Ako

Ukladajte a spravujte obľúbené položky v prehliadači Safari na svojom iPhone alebo iPade

Ako každý moderný mobilný prehliadač, aj Safari na vašom iPhone alebo iPade má rozsiahle možnosti správy pre vaše uložené webové stránky, známe tiež ako Obľúbené položky, záložky alebo záložky. Vysvetlíme vám, ako spravovať obľúbené položky v systéme iOS.

Ako každý prehľadávač, aj iOS má možnosť ukladať a spravovať obľúbené položky, známe tiež ako záložky. Po prvé, takmer v každom prehliadači, ktorý rešpektuje seba samého, sa nachádza „štandardný spôsob“. Ak ste našli stránku, ktorú chcete neskôr navštíviť, môžete ju uložiť ako obľúbenú. Ak to chcete urobiť, pri otvorenej požadovanej stránke klepnite na tlačidlo zdieľania priamo napravo od panela s adresou. Potom klepnite na Vložte do obľúbených, v prípade potreby upravte meno a potom klepnite na Uložiť. Zoznam obľúbených položiek zobrazíte klepnutím na ikonu rozloženej knihy vľavo od panela s adresou. Toto tlačidlo vedie v skutočnosti k trom možnostiam. Na otvorenom paneli klepnite znova na tlačidlo v tvare otvorenej knihy. Ak chcete zobraziť všetky obľúbené položky, klepnite na úplnú hornú časť teraz stojaceho zoznamu Obľúbené; novo pridanú kópiu nájdete v spodnej časti. Odstránenie predtým pridaného obľúbeného obsahu spočíva v potiahnutí nežiaducej kópie doľava a potom ďalej Odstrániť ťuknúť.

Organizovať

Veľkou nevýhodou zoznamov obľúbených je už dlho to, že časom prerastú do nejasného celku. Výsledkom je, že vyhľadávanie cez Google často funguje oveľa rýchlejšie ako hľadanie cez vaše obľúbené položky. Do chaosu môžete vniesť určitý poriadok rozdelením obľúbených položiek do priečinkov. To je možné aj vo verzii Safari pre iOS. V zozname obľúbených položiek klepnite na Zmena a potom ďalej Nová mapa. Pomenujte ho a klepnite na Predchádzajúce. Teraz môžete obľúbenú položku presunúť - stále v režime úprav - do nového priečinka pomocou tlačidla s tromi sivými čiarami za obľúbenou položkou. Týmto spôsobom je možné upraviť aj poradie obľúbených položiek. Po dokončení organizácie klepnite na Pripravený.

Uložiť ako „aplikáciu“

Pre mnohých obľúbených používateľov je však stále nepraktické. Preto môžete skratky na web umiestniť aj na domovskú obrazovku v systéme iOS. Vyzerajú ako štandardná aplikácia a dajú sa tiež použiť rovnakým spôsobom. Inými slovami: ak chcete, môžete ich presunúť do skupiny aplikácií (priečinkov). Ak chcete vytvoriť takýto odkaz v prehliadači Safari, najskôr znova kliknite na tlačidlo zdieľania - pri otvorenej stránke, ktorú chcete použiť. Potom klepnite na Zobraziť na domovskej obrazovke, v prípade potreby upravte meno a potom klepnite na pridať. Teraz uvidíte - zvyčajne - jasne rozpoznateľnú ikonu s (dúfajme) rovnako zreteľným názvom. Klepnutím na ňu sa stránka otvorí. Usporiadanie takýmto spôsobom skutočne často navštevovaných stránok v akomsi tematickom obľúbenom priečinku môže byť úľavou. Samozrejme, len sa uistite, že nevytvoríte desiatky alebo viac týchto odkazov, pretože potom to bude stále dosť nejasné.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found