Preskúmanie

Testovaných desať IP kamier odolných voči poveternostným vplyvom

Trh sa postupne vypína s cenovo dostupnými vonkajšími kamerami, ktoré fungujú úplne nezávisle. Na to nie je potrebný žiadny náboj alebo nas, takže môžete ihneď začať. Vďaka podpore WiFi nemusia majitelia domov ťahať sieťový kábel dlhý meter, pričom obrázky prijímajú v reálnom čase prostredníctvom aplikácie vo svojom smartfóne. Diskutujeme o desiatich vonkajších kamerách odolných voči poveternostným vplyvom.

Pri hľadaní novej vonkajšej kamery najskôr skontrolujete, ktorú oblasť chcete strážiť. Je to možné s jednou IP kamerou alebo potrebujete viac zariadení? Pre priemerný dvor v radovej zástavbe môžete s jednou kópiou prejsť dlhú cestu, ak model podporuje slušný pozorovací uhol. Po celom dome môžete nainštalovať niekoľko IP kamier na sledovanie videa. Najvýhodnejšie používajte výrobky rovnakej značky, aby ste mohli sledovať všetko z jednej mobilnej aplikácie.

Rozhodnutie

Až donedávna mali zákazníci na výber medzi vonkajšími kamerami s nízkym a vysokým rozlíšením. Modely, ktoré snímajú obrázky ostré ako britva, boli znateľne nákladnejšie ako výrobky s nižšou kvalitou obrazu. Dnes je štandardom rozlíšenie 1 920 × 1 080 pixelov, pretože výrobcovia rýchlo ukončujú výrobu modelov s rozlíšením 720p. Nie je preto prekvapením, že v tomto teste sú diskutované iba kamery s rozlíšením 1080p. Záujemcovia môžu zvážiť aj vonkajšiu kameru s ešte vyšším rozlíšením 1440p alebo 2160p, tie sú však dosť drahé. Napríklad výrobca Hikvision má vo svojom sortimente veľké množstvo 4K vonkajších kamier.

Rôzne spôsoby skladovania

Posledné vonkajšie kamery často podporujú cloudové úložisko. Zariadenie odosiela obrázky na online server, aby ste mohli videozáznamy sledovať kedykoľvek a kdekoľvek. Šikovné, nezabudnite však na ďalšie náklady. Čas bezplatného uloženia je obmedzený napríklad na 8, 24 alebo 48 hodín, potom obrázky zmiznú zo servera. Ak chcete videá uložiť v cloude dlhšie, výrobca si za to účtuje ďalšie peniaze prostredníctvom predplatného. Pomocou IP kamier s čítačkou kariet micro SD môžete monitorovacie snímky ukladať lokálne. V takom prípade okrem nákladov na pamäťovú kartu neplatíte nič navyše. Nevýhodou je, že v prípade krádeže zariadenia už nemáte prístup k nahrávkam. Niektoré aplikácie tiež ponúkajú funkciu na ukladanie záznamov do pamäte zariadenia smartfónu alebo tabletu.

Detekcia pohybu

Každá moderná bezpečnostná kamera podporuje detekciu pohybu. Keď sa niekto vkradne do vašej záhrady nevyžiadaný cez deň alebo v noci, dostanete na smartphone smartphone push správu. Okrem toho zariadenie okamžite spustí reláciu záznamu. Vďaka detekcii pohybu zaznamenávate obrázky iba vtedy, keď sa niečo skutočne stane. To vám ušetrí cenné miesto na disku. U väčšiny IP kamier si môžete zvoliť oblasť detekcie, potom „strážny pes“ monitoruje iba zadanú zónu. Majitelia domov tak znižujú pravdepodobnosť nepravdivých správ. Nevýhodou automatických záznamov je, že napríklad chodiace mačky už môžu spustiť detekciu pohybu. Niektoré samostatné IP kamery tiež zaznamenávajú obraz nepretržite, napríklad modely Nest. To ponúka väčšiu bezpečnosť, pretože pohybovému senzoru monitorovacieho zariadenia samozrejme vždy niečo môže chýbať.

