Ako

Zakážte prihlasovacie heslo v systéme Windows

Heslo systému Windows je dôležité. Chráni súbory vo vašom počítači pred neoprávnenými osobami. Ale heslo je tiež nepríjemné, ak nemáte veľa na ochranu. Našťastie môžete ľahko zakázať heslo.

Bezpečnosť

Vyššie sme to už stručne spomenuli, ale kvôli prehľadnosti to prinesieme ešte raz. Aj keď žijete sami v dome a nikto iný nemá fyzický prístup k vášmu počítaču, práca bez hesla je stále riskantná. Nakoniec, ak sa niekomu podarí získať prístup do vašej siete, váš počítač je ako trezor plný cenných informácií, ktoré sú otvorené dokorán.

Nemysli len na to: „Nemám čo skrývať“, pretože to nie je jediné riziko. Nakoniec tiež riskujete, že sa do vášho počítača nainštaluje škodlivý softvér, vďaka čomu sa stanete súčasťou infikujúceho celku. S týmto si samozrejme môžete poradiť pomocou antivírusového softvéru. V obidvoch prípadoch nie je deaktivácia hesla ľahkovážna.

Heslo je bezpečné, ale tiež veľmi nepríjemné, ak sa často ponáhľate.

Zakázať heslo

Ak sa rozhodnete heslo zakázať, môžete to urobiť veľmi ľahko. Teoreticky je možné dostať sa do príslušnej ponuky v systéme Windows 8 z ovládacieho panela, ale je to také ťažkopádne a vyžaduje to toľko kliknutí, že uprednostňujeme skratku.

Stlačte kláves Windows a zadajte netplwiz. Teraz sa zobrazí dialógové okno. Kliknite na účet, ktorý používate na spustenie, a potom kliknite na Používatelia musia na používanie tohto počítača uviesť používateľské meno a heslo. Teraz musíte dvakrát zadať heslo spojené s účtom. Potom kliknite na Ok. Keď teraz reštartujete počítač, nebude sa od vás vyžadovať heslo a môžete začať bez problémov a oneskorení.

Pomocou jednoduchej možnosti v systéme Windows zakážte heslo.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found