Ako

Takto nastavíte Google Home ako inteligentný budík

Existujú samozrejme inteligentné budíky, ktoré ponúkajú kompletné balenie, ale ako inteligentný budík môžete použiť aj samostatný reproduktor Google Home. Existujú dokonca možnosti v kombinácii s inými produktmi pre inteligentné domácnosti. V tomto článku vysvetľujeme, aké sú možnosti.

Prvá možnosť je okamžite najjednoduchšia. Môžete jednoducho kričať na Asistenta Google (na smartfóne, inteligentnom reproduktore alebo inteligentnom displeji), že chcete zajtra ráno nastaviť budík. Môžete tiež pomenovať tento budík, aby ste si na druhý deň okamžite niečo spomenuli. Zrušenie budíka sa uskutoční pomocou hlasového príkazu „Hej Google, zrušiť všetky moje budíky“ alebo „Hej Google, zrušiť môj budík pred ôsmou ráno“.

Neskôr sa môžete Asistenta Google kedykoľvek opýtať, ktoré budíky boli nastavené. Môžete tiež odložiť budík, aby ste si mohli ľahnúť o niečo dlhšie. Môžete určiť konkrétny počet minút, ale ak tak neurobíte, asistent bude trvať desať minút. Alarm môžete zastaviť príkazom „Hey Google, stop“ alebo klepnutím na tlačidlo na dotykovej obrazovke alebo na bočnej strane zariadenia Home Mini. Pomocou nastavenia „Google, nastavte budík na každý deň v týždni o 8:00“ môžete nastaviť denný budík.

Nastavte inteligentný budík s hudbou

Funkcii inteligentného budíka môžete poskytnúť aj médiá, napríklad konkrétnu hudbu alebo rádio. Táto funkcia však stále funguje s holandsky hovoriacou verziou asistenta Google. Ak to chcete urobiť, musíte to najskôr nastaviť v angličtine.

Keď to urobíte, môžete povedať: „Nastaviť budík Rolling Stones na 8:00.“ Na druhý deň ráno o ôsmej vás privíta hudba od Stones. Táto funkcia pracuje s piesňami, zoznamami skladieb a rozhlasovými stanicami. Mimochodom, budík zvoní iba na zariadení, s ktorým práve hovoríte. Takže ak ste v spálni, je to jediný Google Home, ktorý prehráva budík.

Používanie rutín

Ak chcete ísť o krok ďalej, môžete použiť aj rutinu. V aplikácii Google Home môžete nastaviť večerný alebo ranný režim. Pomocou takejto rutiny môžete spojiť rôzne akcie jedným hlasovým príkazom.

Napríklad, ak poviete „Ahoj Google, spi“, môže to byť rutina vypnúť svetlá, zapnúť alarm na ďalší deň a stlmiť kúrenie. Takto môžete vybaviť veľa vecí na začiatku alebo na konci dňa, bez toho, aby ste museli robiť veľa práce. V aplikácii Home je stále potrebné správne nastaviť, ale musíte to urobiť iba raz.

Podľa bežných postupov je dokonca možné vziať si lampy od spoločnosti Philips Hue ráno so sebou. Nastavením vlastnej rutiny v aplikácii môžete naznačiť, že sa lampa ráno automaticky zapne.

Táto funkcia ešte nie je taká komplexná ako v Amerike alebo porovnateľná s Wake-up Light spoločnosti, ale je to začiatok a môže pomôcť ráno. Toto už môžete zohľadniť tým, že lampu nastavíte vždy na konkrétne nastavenie (napríklad tlmené), aby vás oči po prebudení hneď neboleli.