Upraviť

Logicky má každá vonkajšia kamera kryt odolný proti poveternostným vplyvom. Napríklad zariadenie pripevníte na fasádu domu, garáže alebo kôlne. Dávajte pozor na to, aký montážny materiál dodáva výrobca štandardne, pretože kto vie, možno budete ešte potrebovať samostatne dostupné príslušenstvo. Vopred si tiež poriadne preštudujte, či môžete zakryť káble. Nie každý výrobca fotoaparátov dodáva na tento účel úhľadnú kryciu dosku. Zlodeji môžu jednoducho prestrihnúť viditeľné káble. Aj keď všetky diskutované modely podporujú Wi-Fi, až na pár výnimiek nie sú úplne bezdrôtové. Ako zdroj napájania pripojíte zariadenie k elektrickej sieti. Alternatívne existujú aj IP kamery s batériou, takže máte väčšiu slobodu pri ich umiestňovaní. V tomto teste je diskutovaná jedna takzvaná batterycam, konkrétne Logitech Circle 2.

Ďalšie funkcie

Výrobcovia fotoaparátov poskytujú svojim výrobkom všetky druhy doplnkov. Napríklad niektoré vonkajšie kamery majú integrovanú sirénu. Ak vás navštívi nepozvaný hosť, z aplikácie budete počuť ohlušujúci zvuk. Okrem toho výrobcovia zvyčajne pridávajú do svojich sledovacích zariadení mikrofón a reproduktor. Okrem snímok zaznamenáva vonkajšia kamera aj zvuk vďaka mikrofónu. Môžete tiež odovzdať hovorenú správu z aplikácie, po ktorej bude prítomný hovorca počuť váš hlas. A konečne, niektoré vonkajšie kamery môžu natáčať a nakláňať (natáčať a nakláňať) na diaľku, ako napríklad Foscam FI9928P a Nedis WIFI020CWT, ktoré sú uvedené nižšie. Z mobilnej aplikácie môžete pomocou šípok ľahko zmeniť požadovaný uhol.

Metóda hodnotenia

Pri posudzovaní sme sa podrobne zamerali na kvalitu zostavenia, dostupné funkcie, postup inštalácie a mobilnú aplikáciu. Pretože desať produktov je zameraných hlavne na súkromné ​​osoby, myslíme si, že je dôležité, aby ich mohli noví používatelia ľahko používať. Pri vývoji hodnotenia okrem užívateľskej prívetivosti zohráva úlohu aj pomer ceny a kvality. Pozreli sme sa tiež na možné ďalšie náklady. Uvedené ceny sú najnižšie ceny na porovnávacom webe Kieskeurig.nl, merané približne v polovici júna. Tieto ceny sa preto odteraz môžu líšiť.

D-Link DCS-8600LH

Spoločnosť D-Link nedávno predstavila IP kameru s pomerne skromnými rozmermi pod názvom DCS-8600LH. Používatelia pripevňujú okrúhle puzdro k fasáde prostredníctvom magnetickej guľovej konštrukcie, ktorá je citlivá na krádež. Potom pripojíte sedemmetrový kábel k elektrickej zásuvke. Na bočnej strane sa nachádza slot na kartu, do ktorého môžete vložiť micro SD kartu s veľkosťou až 64 GB. Prípadne môžete obrázky uložiť v cloude. Záznamy sa uchovávajú jeden deň s bezplatným predplatným. Papierová príručka ponúka nejasné obrázky s obmedzenými informáciami, aj keď operácia nie je našťastie veľmi komplikovaná. Aplikácia mydlink vám pomôže s konfiguráciou. Fotoaparátom smartphonu naskenujete QR kód na inštalačnej mape a potom zaregistrujete zariadenie na WiFi. Hlavná obrazovka aplikácie vám poskytuje priamy prístup k živému náhľadu, kde si môžete vybrať medzi 720p a 1080p. Obrázky majú jasné farby a oči sú veľmi ostré. Je zvláštne, že mikrofón nášho testovacieho modelu nefunguje vždy, takže model DCS-8600LH nezaznamenáva žiadny zvuk. Napríklad, ak pošleme správu cez reproduktor, mikrofón potom prestane fungovať. Ďalej je navigačná štruktúra aplikácie mydlink neporiadok. Kvôli veľkému počtu okien vyžaduje rýchle vyhľadanie požadovaného nastavenia určité úsilie. Aplikácia má navyše niekedy dlhé načítanie, napríklad po opustení ovládacieho panela.

