Ako

Takto kontrolujete, či text nie je plagiát

Všetci niekedy prevezmeme kúsok textu z nejakej webovej stránky. Ale to nie je samozrejme vždy povolené. Našťastie existuje veľa nástrojov na kontrolu plagiátorstva online, ktoré ukazujú, či určitý text už existuje.

Kontrola, či je text plagiát, sa často uplatňuje na texty, ktoré dostanete od niekoho iného. Nakoniec by vás zaujímalo, či si z niektorého webu neodniesol kúsok textu. Plagiátorstvo však nevyhnutne neznamená, že ste niečo ukradli. V roku 2015 sa toho píše toľko, že to v skutočnosti bráni dvom ľuďom v tom, aby náhodou napísali takmer presne to isté. Preto je užitočné skontrolovať, či texty, ktoré produkujete, neobsahujú duplikáty, aby ste sa náhodou nedopustili plagiátorstva. Rovnakú metódu môžete samozrejme použiť aj pre texty, ktoré dostanete.

Dôležité

Kontrola duplicitného obsahu je veľmi dôležitá. Nie preto, že by ste sa museli báť pokuty zo stránky s takmer identickým obsahom, ale hlavne preto, že Google nie je v tejto oblasti veľmi zhovievavý. Ak máte web s obsahom, ktorý už (čiastočne) existuje, spoločnosť Google bude mať nižšie hodnotenie, a preto ho bude menej ľahké nájsť. Malá kontrola je to najmenej, čo môžete urobiť.

Kontrola plagiátu

Existuje veľa stránok, ktoré vám umožňujú skontrolovať plagiát. Myslíme si, že Kontrola plagiátu je skvelá stránka. Nezáleží na tom, že stránka je v angličtine, tento nástroj iba prehľadá iné webové stránky na internete, takže bez ohľadu na to, aký jazyk zadáte, vyhľadá iba duplikáty.

Po prechode na web sa zobrazí vstupné pole s piatimi kartami. Tieto karty môžete ignorovať, týka sa to iba prvej karty. Vložte text, ktorý chcete skontrolovať, maximálne 1 500 slov. Po dokončení kliknite na ikonu Skontrolujte plagiát v dolnej časti (po zadaní spamového kódu) a nástroj začne pracovať. Zelené výsledky sú jedinečné, červené výsledky už na internete existujú. Kliknutím na výsledok sa dostanete priamo k danému výsledku vyhľadávania v službe Google.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found