Ako

Hudba Google Play sa zastaví - takto prenášate svoje údaje

Google ťahá zástrčku z Hudby Play do konca tohto roka a od októbra už nebudete môcť cez túto službu streamovať hudbu. Hudbu Play od decembra úplne nahradí hudba YouTube. Ak nechcete prísť o svoje údaje, napríklad zakúpené skladby, mali by ste ich preniesť do služby YouTube Music. Vysvetľujeme, ako to funguje.

Aj keď od októbra už nebudete môcť streamovať hudbu, Hudba Play bude k dispozícii až do konca roka. Vďaka tomu budete mať do decembra prístup k svojim zoznamom skladieb, nahraným videám, nákupom a obľúbeným položkám. Po decembri tieto údaje zmiznú, takže je dôležité, aby ste predtým preniesli svoje údaje do služby YouTube Music. Bola by to škoda, keby ste stratili nákupy alebo starostlivo zostavené zoznamy skladieb.

Takto to robíš

Ak chcete preniesť údaje, musíte si najskôr stiahnuť aplikáciu Hudba YouTube z obchodu Apple Store alebo Google Play. V systéme Android 10 už Google nahradil aplikáciu Hudba Play hudbou YouTube.

Môžete tiež kliknúť na tento odkaz vo webovom prehliadači a potom stlačiť Prenos. V aplikácii klepnite na svoj profilový obrázok a potom klepnite na nastavenie a Prenos. Klepnite na Prenos z Hudby Google Play na prenos vašej knižnice, údajov a faktúr. Ak nebudú k dispozícii žiadne údaje na prenos, Google to tiež indikuje.

V závislosti od toho, koľko hudby máte v Hudbe Google Play, môže prenos trvať niekoľko minút až niekoľko hodín (alebo dokonca dní). Medzitým môžete jednoducho zavrieť aplikáciu a pokračovať v používaní telefónu. Ak chcete, môžete si medzitým aplikáciu znova otvoriť a zistiť, koľko dát už bolo prenesených. Až spoločnosť Google dokončí prenos údajov, nakoniec dostanete upozornenie a e-mail. Potom otvorte aplikáciu YouTube Music a vyhľadajte na Knižnica všetka vaša hudba z Hudby Play späť.

Podcasty

Ak počúvate podcasty v Hudbe Play, môžete tiež preniesť predplatné a priebeh epizódy do novej hudobnej aplikácie Google. Ak to chcete urobiť, prejdite na adresu podcasts.google.com/transfer a kliknite na ikonu Prenos podcastov. Google na tejto stránke tiež upozorňuje, že musíte previesť svoje predplatné a priebeh doručenia pre každý účet osobitne, ak máte viac ako jeden účet. To isté platí aj pre všetky ďalšie údaje, ktoré ste preniesli do služby YouTube Music.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found