D-Link DCS-8600LH

cena

€ 165,-

Webová stránka

www.dlink.com 6 Skóre 60

 • Pros
 • Hladká konfigurácia
 • Dlhý napájací kábel
 • Negatíva
 • Pamäťová karta do 64 GB
 • Zvuk sa často stlmí
 • Citlivé na krádež
 • Priemerná aplikácia

Foscam FI9912P

Valcovité puzdro fotoaparátu Foscam FI9912P je vyrobené z kovu, a preto môže byť nepríjemné. Zrážka napríklad s futbalom, kryt pravdepodobne prežije bez poškodenia. Tento fotoaparát Foscam má tridsať infračervených LED diód okolo objektívu cmos, čo vám umožní pozorovať objekty vo vzdialenosti asi dvadsať metrov v noci. Priložený imbusový kľúč poskytuje prístup k slotu na kartu micro SD. K inštalácii môžeme byť struční, pretože bezpečnostnú kameru môžete ľahko pripevniť na fasádu pomocou dvoch skrutiek. Ak sa chcete pripojiť k sieti, vyberte si medzi ethernetom a wifi. V druhom prípade priskrutkujete anténu na kryt. Ethernetové pripojenie je čiastočne zakomponované do celkom krátkeho napájacieho kábla. Mimochodom, tento kábel obsahuje aj pripojenia pre vstup a výstup zvuku a resetovacie tlačidlo. Ak chcete nahrávať zvuk, môžete k nemu pripojiť externý mikrofón. Ak sa chcete zbaviť všetkých týchto pripojení, môžete zvážiť samostatne dostupnú spojovaciu skrinku alebo vyvŕtať veľký otvor. Noví používatelia sú v aplikácii Foscam požiadaní, aby naskenovali QR kód na kryte. Aplikácia je prehľadná a umožňuje používateľom ukladať obrázky lokálne alebo v cloude. Bezplatné cloudové úložisko je obmedzené na ukladanie udalostí za posledných osem hodín. Na záver vezmite do úvahy relatívne obmedzenú plochu filmu, pretože pozorovací uhol je iba 105 stupňov.

Foscam FI9912P

cena

€ 110,18

Webová stránka

www.foscam.nl 8 Skóre 80

 • Pros
 • Robustné puzdro
 • Ethernet a WiFi
 • Dobré nočné videnie
 • Negatíva
 • Krátky napájací kábel
 • Mierny pozorovací uhol
 • Predvolene žiadny záznam zvuku

Foscam FI9928P

FI9928P je vzhľadom na svoje veľké rozmery pôsobivý vzhľad. Táto kamera pzt sa môže na diaľku otáčať (355 stupňov) a nakláňať (90 stupňov) na základe motorizovanej konštrukcie, aby ste mohli natáčať rôzne uhly. Tento model navyše obsahuje štvornásobné optické zväčšenie. Kovové puzdro váži takmer dve kilá, takže niet divu, že Foscam obsahuje štyri upevňovacie skrutky do steny. Prihlásenie do siete je možné vykonať pomocou WiFi alebo ethernetového pripojenia. Rovnako ako FI9912P, o ktorom sa hovorí v tomto článku, aj tento kábel obsahuje veľké množstvo pripojení, konkrétne zvukový výstup, zvukový vstup, ethernetový port, pripojenie alarmu a napájací vstup. Aby ste sa zbavili káblových špagiet, musíte vyvŕtať veľký otvor. V blízkosti tiež poskytnite elektrickú zásuvku, pretože celková dĺžka kábla je asi 2,5 metra. Objektív cmos citlivý na svetlo pochádza od spoločnosti Sony. IP kameru sme testovali za šera a aj potom objektív poskytuje ostrý obraz s jasnými farbami. V režime nočného videnia objektív ľahko prekonáva vzdialenosť desiatok metrov. Ako sme už na Foscame zvyknutí, kameru pridáte do mobilnej aplikácie pomocou qr kódu. Pre gestá posúvania, zväčšovania a nakláňania sú tlačidlá šípok umiestnené pod živým náhľadom. Foscam sa snaží predať svoju vlastnú cloudovú službu prostredníctvom nápadnej reklamy v dolnej časti obrazovky. Alternatívne môžete rovnako ľahko uložiť videomateriál na kartu micro SD s veľkosťou až 128 GB.

