Ako

iCloud Drive: Takto funguje synchronizačná služba spoločnosti Apple

Ak chcete sprístupniť svoje osobné súbory na zariadeniach iPhone aj iPad alebo MacBook, môžete na to použiť iCloud Drive. Takto môžete synchronizovať súbory medzi zariadeniami Apple. Vysvetľujeme, ako tu.

Používatelia Apple poznajú iCloud: je to centrálna cloudová úložná služba, do ktorej ukladáte svoje fotografie z iPhonu, synchronizujete svoje poznámky a kalendáre medzi Macom a iPhone a kde sa ukladajú zálohy z vášho iPhone. ICloud je však miestom zhromažďovania aj pre ďalšie služby Apple, napríklad Find My iPhone, Keychain sync a iCloud Drive. Hovoríme o tejto najnovšej službe od technologického giganta Cupertino.

Pre mnohých ľudí nie je jasné, čo presne je to iCloud Drive, aký je rozdiel v iCloude a čo s tým má Apple ID. Ak chcete používať produkty Apple, musíte mať účet Apple. Toto sa nazýva vaše Apple ID. Pomocou svojho Apple ID môžete nakupovať v App Store, v prípade problému si dohodnúť stretnutie v Apple Store a zaregistrovať sa na všetky druhy služieb Apple.

Plná integrácia

ICloud Drive je súčasťou iCloudu; toto je cloudová služba spoločnosti Apple. Súbory môžete ukladať na svoj disk iCloud Drive ich presunutím z vyhľadávača do priečinka iCloud Drive, veľkou výhodou však je, že iCloud Drive je plne integrovaný do systému macOS. To znamená, že na svojich súboroch môžete pracovať z rôznych zariadení Apple. Súbory sú uložené na vašom iCloud Drive a môžete na nich bez problémov pokračovať v práci na inom zariadení.

Vďaka iCloud Drive aj macOS od spoločnosti Apple je integrácia oveľa inteligentnejšia, ľahšia a intuitívnejšia ako iné riešenia. Aby ste mohli iCloud Drive používať na všetkých svojich zariadeniach, musíte si ho aktivovať pre každé zariadenie. Na iPhone alebo iPade prejdite do nastavení iCloudu a posuňte posúvač vzadu iCloud Drive On. Na počítači Mac začiarknite políčko Predvoľby systému, Apple ID, iCloud Drive.

Máte niekoľko možností, ako zobraziť všetky svoje súbory na iCloud Drive. Na počítači Mac choďte do vyhľadávača a hľadajte doľava. nižšie Obľúbené zvyčajne nájdete priečinky s dokumentmi, stiahnutými súbormi a aplikáciami. Pod nimi nájdete pohár iCloud. Tu uvidíte aj svoju iCloud Drive.

Všetky svoje dokumenty z iCloud Drive môžete nájsť aj z iného počítača. Prejdite na icloud.com a prihláste sa pomocou svojho Apple ID. kliknite na iCloud Drive a uvidíte rovnaký obsah ako vo vyhľadávači. Otvorte aplikáciu na svojom iPhone alebo iPade Súbory. Klepnite dole Listy a klepnite na iCloud Drive.

Synchronizovať súbory

iCloud Drive nie je online úložná služba v tom zmysle, že môžete súbory presunúť a presunúť z počítača na iCloud Drive a ušetriť tak miesto na počítači Mac. ICloud Drive by ste mali považovať za synchronizačnú službu, ktorá zabezpečí, že budete môcť svoje súbory kedykoľvek zobraziť, upraviť a uložiť na všetkých zariadeniach pripojených k vášmu účtu iCloud.

Miesto na svojej online iCloud Drive však môžete ušetriť výberom vylúčenia určitých aplikácií. V počítači Mac prejdite na Predvoľby systému, Apple ID a kliknite na možnosti za iCloud Drive. Jednou z možností, ktorá zaberá veľa úložného priestoru, je Priečinok „Desktop“ a „Dokumenty“.

