Ako

Vyťažte z Netflixu maximum vďaka týmto 12 super praktickým tipom

Netflix je jednou z najznámejších a najväčších streamovacích služieb na svete. A je to celkom správne: služba funguje dobre, ponuka sa zlepšuje a ceny predplatného sú konkurenčné. Napriek tomu Netflix nie je dokonalý. Našťastie môžete urobiť nejaké úpravy, aby ste zlepšili svoje skúsenosti so službou streamovania. Toto je 12 tipov pre Netflix, ktoré by ste mali vedieť.

Sme veľmi nadšení z Netflixu. Služba je technicky dobre organizovaná. Takmer celý rad je k dispozícii vo Full-HD a najnovšie vlastné tituly sú tiež k dispozícii v 4K-UHD. Rozhranie je tiež v poriadku. Navigácia je plynulá a po výbere požadovaného titulu sa Netflix okamžite začne hrať. Existuje však jedna vec, z ktorej sa tešíme menej, a to, že ponuka je niekedy trochu neprehľadná. Našťastie existuje veľa trikov, pomocou ktorých môžete vytvoriť poriadok v Netflixe. Varovanie vopred: Netflix na službe pravidelne pracuje, takže niektoré tipy v tomto článku už nemusia v čase čítania fungovať správne.

01 Aktualizácia predplatného Netflix

Ak už máte predplatné, pravdepodobne ste nešli po najdrahšej variante. Pravdepodobne ste sa rozhodli, že postačuje základné predplatné, ktoré môžete sledovať súčasne na jednom zariadení. Ak sa však vaša domácnosť skladá z viacerých ľudí, čoskoro zistíte, že to nestačí. Potom je dobré vedieť, že svoje predplatné môžete veľmi ľahko doplniť. Urobíte to tak, že sa prihlásite do služby Netflix, kliknete na svoju profilovú fotku vpravo hore a potom kliknete Zmeniť účet / predplatné. Predplatné teraz môžete zmeniť jednoduchým stlačením tlačidla. Okrem základnej (7,99 eur mesačne) si môžete zvoliť dve obrazovky (10,99 eur mesačne, s výhodou, že môžete sledovať aj v HD) a štyri obrazovky (13,99 eur, s výhodou, že môžete sledovať aj UltraHD).

02 Prispôsobené

Kategórie alebo žánre sa zobrazujú na základe toho, čo si Netflix myslí, že sa vám páči. Algoritmus založený na správaní sa sledovaní a hodnotení funguje dobre pre nás. Ak Netflix predpovedá, že niečo je zábavné, často to tak je. Ak ste pozerali film alebo sériu, vždy ich ohodnoťte skóre. Týmto spôsobom algoritmus lepšie a lepšie vie, čo sa vám páči, a získate príslušné odporúčania. Ak sa vám niečo nepáči, určite to ohodnoťte. Ak neurobíte nič, je pravdepodobné, že vás Netflix bude predpokladať, že sa vám to páči. Hodnotenia, ktoré v službe Netflix vidíte, zatiaľ nie sú hodnotené, nutne znamenajú priemerné hodnotenia od ostatných používateľov.

Toto sú čiastočne predpovede Netflixu týkajúce sa ich očakávania toho, čo si myslíte. Nevýhodou tohto systému je, že Netflix môže skrývať filmy, seriály alebo žánre, ktoré by sa vám mohli páčiť. Použil váš účet niekto iný a sledoval názov, ktorý sa vám nepáči? Potom ho môžete odstrániť pomocou Účet / aktivita pri prezeraní, túto možnosť nájdete nižšie Môj profil. Tento nadpis sa napríklad nepoužíva na návrhy a filtrovanie ponuky. Recenzie nájdete pod Účet / Recenzie.

Môžete odstrániť recenzie, ale môžete tiež prejsť skóre, ak sa váš vkus zmenil. Aby algoritmus fungoval správne, je dôležité, aby si každý používateľ používal svoj vlastný účet. Ak chcete vyskúšať, ako je nový používateľ služby Netflix ponúkaný so službou, môžete pridať nový profil prostredníctvom Spravovať profily / Pridať profil. Štandardné kategórie sa vám teda zobrazia vo väčšej miere a žiadne kategórie založené na vašom správaní sa pri prehliadaní.

03 Nová a zanikajúca ponuka

Netflix pravidelne pridáva nové tituly, bohužiaľ však trochu utajuje, čo a kedy bolo pridané. Novú ponuku možno (čiastočne) vidieť v kategórii Nováčikovia, ale to nie je veľmi výhodné. Existuje niekoľko webových stránok, ktoré uvádzajú zoznam titulov, ktoré Netflix pridal. Medzi webové stránky, ktoré sa osobitne zameriavajú na holandský trh, patria www.netflix-nederland.nl a www.nuopnetflix.nl. Pre belgický trh existuje www.netflixinbelgie.be.