Foscam FI9928P

cena

€ 229,-

Webová stránka

www.foscam.nl 9 Skóre 90

 • Pros
 • Pzt funkcie
 • Robustné puzdro
 • Vysoko kvalitná kvalita obrazu
 • Ethernet a WiFi
 • Negatíva
 • Krátky napájací kábel
 • Cloudová služba inzercie
 • Predvolene žiadny záznam zvuku

Logitech Circle 2 (bez káblov)

Logitech vyrába svoj Circle 2 v dvoch rôznych verziách, a to s batériou alebo s napájacím adaptérom. Dostali sme poslal variant bez káblov, ktorého batériu musíte pravidelne nabíjať. Spoločnosť Logitech tvrdí, že výdrž batérie je tri mesiace, čo sa však v praxi ukazuje ako utópia. Na obmedzenie spotreby batérie je monitorovacia kamera neustále v akomsi režime spánku. Aktívny je iba snímač pohybu. Kruh 2 automaticky spustí nahrávanie, keď dôjde k pohybu. Mimochodom, táto dozorná kamera ukladá zaznamenané obrázky do cloudu, pretože kryt neobsahuje čítačku kariet pre miestne ukladanie. Vďaka bezplatnému predplatnému môžete uchovávať nahrávky 24 hodín. Fotoaparát a batéria sa skladajú z dvoch samostatných častí, ktoré k sebe pripevníte pomocou otočnej konštrukcie. Zdá sa, že šev je dosť uzavretý, pochybujeme však, či je plastová konštrukcia dostatočne robustná na časté vonkajšie použitie. Logitech ďalej obsahuje otočnú základňu, držiak na stenu a nabíjací kábel. Užívateľsky príjemná aplikácia prevedie nových používateľov konfiguráciou a zobrazí živý náhľad v modernom používateľskom prostredí. Na rozdiel od mnohých iných IP kamier môžete tento model používať v pásme 2,4 GHz alebo 5 GHz. Fotoaparát používa širokouhlý objektív so zorným uhlom najmenej 180 stupňov. Takto sa vytvorí takzvaný efekt rybieho oka, vďaka ktorému bude obrázok vyzerať akosi sférický. Nevýhodou je, že reprodukcia zvuku produkuje zvláštny zvuk s vysokým pípnutím.

Logitech Circle 2 (bez káblov)

cena

€ 170,-

Webová stránka

www.logitech.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Možno použiť kdekoľvek
 • Široký pozorovací uhol
 • Funguje v pásme 2,4 GHz a 5 GHz
 • Negatíva
 • Žiadne miestne úložisko
 • Priemerná reprodukcia zvuku
 • Pre zóny detekcie a pohybu osôb sa vyžaduje prémiové predplatné

Nedis WIFICO20CWT

Spoločnosť Nedis vyvíja cenovo dostupnú spotrebnú elektroniku a WIFICO20CWT je toho dobrým príkladom. Cena tejto kamery odolnej voči poveternostným vplyvom je v tomto prehľade takmer najnižšia. Preto musíte urobiť nejaké ústupky. Chýba napríklad čítačka kariet micro SD a nechýba ani cloudová služba na ukladanie obrázkov. Kryt obsahuje 16 GB flash pamäte, na ktorú môžete ukladať najnovšie videá. Pri častom nahrávaní je úložná kapacita trochu na nízkej strane. Kryt je vyrobený čisto z plastu a nie je príliš odolný. Napríklad, ak vaše deti radi kopnú loptu do záhrady, je lepšie zvážiť kameru solider. Napájací kábel prechádza cez tenký vrt a meria asi 2,5 metra. Spoločnosť Nedis dodáva na montáž ľahko použiteľný držiak na stenu. Používanie aplikácie Smartlife si vyžaduje určité zvykanie si, pretože používateľské prostredie je navrhnuté tak, aby ovládalo nespočetné množstvo inteligentných zariadení. Registrácia cez WiFi v pásme 2,4 GHz si počas testu vyžiadala pomerne veľa úsilia, ale po pár šmahoch sme konečne dostali kameru na dohľad. V každom prípade je užívateľsky príjemný iný. Obrázky sú určite dobré pre produkt v tejto cenovej kategórii. Pomocou klávesov so šípkami jednoducho presuniete kameru do požadovaného smeru.

