Ako

Pozerajte a nahrávajte televíziu pomocou počítača

Počítač môžete ľahko použiť ako videorekordér. Pevné disky sú dnes dostatočne veľké na ukladanie kompletných videoarchívov vašich obľúbených televíznych programov. Nákup rekordéra na pevný disk je preto zbytočný, čo vám rýchlo ušetrí niekoľko stoviek eur. Po pripojení počítača k obrazovej trubici v obývacej izbe môžete zaznamenaný materiál kedykoľvek sledovať. Na tomto workshope si môžete prečítať, ako sledovať a nahrávať digitálnu televíziu pomocou počítača.

1. TV tuner

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť počítač na videorekordér, je pripojenie digitálneho televízneho prijímača k počítaču. Prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. DVB-T prijímač s anténou je už k dispozícii za pár desiatok. Zobrazuje bezdrôtový signál Digitenne vo vašom počítači. Väčšina prijímačov DVB-T pre počítače bohužiaľ nemá modul pre čipovú kartu, takže sú prístupné iba verejné siete. Ďalšie známe štandardy pre príjem digitálnej televízie sú cez DVB-C (kábel) a DVB-S (satelit).

2. Zhromaždenie

Tunery DVB-T sú k dispozícii ako adaptéry USB. V takom prípade pripojíte USB kľúč s anténou. Zariadenia USB nie sú schopné nezávisle dekódovať televízny signál, čo využíva výpočtový výkon vášho počítača. Preto je vhodnejšie použiť na vašom počítači zásuvnú kartu PCI alebo PCI-E, prípadne s integrovanou čítačkou čipových kariet. Tieto existujú pre všetky známe štandardy. Skontrolujte, či sú na karte správne pripojenia, aby ste mohli v prípade potreby prepojiť set-top box.

3. Windows Media Center

Výrobcovia zvyčajne dodávajú vlastný softvér na sledovanie vysielania. Kvalita sa líši. Windows Media Center je však ideálne vhodný na príjem digitálnej televízie a plánovanie nahrávok. S týmto programom v zásade fungujú všetky štandardy, aj keď tunery DVB-C niekedy v praxi spôsobujú problémy. Kreatívni výrobcovia nechávajú tunery DVB-C vydávať sa za tunery DVB-T, takže ich môžete predvolene prijímať. Skontrolujte obal produktu a uistite sa, že je kompatibilný s Windows Media Center.

4. Nastavenia

Aplikácia Windows Media Center automaticky rozpozná televízny tuner. Otvorte softvér a prejdite na Úlohy / nastavenie / TV / Nastavte televízny signál. Nastavenia sú pre každý typ odlišné. Pri prijímači DVB-T potvrďte, že Holandsko je správny región, a zadajte PSČ. Výsledkom je, že Windows Media Center nemusí prehľadávať všetky frekvencie. Po ukončení licenčných podmienok vyberte Digitenne ako poskytovateľ. Ak používate tuner DVB-C, zvyčajne vyberáte ako prvé Anténa a potom Digitálne terestriálne ešte nie je zmapované.

5. Vyhľadajte kanály

Program nezávisle získava údaje o programe a sprievodcovi. Tento proces trvá niekoľko minút, pretože prehľadá všetky frekvencie vo vašej oblasti. Nájdené kanály sa automaticky zobrazia na obrazovke. Potom si prezriete konečný zoznam. Sú zahrnuté všetky kanály? Ak máte pochybnosti, kliknite na ikonu Hľadajte znova. Za predpokladu, že tuner dokáže prijímať rádio, softvér tieto stanice aj zmapuje. kliknite na Ďalší a potvrďte pomocou Dokončené. Do hlavnej ponuky sa vrátite kliknutím na zelené logo vľavo hore.