S rovnakou kombináciou klávesov sa znovu zobrazí obrazovka systému Android.

Posledná snímka zobrazuje spôsob prenosu súborov a fotografií z počítača do virtuálneho zariadenia so systémom Android. Keď ste všetkému porozumeli, kliknite na tlačidlo Mám to a o niekoľko sekúnd neskôr je na vašom počítači spustený Android 6.0 Marshmallow.

Stiahnite si hry pre Android do počítača

Po úvode sa dostanete na domovskú obrazovku fiktívneho zariadenia s Androidom. Na toto už existujú nejaké odkazy Systémový nástroj, FAQ (v čínštine), Prehliadač, Root Explorer a Obchod Google Play. V hornej časti sú tiež dve tlačidlá. Jeden vás vždy vráti späť na úvodnú obrazovku a vedľa neho je tlačidlo, ktoré vyvoláva „horúce“ hry z Google Play. Pomocou tohto tlačidla môžete ľahko nainštalovať hru. Stačí použiť tlačidlo Stiahnuť ▼ pod názvom hry, ktorú chcete nainštalovať.

Vľavo a vpravo od neho Desktop sú tam dva tmavé pruhy. Pravá lišta má tri tlačidlá. V hornej časti prepínate medzi otvorenými aplikáciami. Je možné spustiť viac aplikácií pre Android súčasne, čo je funkcia, ktorá chýba mnohým iným emulátorom pre Android. Tlačidlo pod vami sa rýchlo dostane na domovskú obrazovku a tá spodná je späť- tlačidlo.

Ak chcete nainštalovať aplikáciu, ktorá nie je na zozname „horúcich“, musíte cez úvodnú obrazovku prejsť do Obchodu Google Play a nájsť správny titul pomocou vyhľadávacej funkcie. Tam kliknete na zelenú Inštalácia- tlačidlo. Pripravený! Uvidíte, ako emulátor stiahne aplikáciu a o niečo neskôr je nováčik na ploche.

Aplikácie z Obchodu Play sa na virtuálny počítač inštalujú automaticky, môžete však pridať aj aplikácie z iných zdrojov, napríklad z webových stránok. Potom ho musíte nainštalovať manuálne. V takom prípade musíte mať inštalačný súbor apk. Robíte to mimo virtuálneho prostredia, teda vo Windows. Potom použite tlačidlo v KoPlayeri Načítať apk na spustenie inštalátora v Androide. Ak všetko pôjde dobre, bude sa táto aplikácia nachádzať aj na domovskej obrazovke.

Aplikácie môžete samozrejme tiež mazať tak, že na ne kliknete a potom podržíte ľavé tlačidlo myši, kým sa nezobrazí otázka, či sa chcete aplikácie skutočne zbaviť. Pri súboroch apk buďte opatrní: nie vždy sú bezpečné a spoľahlivé. Uprednostňuje sa sťahovanie z Obchodu Play.

Ovládanie

Na ľavej lište sa nachádzajú aj rôzne funkcie, aby bol herný zážitok čo najoptimálnejší. Napríklad v spodnej časti je tlačidlo na prepnutie do režimu celej obrazovky. Takto si môžete vychutnať hry s mnohými detailmi na celej obrazovke. V tomto režime navyše bočné lišty zmiznú z pohľadu. Získate ich späť posunutím ukazovateľa myši do bočnej časti obrazovky. Tu sú tiež tlačidlá na nastavenie hlasitosti zvuku.

Na vrchu je tiež Triasťtlačidlo, ktoré sa hodí pri hrách, kde musíte zariadením zatriasť. Štandardne KoPlayer predpokladá vodorovnú obrazovku, ale s tlačidlom Točiť sa postavte obrazovku vzpriamene. Tu tiež nájdete tlačidlo na aktiváciu webovej kamery a tlačidlo na vyhľadanie vašej aktuálnej polohy GPS, hoci to u nás nefungovalo.

Pre lepší herný zážitok upravte tlačidlo Klávesnica klávesové skratky pre prevádzku. Po kliknutí na toto tlačidlo sa otvorí pravá lišta. Ak chcete nakonfigurovať klávesnicu, prečítajte si najskôr informácie v odkaze Ako upraviť. Na tomto mieste sa naučíte konfigurovať myš a klávesnicu na natáčanie hier alebo simulovať gamepad. Skutočný gamepad môžete pripojiť aj pomocou joysticku.

Pokročilé nastavenia

Pretože KoPlayer podporuje rôzne rozlíšenia obrazovky, môžete začať rýchlo bez obáv zo všetkých druhov nastavení rozlíšenia. Tieto nastavenia môžete upraviť podľa želania. Kliknite na toto tlačidlo Ponuka v pravom hornom rohu. Potom otvoríte Nastavenia softvéru. Na karte Všeobecné nastavte rozlíšenie manuálne a určite kombináciu klávesov pre Boss Key. V závislosti od množstva pamäte RAM, ktorú váš počítač obsahuje, môžete zabezpečiť plynulý chod virtuálneho stroja zvýšením pamäte RAM na karte Vopred. Na tejto karte vyberáte zo štyroch predvolieb. Vybrali sme si možnosť Rýchlosť.

Nakoniec si v časti Atribúty môžete prečítať o značke a type zariadenia, ktoré KoPlayer emuluje. Tu môžete dokonca vyvolať číslo IMEI (International Mobile Equipment Identity), akési sériové číslo emulovaného zariadenia. Bavte sa v hre!