Ak máte toto povolené, súbory umiestnené na ploche alebo v priečinku s dokumentmi sa automaticky synchronizujú s iCloud Drive, aby ste k nim mali prístup aj na zariadeniach iPad, iPhone alebo iných počítačoch Mac. Veľmi užitočné, ale ak chcete ušetriť miesto, je lepšie túto možnosť vypnúť.

Môže sa tiež stať, že na vašom iCloud Drive sú staré súbory, ktoré ste kedysi vytvorili pomocou starého iPhonu, iPadu alebo Macu. Toto tiež uvidíte vo vyhľadávači. Toto má však za sebou sivú ikonu mraku, čo znamená, že priečinok alebo súbor je uložený iba online a nebol (zatiaľ) skopírovaný do vášho počítača Mac.

Ak chcete, aby boli tieto súbory lokálne dostupné, kliknite na ikonu. Súbor sa skopíruje na váš disk a ikona oblaku zmizne.

Integrácia s aplikáciami

iCloud Drive ožíva, keď otvoríte aplikáciu v macOS. Všetky interné aplikácie pre macOS podporujú iCloud Drive a takmer všetky známe programy tretích strán ponúkajú integráciu so službou úložiska. Ak otvoríte aplikáciu Apple, napríklad Čísla alebo Stránky, a vytvoríte nový súbor, kliknite na ikonu v hornej časti Nepomenovaný a zmeniť názov dokumentu.

Program predvolene ukladá vaše dokumenty do priečinka dokumentov vo vašom domovskom priečinku. Ak chcete zmeniť miesto uloženia, kliknite na trojuholník vedľa názvu. Tu vyberiete späť Poloha možnosť iCloud Drive. Súbor sa teraz uloží do koreňového priečinka iCloud Drive.

Ak chcete na priečinku iCloud Drive vytvoriť priečinok, kliknite na ikonu Ostatné, vyberte priečinok iCloud Drive vľavo a kliknite Nová mapa. Teraz bude súbor uložený v podpriečinku na vašej iCloud Drive. Ak teraz chcete súbor otvoriť na inom zariadení Mac alebo iOS, uistite sa, že ste na danom zariadení prihlásení pomocou rovnakého Apple ID a máte v nastaveniach systému zapnutú možnosť iCloud Drive.

Zdieľajte súbory s ostatnými

Nakoniec je tiež možné zdieľať súbor alebo priečinok z vášho iCloud Drive s ostatnými, napríklad ak chcete na dokumente pracovať spoločne. V aplikácii Finder prejdite do priečinka iCloud Drive a vyberte priečinok alebo súbor, ktorý chcete zdieľať. Vyberte pravým tlačidlom myši Zdieľajte, pridajte ľudí. Teraz máte k dispozícii množstvo možností zdieľania obsahu: prostredníctvom e-mailovej správy, cez aplikáciu Správy, cez skopírovaný odkaz alebo cez AirDrop.

Táto posledná možnosť je veľmi užitočná, ak je osoba v čase zdieľania nablízku. Vyberiete Mac, iPad alebo iPhone tejto osoby a odkaz bude okamžite zdieľaný. kliknite na Možnosti zdieľania definovať pravidlá pre príjemcu.

Ak ste pozadu Prístupný pre túto možnosť Každý, kto má odkaz nemáte prehľad o tom, kto môže dokument zobraziť. Je to užitočné, ak chcete, aby príjemcovia mohli zdieľať súbor s ostatnými. nižšie Jurisdikcia je štandardné Môže vykonávať zmeny je vybrané, je to nevyhnutné, ak chcete na súbore pracovať s ostatnými.

Ak nechcete, aby ľudia mohli robiť zmeny, vyberte si Iba na čítanie. V priečinku iCloud Drive môžete tiež presne vidieť, či s vami súbory zdieľali iní alebo s kým ste zdieľali určité súbory. Meno osoby, ktorá s vami zdieľala súbor, uvidíte za menom súboru sivou farbou. Nakoniec môžete zmeniť možnosti zdieľania kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok a kliknutím na ikonu Zdieľajte, ukážte ľuďom vybrať.

Copyright projectwriteasmile.com 2021