Ako

Ako môžem zaznamenať zábery z hry?

Zdieľať svoje obrázky z hry s ostatnými môže byť veľká zábava. Týmto spôsobom môžete zdieľať svoje jedinečné zážitky s rodinou, priateľmi a vlastne s celým svetom, ak chcete. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako to urobiť. Môžete nahrávať priamo z počítača, ale existuje aj možnosť nahrávať konzolové hry. Každý spôsob má svoje vlastné výhody a nevýhody. Tu sa naučte zaznamenávať svoje obrázky z hier.

V tomto článku sa venujeme rôznym možnostiam softvéru a hardvéru. Tipy sú uvedené aj na nahrávanie zvuku. To ide o niečo ďalej, než len točiť video na obrazovke.

Nahrávajte priamo z počítača

Priamy záznam vášho počítača je pomerne jednoduchá možnosť. Existuje množstvo programov, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Program, ktorý ponúka túto možnosť už viac ako desať rokov, je FRAPS.

FRAPS

Program FRAPS začínal ako nástroj na vytváranie snímok obrazovky a spúšťanie benchmarkov. Teraz s ním môžete nahrávať aj svoje herné obrázky. Stlačením tlačidla môžete pomocou tohto programu snímať zvuk z hry, zvuk z mikrofónu a obrázky.

Fraps má bezplatnú verziu a platenú verziu. Bezplatná verzia umožňuje nahrávať iba krátke videozáznamy v trvaní 30 sekúnd s vodoznakom. Platená verzia tieto obmedzenia nemá. Táto verzia stojí 33 eur. Po nainštalovaní FRAPS uvidíte:

Predtým, ako budete môcť zaznamenávať svoju hrateľnosť, budete musieť najskôr vykonať určité nastavenia. Pod pohárom Filmy môžete upraviť nastavenia nahrávania. Najskôr si vyberiete priečinok, kam chcete uložiť záznam. nižšie Priečinok na ukladanie filmov vo vybratom priečinku. FRAPS automaticky vloží zachytený obrázok C: \ Fraps \ Filmy, ale priečinok si môžete vytvoriť aj sami.

Okrem toho si vyberiete Klávesová skratka pre nahrávanie videa. Tu môžete nastaviť tlačidlo na spustenie a zastavenie nahrávania. Toto je predvolene nastavené na F9. Môžete tiež nastaviť, či chcete nahrávať so zvukom alebo bez zvuku (Nastavenia snímania zvuku) a vyberte na Nastavenia snímania videa koľko snímok za sekundu chcete zaznamenať. Väčšina herných videí sa prehráva rýchlosťou 30 alebo 60 snímok za sekundu.

Nevýhodou programu FRAPS je, že zaznamenané obrázky zaberajú veľa miesta.

Softvér otvoreného vysielania (OBS)

Pre nahrávanie je k dispozícii bezplatný open-source variant vo forme softvéru Open Broadcaster. Okrem nahrávania obrázkov je tento program vhodný aj na živé vysielanie napríklad do služieb Twitch, YouTube a Facebook. Program si môžete stiahnuť tu. Ak chcete nahrávať zábery z hry prostredníctvom OBS, postupujte takto:

 • 1. Vyberte nastavenie Dole vľavo
 • 2. Kliknite na Nastavenia vysielania
 • 3. Vyberte at Cesta k súboru kam chcete uložiť svoju nahrávku.
 • 4. Kliknite na Ok
 • 5. Otvorte hru, ktorú chcete zaznamenať, a pridajte ju Zdroje
 • 6. Kliknite na Spustiť nahrávanie

Softvér grafickej karty NVIDIA ShadowPlay a AMD Radeon ReLive

Okrem možnosti nahrávania obrázkov vašich hier pomocou iného softvéru ponúkajú tieto dve značky grafických kariet tiež možnosť. Ako s Nvidia ShadowPlay, tak aj s AMD Radeon variantom ReLive môžete zaznamenávať obrázky pomocou ovládača grafickej karty. Výhodou použitia týchto programov je, že sú optimalizované pre vašu grafickú kartu. Takto získate najlepší možný obraz s najmenším počtom problémov s výkonom. Môžete tiež vysielať naživo s oboma vrstvami a sledovať svoje snímky za sekundu. Obidva programy vyžadujú od vášho počítača z hľadiska výkonu zhruba o 10% viac.