Nedis WIFICO20CWT

cena

€ 108,95

Webová stránka

www.nedis.com 4 Skóre 40

 • Pros
 • Cenovo dostupné
 • Funkcia otáčania a nakláňania
 • Negatíva
 • Mierne vonkajšie bývanie
 • Obmedzené možnosti ukladania
 • Náročné nastavenie Wi-Fi

Nest Cam IQ Outdoor

Majiteľ Google má pre svoje inteligentné produkty Nest dosť vysoké odporúčané ceny. Našťastie s Cam IQ Outdoor získate na oplátku vynikajúcu kvalitu zostavenia. Napriek svojej relatívne skromnej veľkosti váži luxusné puzdro viac ako pol kilogramu a je mimoriadne pevné. Ďalej bol tiež dobre premyslený pánt, pretože vďaka viacerým osiam môžete pohybovať kamerou plynulo v požadovanom smere. Sieťový kábel odolný voči poveternostným vplyvom sa vojde do úzkeho otvoru, po ktorom pri dĺžke kábla 7,5 metra máte k dispozícii dostatočnú vôľu na dosiahnutie zásuvky. Aplikácia vedie nových používateľov spolu s jasne definovanými krokmi, takže sa vlastne nemôže nič pokaziť. Po naskenovaní QR kódu na kryte už máte hladký a ostrý obraz. Je zarážajúce, že fotoaparát ľudí automaticky približuje. Vďaka tomu môžete niekoho dobre sledovať a vďaka obrazovému snímaču 4K pri zväčšení obrazu tiež udržujete kvalitu obrazu na štandardnej úrovni. Cam IQ Outdoor má tiež ešte šikovnejšie vlastnosti. Týmto spôsobom zariadenie rozpozná známe tváre, po ktorých dostanete upozornenie (vyžaduje účet Nest Aware). Fotoaparát sa navyše môže automaticky zapnúť alebo vypnúť na základe vašej polohy. Prítomný rečník je pozoruhodne hlasný, takže v prípade potreby môžete vystrašiť nepozvaných hostí. Na rozdiel od mnohých iných vonkajších kamier zaznamenáva kamera Cam IQ Outdoor nepretržité záznamy. Vďaka tomu strážnemu psovi nikdy neuniknú žiadne incidenty. Bohužiaľ, možnosti miestneho úložiska chýbajú, aj keď v aplikácii Nest si môžete skontrolovať udalosti z posledných troch hodín. Z dôvodu tohto obmedzenia v skutočnosti vždy potrebujete platené predplatné Nest Aware, aby ste mohli zábery ukladať v cloude päť, desať alebo tridsať dní.

Nest Cam IQ Outdoor

cena

€ 329,-

Webová stránka

www.nest.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Vysoká kvalita stavby
 • Dlhý napájací kábel
 • Veľmi užívateľsky prívetivá aplikácia
 • Hlasný reproduktor
 • Inteligentné funkcie
 • Negatíva
 • Veľmi drahý
 • Žiadne možnosti miestneho úložiska
 • Skutočne požadované platené predplatné

Nest Cam Outdoor

Vďaka všetkým jeho inteligentným vlastnostiam platíte vysokú cenu za Nest Cam IQ Outdoor, tiež diskutovaný. Ak však na to nečakáte, možno budete môcť zvážiť lacnejšieho brata. Cena Nest Cam Outdoor je v skutočnosti nižšia o zhruba 130 eur. Kryt je o veľkosť menší a obsahuje pevný trojmetrový USB kábel. K tomu pripojíte adaptér, potom vedie napájací kábel v dĺžke 4,5 metra do elektrickej zásuvky. Káble aj adaptér sú odolné voči poveternostným vplyvom. U tohto modelu bohužiaľ nemôžete skryť kábel za montážnu dosku, takže existuje riziko, že ho narušitelia prerezajú. Držiak na stenu pracuje s robustným magnetom, kde môžete ľahko zmeniť smer. Šikovná, ale na krádež citlivá konštrukcia. Ako sme na Nest zvyknutí, z hľadiska užívateľskej prívetivosti niet čo vytknúť. Registrácia aplikácie Cam Outdoor v aplikácii Nest je preto veľmi plynulá. Bohužiaľ, aj s touto kamerou Nest ste v skutočnosti odsúdení k platenému účtu Nest Aware za prezeranie záznamov. Neexistuje čítačka kariet micro-SD a nie je možné zapisovať videá do nas. Aj keď v mobilnej aplikácii môžete skontrolovať udalosti z posledných troch hodín, nie je to z hľadiska sledovania vážna voľba. Mimochodom, detailná reprodukcia videa s jeho jasnými farbami je vynikajúca.

