Preskúmanie

EMINENT EM7680 - nenásytnosť médií s Kodi

Z dôvodu slabej podpory súborov na inteligentných televízoroch nemôžu nadšenci sťahovania ignorovať externý prehrávač médií. Nový Eminent EM7680 spĺňa takmer všetky požiadavky. Táto skromná skrinka funguje na populárnom mediálnom softvéri Kodi a prehráva obrázky 4K s maximálnou rýchlosťou šesťdesiatich snímok za sekundu. Čo iné chceš?

EMINENT EM7680

cena

€ 109,99

Rozlíšenie videa

3 840 x 2 160 pixelov

Mediálny procesor

Amlogic S905X (ARM Cortex A53)

Rýchlosť hodín

1,5 GHz

Video čip

ARM Mali-450MP

Ram

1 GB

Vnútorné úložisko

8 GB

Pripojenia

HDMI 2.0a, s / pdif (optický), 3x usb 2.0, slot micro-sd, 10/100 Mbit / s ethernet, wifi (802.11b / g / n)

OS

LibreELEC

Webová stránka

www.eminent-online.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Hrá všetko
  • LibreELEC (Kodi) funguje dobre
  • Početné doplnky
  • Tri USB porty
  • Negatíva
  • Priemerné bývanie
  • Pevné WiFi antény
  • Žiadny Netflix
  • Nie najnovšia verzia Kodi

Je pravda, že model EM7680 nepôsobí okamžite ohromujúcim dojmom. Ploché puzdro je celé vyrobené z plastu, a preto vyzerá trochu lacno. Nechýba ani škaredá WiFi anténa, ktorú sa bohužiaľ nedá len tak odpojiť. To je určite nevýhoda pre mediálnych nadšencov, ktorí streamujú prostredníctvom kábla pevnej siete. Prípad má našťastie aj pozitívne body. Nechýba napríklad nedostatok spojov. Kryt neponúka priestor pre interný disk, k dispozícii je iba 8 GB flash pamäte.

Obracačka

Model EM7680 sa vďaka operačnému systému LibreELEC spolieha výhradne na Kodi 16 Jarvis. Zarážajúci krok vzhľadom na to, že predchodca EM7580 sa stále spoliehal na konkurenčný OpenELEC. Pre LibreELEC sa objavujú pravidelnejšie aktualizácie, takže prepnutie je v tomto kontexte logické. Po zapnutí sa Kodi zobrazí priamo na obrazovke. Najprv určíte, v ktorých (sieťových) umiestneniach sú uložené vaše filmy, seriály a hudba. Kodi z toho potom vytvorí vizuálne atraktívnu knižnicu médií. Môžete ľahko požiadať o zhrnutie, upútavku a obrázky každého filmu. Navigácia je vynikajúca pomocou dodávaného diaľkového ovládača.

Prehltne všetko

Kvalita prehrávača médií samozrejme stojí alebo klesá s kompatibilitou súborov. To je dobre s týmto modelom EM7680, ktorý vedie multimediálny procesor Amlogic S905X! To nám umožňuje bez námahy dostať obrázky v rozlíšení 4K do práce kódované pomocou moderného kodeku h.265 / hevc. Tento prehrávač tiež vie, čo robiť so známymi formátmi súborov, ako sú mkv, mov, avi a flv. K dispozícii je tiež podpora pre pôvodné filmové pásy, ktoré sú zabalené ako obraz ISO. Model EM7680 bez námahy prenáša do prijímača populárne formáty priestorového zvuku, ako napríklad dolby digital, dolby true-hd a dts (-hd). Kodi môžete rozšíriť pomocou doplnkov. Nemôžete pridať Netflix, ale pre majiteľov moderných (4K) televízorov vrátane inteligentného prostredia to nie je až taká katastrofa.

Záver

Model EM7680 nie je práve oku lahodiaci, ale je to vynikajúci prehrávač médií. Krabica robí to, čo má, a to prehrávať všetky bežné formáty médií v najvyššom rozlíšení. Okrem toho je samozrejme príjemným bonusom, že spoločnosť Kodi zostavuje pekný mediálny katalóg z miestnych mediálnych súborov.