Preskúmanie

Údržba systému Windows 10 pomocou nástroja Windows Repair Toolbox

Rovnako ako auto, aj systém Windows vyžaduje pravidelnú údržbu. Ak je Murphy nablízku, niekedy vyžaduje opravu. Namiesto zhromažďovania nástrojov na analýzu, monitorovanie, testovanie alebo opravu všetkých druhov súčastí systému Windows získate „šikovného Harryho“ ako súpravu nástrojov na opravu systému Windows.

Panel s opravami systému Windows

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows XP a vyššie

Webová stránka

//windows-repair-toolbox.com 9 skóre 90

  • Pros
  • Šikovné a kompaktné
  • Súbory na stiahnutie na požiadanie
  • Masívna sada nástrojov
  • Flexibilné
  • Negatíva
  • Rozpoznateľnosť stiahnutých nástrojov

Tento nástroj sa označuje ako „(takmer) všetko, čo potrebujete na odstránenie problémov so systémom Windows v jednom malom šikovnom nástroji,“ čo je ťažko prehnané. Aby bolo jasné: samotný nástroj nie je ničím iným ako jednoduchým rozhraním s odkazmi na (väčšinou známe) nástroje tretích strán.

Rozhranie

Po rozbalení nástroja Windows Repair Toolbox (WRT) môžete nástroj spustiť. Nejde v žiadnom prípade o sexi rozhranie, pretože WRT má v sebe o niečo viac ako séria nudných tlačidiel na niekoľkých záložkách. Ale takmer za každým tlačidlom je odkaz na stiahnuteľný prenosný nástroj, ktorý sa tiež vykoná okamžite po stiahnutí. Tieto tlačidlá alias nástroje sú rozdelené do sekcií ako napr Hardware, Oprava, Zálohovanie a obnova, Odinštalačné programy a trochu všeobecné Užitočné nástroje. Názov tlačidiel vždy prezrádza, o ktorý nástroj sa jedná, a pre každé tlačidlo sa zobrazí aj popisný popis. Týka sa to približne 50 nástrojov a množstva nástrojov na karte Odstránenie škodlivého softvéru. Niektoré názvy dostupných nástrojov na vás urobia dojem: HWiNFO, CPU_Z, Furmark, NirLauncher, WinRepairAIO, Autoruns, PatchMyPC, Recuva, Revo Uninstaller a tak ďalej.

K stiahnutiu

Ak bol stiahnutý základný nástroj, zjavne ho nemusíte sťahovať znova nabudúce. Napriek tomu je nepríjemné, že na „pohľade“ nevidíte, ktoré nástroje ste už získali. Je však tiež možné stiahnuť všetky nástroje naraz jediným dotykom tlačidla (celkovo asi 2,7 GB).

Navyše sa nemusíte obmedzovať iba na nástroje, ktoré ponúka samotné WRT. Na karte Vlastné nástroje nájdete potrebné pokyny na integráciu vašich obľúbených (prenosných) nástrojov do programu alebo na zahrnutie odkazov na stiahnuteľné aplikácie.

Záver

Tvorcovia programu Windows Repair Toolbox s ním možno až príliš veľa práce nemali, ale program nie je o nič menej užitočný: jedno rozhranie vám poskytuje rýchly prístup k mnohým pomocným programom. Vďaka tomuto praktickému prístupu je WRT tak univerzálny a praktický, že ho čoskoro zažijete ako nepostrádateľný.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found