Preskúmanie

Bowers & Wilkins PX - zábava na cestách, skvelá doma

Bowers & Wilkins PX sú najnovšie slúchadlá renomovanej britskej zvukovej značky. Okrem rozpoznateľného dizajnu prináša PX množstvo nových funkcií, ktoré sme u slúchadiel od B&W ešte nevideli. Vyzbrojení slúchadlami sme vyhľadali hlučné prostredie, v ktorom by sme mohli testovať Bowers & Wilkins PX.

Bowers & Wilkins PX

Cena: 399 eur

Životnosť batérie: 20 hodín

Rozsah frekvencie: 10 Hz - 20 kHz

Impedancia: 22Ohm

Funkcie: Aktívne potlačenie hluku, snímač opotrebenia, odnímateľné náušníky

Pripojenia: Bluetooth s aptX HD, USB-C, 3,5 mm konektor pre slúchadlá

Hmotnosť: 335 gramov

Webová stránka: www.bowers-wilkins.nl

Kúpiť: Kieskeurig.nl 6,5 skóre 65

  • Pros
  • Luxusná úložná taška
  • Kvalita zvuku
  • App
  • Výdrž batérie a senzor opotrebenia
  • Negatíva
  • Zbytočné, keď je batéria vybitá
  • Nie kompaktný

Bowers & Wilkins PX je umiestnený medzi P7 a P9 britskej značky. Napriek tomu sa PX trochu odchyľuje od rozpoznateľného dizajnu. Na rozdiel od rozpoznateľného obdĺžnikového tvaru náušníkov iných slúchadiel Bowers & Wilkins má PX oválnejšie náušníky. Náušníky aj vnútorná strana čelenky sú potiahnuté koženým materiálom a tenká vrstva látky zdobí vonkajšiu stranu čelenky a náušníkov.

Vďaka priloženej luxusnej úložnej taške môžete PX vziať so sebou kamkoľvek idete. Slúchadlá, bohužiaľ, okrem vyklápania náušníkov nie sú kompaktné. Vďaka tomu sa PX zmestí iba do úložnej tašky a zaberie pomerne veľa miesta. To je v rozpore, pretože PX je správne umiestnený ako dvojica slúchadiel, ktoré používate hlavne na cestách. Priestranný batoh preto nie je nadbytočným luxusom.

Vankúše

Veľké vankúšiky do uší ľahko priliehajú k uchu a tiež dobre utesňujú. Vankúše sú vyrobené z „pamäťovej peny“, takže tvarujú užívateľa. Materiál je o niečo tvrdší ako bežné vankúše, ale postupom času sa slúchadlá používajú pohodlnejšie a zlepšuje sa aj zvuková izolácia vankúšov do uší.

Náušníky sú pripevnené pomocou magnetov, a preto sú ľahko odnímateľné, takže ak sa podložky zlomia, nemusíte si kupovať nové slúchadlá. Po zapnutí slúchadiel získate indikáciu stavu batérie pomocou svetla, ktoré svieti načerveno, žlto alebo zeleno.

Zvuk

Zvuk Bowers & Wilkins PX je veľmi dobrý a podrobný. Rýchlo máte tendenciu počúvať celé hodiny, pretože neustále objavujete v hudbe nové podrobnosti, o ktorých ste si mysleli, že ich už poznáte. Britom sa pomocou PX podarilo vyprodukovať obzvlášť bohatý zvuk - dalo by sa takmer nazvať návykovým.

Reproduktory v ušiach sú naklonené mierne dozadu, aby sa zvuk vysielal v smere zvukovodu. Takto získate skutočne pocit, že ste uprostred hudby, namiesto tradičného zvukového obrazu zľava-prava bežných slúchadiel. Zvuk je tiež veľmi prirodzený, iba s veľmi miernym dôrazom na nízke tóny. Vankúše a uzavretá zvuková skrinka zaisťujú nerušený zážitok z počúvania, nehovoriac o aktívnom potláčaní hluku.

Potlačenie hluku

Bowers & Wilkins PX je vybavený aktívnym potlačením hluku. Zvukovú izoláciu môžete zapnúť a vypnúť bočným tlačidlom. Mieru potlačenia hluku môžete určiť v sprievodnej aplikácii Headphones od spoločnosti Bowers & Wilkins. Môžete si tiež prečítať presný stav batérie v aplikácii - príjemný doplnok k svetlu - a v prípade potreby aktualizovať slúchadlá.