Každá stránka má svoje silné stránky. Napríklad Flixfilms ponúka rýchly prehľad toho, čo je nové, zatiaľ čo Netflix Netherlands má zoznam s kompletným sortimentom, ktorý môžete triediť podľa skóre IMDb. Ďalším problémom je zistiť, ktoré tituly zmiznú. Netflix naznačuje, že jednotlivé tituly už nebudú k dispozícii krátko predtým, ako zmiznú.

Podržte kurzor myši nad titulom a kliknite na šípku nadol. kliknite na Detaily a potom šípka doprava. Ak titul rýchlo zmizne, zobrazí sa zoznam dostupnosť s dátumom. V rámci Netflixu však neexistuje zoznam všetkých titulov, ktoré zmiznú. Vyššie uvedené webové stránky to bilancujú, ale jeden web, ktorý to robí lepšie podľa nášho vkusu, je //uNoGS.com. kliknite na Podrobnosti o krajine v ponuke hore a hľadať Holandsko v zozname. Kliknutím na xx Platnosť videí čoskoro vyprší vidíš, čo čoskoro zmizne. Okrem toho web tiež ukazuje, čo je nové.

Nepostrádateľné: Upflix

Webové stránky, na ktorých je uvedená nová ponuka služby Netflix, sú užitočné, ale môže byť ťažké ich pri sledovaní rýchlo použiť. Jedným z najlepších spôsobov, ako Netflix vyťažiť naplno, je aplikácia Upflix, ktorá je k dispozícii pre iOS a Android. Upflix zobrazuje, čo bolo pridané za deň. Okrem pozretia toho, čo je nové, je Upflix užitočný aj na prehľadávanie rozsahu. V Upflixe je ponuka rozdelená na oveľa viac žánrov ako v samotnom Netflixe, jedná sa o „tajné“ žánre, ktorým venujeme pozornosť inde v tomto článku. Šikovné je, že môžete filtrovať aj skóre Netflix, Flixster, IMDb a Rotten Tomatoes. Ak sa vám niečo páčilo, môžete si to prehrať priamo v aplikácii Netflix alebo si prečítať recenzie na Netflixe, IMDb alebo Rotten Tomatoes. Ak vôbec neviete, na čo sa máte pozerať, môžete roztočiť koleso šťastia a sledovať akýkoľvek titul. Upflix obsahuje reklamu, ktorú si môžete kúpiť za 99 centov.

04 Ponuka do iných krajín

Okrem Holandska je Netflix aktívny aj takmer vo všetkých ostatných krajinách. Pretože je ponuka dojednaná pre jednotlivé krajiny, existujú veľké rozdiely medzi tým, čo môžete v jednotlivých krajinách sledovať. Najmä v domovskej krajine Spojených štátov a Kanady je v poslednom čase veľa ponúk v anglickom jazyku. Niektoré tituly sú k dispozícii iba v iných krajinách, napríklad vo Veľkej Británii. Ak chcete vidieť všetko, nemôžete sa vyhnúť použitiu rôznych krajín.

Existujú rôzne webové stránky, na ktorých môžete prehľadať rozsah oblastí Netflix. Okrem vyššie spomenutého //uNoGS.com je FlixSearch užitočná stránka. Zadajte názov a web vám ukáže, v ktorej krajine je tento titul k dispozícii. Ak ste našli titul v inej krajine, ktorý chcete sledovať, musíte samozrejme prepnúť prehrávacie zariadenie do inej oblasti. Bohužiaľ je to čoraz ťažšie, takže je otázne, do akej miery je hľadanie v ponuke ďalších krajín stále užitočné.

05 Skryté podžánre

Na pozadí má Netflix viac žánrov, ako sa zobrazuje používateľovi. Všetky tieto žánre majú jedinečné číslo. Napríklad v Netflixe vidíte žáner Sci-Fi, vzadu sú (pod) žánre Alien Sci-Fi, Anime Sci-Fi, Classic Sci-Fi & Fantasy, Cult Sci-Fi & Fantasy, Sci-Fi Fi hororové filmy a sci-fi drámy. Existujú rôzne webové stránky, ktoré robia inventár týchto (pod) žánrov a zobrazujú vám zodpovedajúce čísla. Veľmi užitočný je napríklad Whatsonnetflix.com.

Po prihlásení do služby Netflix môžete prejsť priamo na žáner zadaním adresy www.netflix.com/browse/genre/### vo svojom prehliadači a nahradením troch značiek hash číslom požadovaného žánru. Je trochu hlúpe pamätať si všetky čísla. Navyše pravidelne pribúdajú nové žánre a niektoré z nich opäť zanikajú. Našťastie nemusíte nevyhnutne zadávať čísla sami. Doplnok Netflix Super Browse for Chrome vám umožňuje pridať rozbaľovací zoznam všetkých tajných kategórií do Netflixu. Vyberte si z ponuky Viac nástrojov / rozšírení a kliknite na Pridajte ďalšie rozšírenia. Vyhľadávanie netflix super prechádzať a kliknite na Pridať do prehliadača Chrome a potom ďalej Pridať rozšírenie. Ak ste si nainštalovali rozšírenie, Netflix zahrnie novú ponuku Super prehliadanie v ktorej môžete vidieť všetky (pod) kategórie a priamo si vyberať.