Ako

Nastavte predvolené aplikácie v Androide

Po otvorení súboru na smartfóne s Androidom sa automaticky otvorí príslušná aplikácia. To je síce užitočné, ale čo ak to chcete urobiť pomocou inej aplikácie? Rovnako ako napríklad v systéme Windows, aj v Androide to môžete jednoducho upraviť. Vysvetľujeme ako.

Aj keď je nastavenie štandardných aplikácií pre určité akcie možné, je to trochu ťažkopádne. Android by nebol Androidom, keby existovala aplikácia, ktorá vylepšuje túto základnú funkcionalitu (nazýva sa Predvolený správca aplikácií), ale je samozrejme lepšie robiť to s možnosťami, ktoré ponúka samotný Android.

V tomto príklade si vezmeme vizitku. Predpokladajme, že od niekoho dostanete digitálnu vizitku a po jej stlačení sa automaticky otvorí aplikácia Kontakty. Pekné, ale možno ste si na to nainštalovali oveľa lepšiu aplikáciu a nechcete, aby sa Kontakty vôbec spúšťali.

Je to trochu ťažkopádne, ale v Androide môžete upraviť predvolené aplikácie.

V takom prípade prejdite na nastavenie a potom do Správa aplikácií (V prípade Galaxy S4 je táto možnosť skrytá pod nadpisom Viac). V hornej časti vidíte stiahnutý pohár, posúvajte sa nabok, kým neuvidíte pohár Všetko viď. Teraz posuňte zobrazenie nadol, kým neuvidíte aplikáciu Kontakty (alebo iná aplikácia, ak konkrétne nedodržiavate tento príklad) a stlačte. Vlastnosti aplikácie sa teraz otvoria.

Posúvajte sa nadol, kým nedostanete pohár Začať predvolene viď. Je tam gombička Odstrániť predvolené nastavenia. Po stlačení tohto tlačidla sa prepojenie medzi aplikáciou a typom súboru odstráni. Keď teraz znova otvoríte súbor tohto typu, môžete si vybrať, s akou aplikáciou chcete tento typ súboru odteraz otvárať.