Nest Cam Outdoor

cena

€ 199,-

Webová stránka

www.nest.com 6 Skóre 60

 • Pros
 • Robustné puzdro
 • Dlhý napájací kábel
 • Veľmi užívateľsky prívetivá aplikácia
 • Negatíva
 • Citlivé na krádež
 • Žiadne možnosti miestneho úložiska
 • Skutočne požadované platené predplatné

Prstencová kamera Floodlight

Ring so svojou kamerou Floodlight Cam postupuje pomerne dôsledne. Dva jasné LED reflektory a ohlušujúca 110-decibelová siréna odrádzajú od potenciálnych votrelcov. Okrem toho môžete konverzovať na diaľku pomocou mikrofónu a reproduktora. Pod obidvoma reflektormi je v strede pohybový senzor a objektív fotoaparátu s pozorovacím uhlom 140 stupňov. Upevnenie kamery Floodlight Cam si vyžaduje väčšiu pozornosť v porovnaní s väčšinou ostatných modelov v tejto oblasti. Spoločnosť Ring dodáva produkt bez adaptéra a zástrčky, takže musíte zapojenie vodičov do svorkovnice vykonať sami. Po dlhom hraní sa všetka kabeláž len ťažko zmestí do robustného krytu. Našťastie web obsahuje užívateľsky príjemný holandský manuál s jasnými obrázkami, aby bola inštalácia v poriadku. Okrem toho spoločnosť Ring dodáva potrebné nástroje. Ak však nemáte dostatok elektriny, možno bude lepšie prepnúť na hotovú vonkajšiu kameru.Konfigurácia v aplikácii Ring v angličtine je zariadená okamžite, po čom sa používateľom zobrazí živý obraz ostrý ako britva. Na displeji videa manuálne zapnete osvetlenie a necháte sirénu vypnúť. Pri druhej možnosti buďte opatrní, pretože zvuk budíka je skutočne hlasný. Ak chcete aktivovať snímač pohybu a príslušné push notifikácie, musíte určiť oblasť detekcie. Nevýhodou je, že kamera Floodlight Cam môže ukladať záznamy iba do cloudu. Potrebujete na to platené predplatné Ring Protect.

Prstencová kamera Floodlight

cena

€ 249,-

Webová stránka

www.ring.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Široký pozorovací uhol
 • Robustné puzdro
 • Jasné reflektory a hlasný alarm
 • Aplikácia pre Windows
 • Negatíva
 • Pripojte vlastné vedenie
 • Žiadne možnosti miestneho úložiska
 • Vyžaduje sa platené predplatné
 • Aplikácia v anglickom jazyku

Vonkajšia kamera Somfy

Inštalácia vonkajšej kamery Somfy vyžaduje - rovnako ako to bolo povedané aj v prípade kamery Ring Floodlight Cam - potrebné znalosti elektrickej energie, pretože používatelia sa musia starať o elektroinštaláciu sami. Montážna doska má integrovanú svorkovnicu, kde môžete v prípade potreby prepínať cez existujúce osvetlenie. Našťastie holandský papierový manuál jasne vysvetľuje všetky kroky. Plastové časti pôsobia dosť lacno a kryt je pri dlhodobom používaní vonku dosť krehký. Určite pre bezpečnostnú kameru vyššiu ako dvesto eur môžu používatelia očakávať robustnejšiu vonkajšiu kameru. Konfigurácia sa vykonáva rýchlo pomocou prehľadnej aplikácie Somfy Protect a pre nových používateľov je pripravená minútová aktualizácia. Živý obraz je ostrý a farby jasné. Všimli sme si oneskorenie niekoľkých sekúnd. To platí aj pre hovorené správy. Hneď ako vonkajšia kamera zaznamená pohyb, nad živým obrazom sa objaví červeno sfarbená možnosť spustenia sirény. Pri hlasitosti 110 decibelov je veľmi hlasný. V rámci nastavení môžu používatelia aktivovať automatické zisťovanie prítomnosti, takže sa kamera po návrate domov automaticky vypne. Na želanie si môžete do smartphonu alebo tabletu stiahnuť udalosti z posledných 24 hodín. Tieto fragmenty trvajú iba desať sekúnd. Pre dlhšiu históriu videí je potrebné platené predplatné.

