Ako

Komprimujte a rozbaľujte súbory na svojich zariadeniach iPhone a iPad

Je pravdepodobné, že skôr alebo neskôr narazíte na súbor zip (alebo iný formát archívu) v zariadení iPad alebo iPhone. Len preto, že vám niekto poslal e-mailom prílohu v tomto formáte súboru. Hodí sa nástroj na rozopínanie a prípadne na zips.

Súbor .zip obsahuje jeden alebo viac komprimovaných súborov. Ideálne na odosielanie e-mailov v tomto formáte súboru. Stará sa nielen o menšie súbory, ale aj o súvisiace súbory. Jedná sa o to, že ak si do zariadenia so systémom iOS stiahnete súbor .zip (alebo exotickejší formát archívu), potom s ním - s výnimkou ukážky - nemôžete urobiť veľa. Aplikácia na rozbalenie je preto nevyhnutná. Prezrite si bezplatný iZip, ktorý funguje nielen so súbormi .zip, ale aj s formátmi RAR, 7Z, ZIPX, TAR, GZIP, BZIP, TGZ a BZ. Okrem toho je tiež prehliadačom všetkých druhov populárnych formátov súborov vrátane JPG, PDF, DOC a ďalších.

Fungovanie celku je jednoduché. Klepnite na súbor .zip (napríklad v prílohe pošty). Potom klepnite na tlačidlo zdieľania a vyberte aplikáciu iZip na otvorenie prílohy. V iZip sa vás potom opýta, či chcete súbor rozbaliť. Po potvrdení tohto postupu môžete rozbalené súbory zobraziť pomocou zabudovaného prehliadača alebo inej aplikácie. Ak to chcete urobiť, klepnite na tlačidlo úplne hore vedľa panela s názvom súboru. Vyberte súbor a klepnite na hotový. Potom klepnite na Otvoriť v a vyberte aplikáciu.

Také zipsovanie

Ak chcete skomprimovať viac súborov a tiež súbory sami, existuje platená Pro verzia iZip za 6,99 €. Vďaka tomu je možné všetko, čo bezplatná verzia aplikácie dokáže, ale teraz je tu tiež možnosť zapnúť si zips. Či to budete potrebovať, veľmi záleží na vašom želaní. Niektoré aplikácie už majú zabudovaný zips. Zvážte napríklad niečo ako PDF Expert, ktorý obsahuje rozsiahleho správcu súborov s možnosťami rozbaľovania a zipovania.

Mimochodom, bezplatné dokumenty sú tiež od rovnakého výrobcu. Toto je komplexný správca súborov a prehliadač v jednom. A tu môžete - bez ďalších dodatočných platieb - tiež ďalšie komprimovať a rozbaľovať. Pokiaľ ide o nás, Dokumenty sú najuniverzálnejšou bezplatnou aplikáciou, ktorá je k dispozícii. Absolútna nevyhnutnosť. iZip v bezplatnej verzii je tiež skvelým nástrojom, ale na to, aby ste sa mohli zippovať, musíte v skutočnosti zaplatiť príliš veľkú sumu.