Ako

Zlúčenie dvoch účtov Gmail funguje nasledovne

Už nejaký čas máte adresu Gmailu, ale z nejakého dôvodu je pridaný druhý účet Gmail. Potom by ste samozrejme chceli konzultovať a posielať správy z oboch účtov z jedného a toho istého e-mailového účtu. Zlúčenie dvoch účtov Gmail funguje nasledovne.

Ak neviete, ako vytvoriť (druhý) účet Gmail, postupujte nasledovne. Prejdite na web gmail.com. Ak ste automaticky prihlásení pomocou svojho prvého aktuálneho účtu a zdá sa vám nepríjemné sa najskôr odhlásiť, stačí najskôr aktivovať anonymný režim prehliadača. V prehliadači Chrome to robíte pomocou klávesov Ctrl + Shift + N, vo väčšine ostatných prehliadačov pomocou klávesov Ctrl + Shift + P.

Po príchode (neregistrovaný) do služby Gmail kliknite na Vytvoriť účet a vyplňte požadované údaje, vždy s Ďalší potvrdzuje. Dokončite tlačidlom vytvoriť účet a s Potvrdiť. Teraz by ste mali byť automaticky prihlásení do služby Gmail a mali by ste mať možnosť odosielať a prijímať e-maily. Potom sa z tohto účtu odhláste.

Teraz máte dva účty Gmail. Aby ste však mohli prenášať správy z prvého účtu do druhého účtu, zdá sa, že nie je nič iné, ako zabezpečiť prvý účet pomocou dvojstupňovej autentifikácie. Ak to tak už je, môžete tento krok preskočiť.

Ak nie, prejdite na stránku //myaccount.google.com/security a prihláste sa pomocou svojho prvého účtu. Tu otvoríte sekciu Bezpečnosť a kliknite na pravý panel Dvojstupňové overeniea potom ďalej Pracovať. Zadajte svoje heslo a stlačte Ďalší. Zadajte svoje telefónne číslo a označte, že chcete potvrdiť kódy pomocou Textová správa alebo cez a Hovor. Alebo kliknite na Vyberte inú možnosť ak máte Bezpečnostný kľúčl alebo tzv Výzva Google preferuje. Potvrď mat Ďalej, zadajte prijatý kód a stlačte znova Ďalší. Dokončite postup pomocou Prepnúť.

Pripravte sa na export

Pri prvom účte, ktorý chcete importovať správy do druhého (druhého) účtu, chvíľu zostaneme. Najprv si to musíte trochu pripraviť s ohľadom na tento prenos správ.

Kliknite na ikonu ozubeného kolieska vpravo hore a vyberte ikonu nastavenie. Otvorte kartu Preposielanie a POP / IMAP. V sekcii Stiahnutie cez POP ty bodka Povoliť POP pre všetky e-mailové adresy v. Tesne pod ním, o Keď sa správy otvárajú pomocou protokolu POP, máte niekoľko možností. Týmto spôsobom vyberáte, čo sa má stať s preposielanými správami: ponechajte si ich v doručenej pošte, označte ich ako prečítané, archivujte alebo odstráňte. Kliknite dole Ukladajú sa zmeny a odhláste sa z tohto účtu Gmail.

Vyžiadajte si heslo aplikácie

V ďalšom kroku sa zobrazí výzva na zadanie hesla k vášmu prvému účtu Gmail, ale my vám to teraz prezradíme: Ukázalo sa, že bežné heslo nefunguje. Potrebujete na to zodpovedajúce „heslo aplikácie“.

Prihláste sa pomocou svojho prvého e-mailového účtu na adrese //myaccount.google.com a otvorte kartu Bezpečnosť. Kliknite na pravý panel v sekcii Prihláste sa do Googlu na Heslá aplikácií. Zadajte svoje heslo a stlačte Ďalší. Zadajte prijatý kód - ak je to potrebné, nechajte začiarknutie vedľa Na tomto počítači už nie sú žiadne otázky - a znova stlačte Ďalší. V ďalšom okne vyberte aplikáciu (napríklad „E-mail“) a zariadenie (napríklad „Windows PC“), pre ktoré chcete vygenerovať heslo aplikácie. Akonáhle stlačíte tlačidlo Generovať tlačidlo sa objaví kód šestnástich písmen, ktorý si okamžite zapíšete. Viac informácií o prihlásení pomocou hesiel aplikácií nájdete cez odkaz.

Pripravte sa na dovoz

Potom sa prihlásite do svojho druhého účtu Gmail, čo je účet, kde sa majú zobrazovať všetky správy z druhého účtu. Opäť kliknite na ikonu ozubeného kolieska a vyberte možnosť nastavenie. Tentokrát prejdete na kartu Účty a dovoz. V sekcii Zobraziť e-mail z iných účtov kliknite na Pridajte e-mailový účet. Zobrazí sa nové dialógové okno s výzvou Emailová adresa zadajte adresu svojho druhého účtu Gmail. Stlačte Ďalší, bodka Importovať e-mail z môjho iného účtu (POP3) a znova stlačte Ďalší. Ak všetko pôjde dobre, používateľské meno sa teraz vyplní automaticky (časť pre @ gmail.com) a je na vás, aby ste zadali príslušné heslo. Včela Server POP nechať ťa pop.gmail.com vybraté a tiež ponechať port nastavený na 995.

Z bezpečnostných dôvodov nechajte začiarknutie vedľa Pri načítaní e-mailových správ vždy používajte zabezpečené pripojenie (SSL) (obrázok 5). V prípade potreby môžete vedľa možnosti umiestniť šek Označte prichádzajúce správy štítkom a / alebo archivujte prichádzajúce správy (preskočte doručenú poštu). Potvrďte pomocou Pridať účet.

Dolaďte import

Pravdepodobne tiež chcete túto možnosť Áno, chcem mať možnosť posielať e-maily ako dotknúť sa. Potom stlačte Ďalší, vyplňte požadované informácie a stlačte Ďalši krok. Možno budete chcieť nechať začiarknutie vedľa Považovať za alias. V takom prípade sa príjemcom zobrazí adresa, ktorú ste vybrali ako odosielateľa e-mailu, a správy sa doručia na obe adresy v rovnakom poli služby Gmail.

Ak ste skutočne naznačili, že chcete mať možnosť posielať e-maily aj z vašej druhej adresy, musíte stále používať Pošlite overenie dojmy. Potom dostanete e-mail s ďalšími pokynmi do druhého účtu Gmail. V zásade tu nájdete kód, ktorý musíte zadať do potvrdzovacieho okna a potvrdiť tlačidlom Skontrolovať.

Ak všetko pôjde dobre, všetka pošta z vášho prvého účtu sa teraz bude načítať v pravidelných intervaloch z vášho druhého účtu. Kedy sa to stalo presne a koľko správ bolo načítaných počas posledného kola, sa dozviete prostredníctvom nastavenie, na karte Účty a dovozVčela Zobraziť e-mail z iných účtov. Odkazy tiež nájdete tu Zobraziť históriu a Skontrolujte e-mailové správy On. Táto posledná možnosť je užitočná, ak už nechcete čakať a chcete, aby vás okamžite skontrolovali potenciálne e-maily.