Vonkajšia kamera Somfy

cena

€ 219,-

Webová stránka

www.somfy.nl 5 Skóre 50

 • Pros
 • Vymazať aplikáciu
 • Hlasný alarm
 • Negatíva
 • Pripojte vlastné vedenie
 • Žiadne možnosti miestneho úložiska
 • Krehké bývanie
 • Oneskorenie

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200

Za zariadenie sotva sto eur má KC200 veľa vlastnej technológie. Okrem objektívu 1080p objavujeme mikrofón, reproduktor a sirénu. Aj keď zvuk alarmu s osemdesiatimi decibelmi neznie tak nahlas, môže to stačiť na odplašenie nezvaných hostí. Je tiež pekné, že bezdrôtový adaptér zvládne pásma 2,4 GHz aj 5 GHz. Kruhový kryt je pre fotoaparát v tejto cenovej kategórii veľmi odolný. Bohužiaľ, tento cenovo priaznivý produkt má aj niekoľko nevýhod. Po prvé, zariadenie je celkom náchylné na krádež, pretože fotoaparát je pripevnený iba k magnetickému držiaku. Ďalej nemôžete úplne skryť káblové pripojenie, takže vlámania môžu kábel ľahko prerezať. Napokon, pevný trojmetrový kábel USB nie je príliš dlhý. Vyhraďte si dostatok času na konfiguráciu. Aplikácia Kasa Smart v anglickom jazyku trvá pomerne dlho, kým zaregistrujete fotoaparát na bezdrôtovej sieti a získate novú aktualizáciu firmvéru. Keď všetko funguje správne, KC200 bude ako spoľahlivý strážny pes v pohode. Napríklad po detekcii pohybu dostanete úhľadnú správu push a aplikácia obsahuje možnosť určiť oblasti detekcie. Ak chcete, môžete tiež nastaviť časový plán. TP-Link sleduje trend cloudového úložiska, pretože neexistujú žiadne ďalšie možnosti úložiska. Čínsky producent sietí je našťastie veľkorysý, pretože bezplatní používatelia môžu konzultovať udalosti z posledných dvoch dní.

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200

cena

€ 99,-

Webová stránka

www.tp-link.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Cenovo dostupné
 • Robustné puzdro
 • Zadarmo 48 hodín cloudového úložiska
 • Funguje v pásme 2,4 GHz a 5 GHz
 • Negatíva
 • Siréna nemôže byť taká hlasná
 • Citlivé na krádež
 • Žiadne možnosti miestneho úložiska
 • Aplikácia v anglickom jazyku

Záver

Takmer všetky moderné samostatné vonkajšie kamery ponúkajú kvalitu obrazu minimálne 1080p s dobrým pozorovacím uhlom. Pokiaľ ide o kvalitu obrazu, rozdiely sa preto zmenšujú. Našimi preferenciami nie sú modely, ktoré podporujú iba cloudové úložisko, napríklad produkty od spoločností Nest, Ring, Somfy a TP-Link. Okrem ďalších nákladov ste pri ukladaní obrázkov úplne závislí od komerčnej cloudovej služby. Čo sa stane, ak dôjde k poruche dátového centra alebo k neočakávanému bankrotu spoločnosti? Z tohto dôvodu sú podľa nášho názoru nevyhnutné alternatívne možnosti ukladania. Foscam môže so svojimi modelmi FI9928P a FI9912P zapisovať obrázky do cloudu, na kartu micro-SD, do počítača alebo NAS. Konfigurácia založená na aplikácii Foscam je navyše hračkou. Model FI9928P má výhodu vďaka svojim funkciám pzt, vynikajúcemu nočnému videniu a vysoko kvalitnému objektívu Sony. Tento výrobok si preto zaslúži známku kvality Najlepšie testované. Ak chcete obmedziť svoje výdavky, odporúčame vám ako redakčný tip fotoaparát Foscam FI9912P, hoci pozorovací uhol 105 stupňov je platnými normami trochu obmedzený.