Preskúmanie

Syncios - Synchronizujte svoje zariadenie iOS s počítačom so systémom Windows

Na správu zariadenia so systémom iOS z počítača so systémom Windows pravdepodobne používate iTunes. To síce funguje, ale Syncios ponúka väčšiu flexibilitu ako iTunes a je rovnako užívateľsky prívetivý.

Syncios 3.0.5

Jazyk:

Angličtina

OS:

Windows XP / Vista / 7/8

Webová stránka:

www.syncios.com

7 Skóre 70
  • Pros
  • jasný
  • Súborový systém iOS
  • Negatíva
  • Žiadne kontakty
  • Nežiaduci softvér

Počas inštalácie programu Syncios sa uistite, či ste do systému omylom nenainštalovali ďalší softvér. Hneď ako spustíte program Syncios, program automaticky zistí pripojené zariadenie so systémom iOS (iPhone, iPod a iPad).

Potom sa zobrazí okno s dvoma panelmi. Vľavo hore uvidíte prehľad miestnych knižníc médií vo vašom počítači. Ďalej uvidíte obsah detekovaného zariadenia rozdelený do niekoľkých sekcií: Médiá, Fotografie, E-knihy, Aplikácie, Systém súborov, Informácie a ďalšie.

Výmena

V týchto častiach nájdete informácie o tom, čo môžete synchronizovať medzi počítačom a zariadením Apple. Rovnako ako v prípade iTunes sú to napríklad skladby a videá. Mimochodom, výmena fotografií je oveľa pohodlnejšia a plynulejšia ako pri iTunes. Napríklad je možné odtiaľto pridať fotoalbumy a poskytnúť im obrázky. Syncios dokáže tiež automaticky prevádzať nekompatibilné mediálne súbory do formátu vhodného pre iOS.

Môžete tiež ľahko získať prístup k štruktúre súborov vášho zariadenia. Môžete napríklad vytvoriť nové priečinky a okamžite ich naplniť údajmi. Týmto spôsobom vaše zariadenie so systémom iOS skutočne funguje ako druh USB kľúča. Navyše, ak máte pripojených viac zariadení, je možné si medzi nimi vymieňať súbory cez Syncios. Môžete tiež odstrániť aplikácie, zálohovať ich do počítača a obnoviť ich. To, čo ponúka iTunes, ale Syncios chýba, je vstavaný App Store. Syncios tiež neumožňuje aktualizovať váš iOS, čo je možné pomocou iTunes.

Aplikácie je možné ľahko zálohovať a obnoviť.

Príjemným doplnkom je, že z ľubovoľného hudobného súboru môžete automaticky vytvoriť „vyzváňací tón“, ktorý ho automaticky nahrá do vášho iPhone. Syncios by mal byť za normálnych okolností schopný synchronizovať kontakty, ale nástroj bohužiaľ nerozpoznal žiadny kontakt na našom iPade Air.

Záver

Uprednostňujeme Syncios pred používaním iTunes, pretože Syncios vám dáva oveľa väčšiu slobodu a podľa nášho názoru je to jasnejšie. Voliteľne si ponechajte iTunes vo svojom počítači kvôli aktualizáciám App Store a iOS.

Príjemný doplnok: prevádzajte hudobné stopy na vyzváňací tón.