Ako

Týmto spôsobom odstránite svoje údaje Google

Google o nás vie oveľa viac, ako je potrebné. V predvolenom nastavení ukladá históriu všetkého, čo robíte, ale nemusíte to akceptovať. Históriu Google môžete vyčistiť celkom ľahko (a budete prekvapení, koľko o vás služba vie). Vysvetľujeme, ako na to.

Profilové informácie

Na Googli nájdete, čo chcete, ale je pekné, že služba dokumentuje všetky informácie, ktoré o vás zhromažďuje, na jednom mieste. Mimochodom, toto neposkytuje záruky. Google samozrejme musí dodržiavať pravidlá, ale ak spoločnosť tvrdí, že vám nič nebude držať, nemusí to byť pravda. To však nezhoršuje skutočnosť, že v každom prípade môžeme urobiť všetko pre to, aby sme čo najlepšie chránili naše súkromie. Ak chcete zobraziť svoje údaje Google, prejdite na myaccount.google.com a prihláste sa pomocou svojho účtu Google. Na ľavom paneli kliknite na ikonu Osobné informácie. Tam uvidíte údaje známe spoločnosti Google, ktoré sú viditeľné aj pre ostatných. kliknite na Prejdite do časti O mne v dolnej časti a odstráňte to, čo nechcete, aby boli viditeľné.

Vymazať históriu

Potom samozrejme existujú aj veci, ktoré sú viditeľné iba pre vás, ako napríklad vaša história vyhľadávania, vaše správanie pri surfovaní, hlasové príkazy od Asistenta Google a pomenujete ich. Keď kliknete na Údaje a prispôsobenie v ľavom paneli nájdete stránku zbierky s prehľadom všetkých kategórií, do ktorých Google ukladá údaje o vás / od vás. Môžete tiež presne vidieť, ktoré možnosti sú povolené a ktoré nie. Kliknite na každú možnosť, ktorú chcete vypnúť, a potom kliknite na prepínač od. Pokiaľ ide o možnosti, ktoré ste deaktivovali, Google by už nemal nič sledovať. Vľavo tiež uvidíte tlačidlo pre každú možnosť Odstrániť aktivitu na základe ... Kliknutím vymažete históriu konkrétnej aktivity.

Predvoľby reklamy

Na záver môžete tiež upraviť svoje predvoľby reklamy na stránke prehľadu. Keď kliknete na Do nastavenia reklamy pod nadpisom Personalizácia reklamy, potom môžete vypnúť prispôsobenie reklám. Reklamy už preto nebudú prispôsobené vášmu správaniu online.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found