NVIDIA Shadowplay

Ak máte grafickú kartu NVIDIA, môžete nahrávať pomocou aplikácie ShadowPlay týmto spôsobom:

 • - Spustiť NVIDIA GeForce Experience prihláška dňa.
 • - Kliknite vpravo hore Tieňová hra
 • - Kliknite na zelené tlačidlo na zapnutie a vypnutie

ShadowPlay automaticky ukladá posledných 5 minút, ktoré ste hrali. S Alt + F10 uložte ich na 5 minút. V manuálnom režime môžete ručne určiť, kedy sa záznam začne a skončí. Kombinácia klávesov pre túto funkciu je Alt + F9. Môžete tiež upraviť niektoré nastavenia zvuku a videa, napríklad kvalitu videa a nahrávanie mikrofónu.

Tento proces je rovnaký s procesorom AMD Radeon ReLive. Musíte tiež nainštalovať a zapnúť. Potom svoj obrázok zaznamenáte pomocou skratky.

Zaznamenávajte konzolové hry cez Elgato alebo Roxio

Nie ste vlastníkom dobrého herného počítača, ale radšej by ste hrali na Xbox One alebo Playstation 4? Potom je stále veľmi možné zaznamenávať vaše herné zážitky.

Záznamy je možné zaznamenávať pomocou takzvaných snímacích zariadení. Jedná sa o samostatné hardvérové ​​produkty, ktoré umiestnite medzi konzolu a notebook alebo stolný počítač. Táto metóda funguje aj pre PC. Máte interné aj externé zachytávacie karty. Interné pripojíte k počítaču v slote PCI-E. Externý variant je možné použiť cez USB a HDMI. Pamätajte: váš laptop alebo počítač musí mať určitý výkon procesora, aby mohol spúšťať softvér a nahrávať obraz.

Nahrávajte prostredníctvom snímacej karty Elgato

V tomto článku berieme ako príklad snímanie pomocou snímacej karty Elgato na Playstation 4.

Najprv teda potrebujete zbernú kartu. Toto je zariadenie, ktoré si musíte kúpiť osobitne. Máte veľa rôznych možností. Elgato a Roxio sú niektoré známe značky v tejto oblasti. Playstation 4 najskôr pripojíte k počítaču / notebooku cez výstup HDMI a USB. Potom pripojíte Elgato ku svojej konzole cez vstup HDMI. Napríklad Elgato odosiela váš herný obraz cez Playstation 4 do vášho notebooku alebo PC.

Ak chcete nahrávať, najskôr vypnite nastavenie HDCP na svojej Playstation 4. Toto je ochrana pred vysielaním videa a zvuku. Toto je na vašom PS4 predvolene zapnuté. Ak to chcete vypnúť, na Playstation 4 postupujte takto: Zrušte začiarknutie políčka Nastavenia / Systém / „Povoliť HDCP“.

Na nahrávanie obrázkov potrebujete externé úložisko. Musí to byť laptop alebo stolný počítač, pretože musíte byť schopní spustiť softvér aj zo snímacej karty. Tu môžete napríklad upraviť nastavenia kvality videa a zvuku a spustiť alebo zastaviť nahrávanie.

Po nainštalovaní programu sa zobrazí toto:

Kliknutím na červené tlačidlo nahrávania vľavo dole spustíte nahrávanie.

Zaznamenajte zvuk

Nahrávanie obrázkov je zábavné, ale pomocou svojho hlasu ho môžete ešte viac zosobniť. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Pri nahrávaní cez počítač si môžete zvoliť okamžitý záznam mikrofónu pomocou softvéru ako FRAPS alebo ShadowPlay. Môže to byť mikrofón náhlavnej súpravy. Ak však chcete nahrávať skutočne kvalitný hlasový zvuk, odporúčame vám zvoliť samostatný mikrofón.

Okrem toho existuje veľa zvukových programov na zaznamenanie vášho hlasu. Odporúčame Audacity. Toto je bezplatný program na úpravu a úpravu zvukových súborov.

Ak chcete zaznamenať svoj hlas na konzole, stačí pripojiť mikrofón k stolnému alebo prenosnému počítaču, ktorý je pripojený ku konzole. Napríklad tu môžete nahrávať externý zvuk cez mikrofón.

Tipy:

 • Uistite sa, že máte dostatok úložného priestoru na ukladanie obrázkov.
 • Upravte svoje obrázky na platforme (Youtube, Twitch atď ...)
 • Možno budete musieť upgradovať počítač, aby ste mohli súčasne prehrávať aj nahrávať
 • Na úpravu obrázkov používajte softvér na úpravu, ako je Adobe Premier alebo Sony Vegas Pro