V oblasti aktívneho potlačenia hluku si môžete vybrať z možností Office, City a Flight, pričom PX trochu zvyšuje redukciu šumu alebo umožňuje zosilneným priechodom hlasov. Pri aktivácii balíka Office sa filtrujú hlavne buzzy a hudba znie mierne tlmene, ale hlasy sú zreteľne prepúšťané. V režime City sú zvuky, ako napríklad hlasy, zreteľne dobre blokované. To sa však odráža aj v hudbe, pretože stredný pásmo - frekvencie hlasov a nástrojov, ako sú klavír a gitara - sa výrazne posúva do pozadia. Počas letu sú nízke tóny - napríklad motor lietadla alebo hukot vlaku - potlačené ešte ďalej.

Kancelársky režim predstavuje dobrú rovnováhu medzi potlačením svetelného šumu a dobrou kvalitou zvuku. Mesto a Let sú si po zvukovej stránke veľmi podobné a v týchto režimoch si všimnete najväčší rozdiel v kvalite zvuku. Musíme však dodať, že spoločnosti Bowers & Wilkins sa podarilo vyvinúť jemné aktívne potlačenie hluku, ktoré má veľmi malý negatívny vplyv na kvalitu hudby.

Citlivosť

Je možné nastaviť slúchadlá tak, aby po zapnutí a vypnutí slúchadiel vysielali na pripojené zariadenie signál prehrávania a pozastavenia. To znamená, že neriskujete, že slúchadlá budú pokračovať v hraní, ak ich nemáte na hlave a pretože sa hudba skutočne pozastavuje, nemusí vám nič chýbať. Citlivosť tohto „senzora opotrebenia“ môžete nastaviť v sprievodnej aplikácii.

Táto funkcia znie veľmi užitočne, ale snímač je tak citlivý aj pri najnižšom nastavení, že hudba sa zastaví už pri zasunutí jednej ušnice vedľa ucha. Táto funkcia bola zriedka zapnutá v spoločnosti, zatiaľ čo vo vlaku bola veľmi užitočná. Po zložení slúchadiel nemusíte zdvihnúť smartphone, aby ste pozastavili hudbu, a slúchadlá sa tiež po niekoľkých minútach samy vypnú - čo je dobrá správa pre výdrž batérie.

Batéria

Tento posledný trik je tiež dôvodom, že výdrž batérie Bowers & Wilkins PX je teoreticky v poriadku, ale v praxi sa cíti fenomenálne dobre. Zaisťuje, že od PX skutočne získate 20 aktívnych hodín. Tých 20 hodín je o niečo menej ako 22 hodín, ktoré B&W sľubovali, ale to by nemalo kaziť zábavu - určite nie vďaka tejto funkcii.

Prázdne, tak čo potom?

Bowers & Wilkins PX sa dodáva s multifunkčným káblom USB 3.0 až USB C. Pomocou tohto kábla môžete jednoducho počúvať hudbu počas nabíjania, napríklad zasielaním zvuku cez USB vstup vášho notebooku. Slúchadlá teda môžete nabíjať jedným káblom a používať ich súčasne - veľmi praktická funkcia.

S pribaleným 3,5 mm káblom pre slúchadlá môžete PX používať „tradične“. Alebo sme si to aspoň mysleli. PX musí byť vždy zapnutý, aj keď nepoužívate potlačenie hluku. To znamená, že slúchadlá sa stanú nepoužiteľnými, keď sú prázdne a v ich blízkosti nie je žiadny USB vstup, pomocou ktorého by ste mohli PX nabíjať alebo s nimi hrať hudbu. Aj napriek tejto pôsobivej výdrži batérie je to veľká prekážka pre slúchadlá, ktoré sú presne navrhnuté tak, aby ste ich mohli používať na cestách. Predtým, ako vyjdete z dverí, venujte teda pozornosť stavu batérie.

Rozporuplné

Sme trochu zmätení z Bowers & Wilkins PX. Slúchadlá kombinujú prémiový vzhľad s robustnými materiálmi a ponúkajú všetky druhy príjemných funkcií, ktoré sa ľahko ovládajú. Nech je úložné puzdro akokoľvek elegantné, škoda, že slúchadlá nie sú zložiteľné. Keď k tomu pridáme skutočnosť, že Bowers & Wilkins PX musí byť vždy zapnutý, máte k dispozícii slúchadlá, ktoré si v mnohých prípadoch prídu doma ako na cestách.

Chcete dobrý a verný zvuk v prémiovom balení a jemné potlačenie hluku? Potom určite stojí za zváženie Bowers & Wilkins PX. Hľadáte slúchadlá na dlhé lety alebo do verejnej dopravy? Potom sú na trhu lepší kandidáti.