Preskúmanie

Asteroidový tablet Parrot - prináša do vášho auta multimédiá

Keď si spomeniete na Parrot, asi najskôr vám napadne systém do auta so známym otočným gombíkom. Ale Parrot sa tiež posunul s dobou a v roku 2012 uviedol na trh pokrokovú sériu asteroidov. Začal som pracovať s novým asteroidovým tabletom; veľmi kompletný multimediálny systém.

Asteroidová tableta papagája

Cena: cca 349, - €

Operačný systém: Android

Obrazovka: 5-palcová dotyková obrazovka

Pripojenia: WiFi, bluetooth, GPS, USB, iPhone / iPod, line-in (3,5 mm jack), SD karta

Hudobné formáty: MP3, AAC, WMA, WAV, OGG

Rozmery tabletu: 133 x 89 x 16,5 mm

Hmotnosť: 218 gramov

Rozmery diaľkového ovládača: 49 x 45 x 21 mm

8 Skóre 80
  • Pros
  • Veľa funkcií
  • Ľahko sa používa
  • Veľa spojení
  • Kvalita zvuku
  • Negatíva
  • Umiestnenie obmedzené
  • Žiadny kryt úložného priestoru

Spoločnosť Parrot uviedla na trh tri nové produkty z radu Asteroidov: Parrot Asteroid Smart (inštalácia s dvojitou DIN), Asteroid Tablet a Asteroid Mini - všetky s operačným systémom Android. Je preto najvyšší čas podrobiť asteroidový tablet s 5-palcovou obrazovkou (z hľadiska ceny stredná trieda troch), rozsiahlym testom!

Inštalácia

S kúpou tabletu asteroidov vy ako používateľ vo väčšine prípadov z hľadiska nákladov ešte nie ste. Je dobré vedieť, že samoinštalácia nie je pre každého, pretože existujú niektoré činnosti, ktoré si vyžadujú určité zručnosti a technické znalosti. Ak máte pochybnosti o svojich odborných znalostiach v tejto oblasti, je vhodné tento proces zveriť inštalačnému špecialistovi. V našom prípade sme túto prácu nechali vykonať pomocou podpory InCar, berúc do úvahy moje osobné želania a vlastnosti automobilu.

Tablet sa štandardne pripevňuje pomocou prísavky držiaka tabletu. To obmedzuje možnosti odpruženia (iba na vrchnej časti palubnej dosky alebo pri okne) a tablet môže brániť výhľadu na cestu. InCar Support má samostatnú konzolu a zaistila, aby sa tablet zavesil vedľa volantu, na ventilačnú mriežku v strede. Dávaj pozor; tento držiak sa preto nedodáva ako štandard.

Pripojenia

Po vybalení krabice je okamžite viditeľné, že sú bohaté aj „staromódne“ možnosti pripojenia periférií. Napríklad na spínacej skrinke (ktorá je namontovaná mimo dohľadu na palubnej doske) nie sú menej ako tri pripojenia USB a je tu linkový vstup (aux). Súčasťou štandardnej výbavy je kábel 3,5 mm jack (audio), kábel USB a kábel iPhone / iPod (pre iPhone 4S a starší).

Káblové špagety okolo palubnej dosky spôsobené externými navigačnými systémami, nabíjacími káblami a pripojením rádia / smartphonu sú s tabletom Asteroid určite minulosťou. A potom je to úľava. Všetky káble je možné ukryť na palubnú dosku a spojenia umiestniť tam, kde je to najpraktickejšie.

K dispozícii sú bezdrôtové pripojenia vo forme bluetooth a wifi, takže sa môžete pripojiť na internet tak, že budete stáť v wifi zóne s autom alebo pomocou telefónu (alebo hardvérového kľúča) ako wifi hotspotu. Okrem toho všetkého je možné do samotného tabletu vložiť SD kartu. Ak je zariadenie alebo pamäťová karta s hudbou prepojená so systémom Parrot, zbierka sa prekvapivo rýchlo zmení na dobre organizovanú knižnicu.

Funkčnosti

Asteroidový tablet Parrot beží na Androide, čo so sebou prináša aj všetko pohodlie dobre zásobeného obchodu s aplikáciami. Ak chcete inštalovať aplikácie, musíte sa samozrejme prihlásiť do Obchodu Play. V rámci tejto platformy možno nájsť rôzne aplikácie, ktoré s Parrotom fungujú dobre, napríklad Waze, Flitsmeister, Voordelig tanken a Wikango.

Samozrejme existuje veľa rôznych navigačných aplikácií. Väčšina z nich však prichádza s cenovkou, napríklad TomTom (69,99 EUR) a iGO (69 EUR). Vybral som si bezplatnú aplikáciu Navfree, funguje dobre a má mapy dostupné z celého sveta. Stiahnutie tejto aplikácie alebo samostatných máp stojí pomerne veľa MB, takže sa uistite, že sa nachádzate v blízkosti hotspotu WiFi.

Okrem podporných aplikácií existujú samozrejme aj aplikácie pre zábavu a informácie. Týmto spôsobom môžete začať na tablete Asteroid s aplikáciami ako Spotify, Deezer, Facebook, VLC Video, Počasie a Asteroid Mail.

Vytočiť

Máme tu dočinenia s produktom Parrot, takže s týmto systémom samozrejme možno uskutočňovať hovory. Ak trávite veľa času na cestách a veľa času na vodítku (a nemáte zabudovaný systém súpravy do auta), potom je tento produkt určite vynikajúcim riešením.

Po spustení je okamľité spojenie Bluetooth, vďaka ktorému je možné do súpravy do auta použiť dva telefóny súčasne. Celkovo je možné pripojiť desať telefónov a spolu je možné automaticky importovať a uložiť až 50 000 kontaktov. Pomocou hlasového ovládania, ktoré funguje pozoruhodne presne, môžete vyhľadať telefónny zoznam a niekomu zavolať (to platí aj pre vyhľadanie interpreta alebo názvu skladby). Praktický!

Zvuk

Kvalita zvuku je dokonalá pre hudbu aj hovory. Pri volaní je dokonale počuť hlasy na druhom konci linky. Šum v pozadí je dobre odfiltrovaný, a to ani pri vysokej rýchlosti a veľkom vetre. Pri prehrávaní hudby sa zdá, že Parrot funguje lepšie ako priemerné autorádio, čo sa týka zvuku. Rozdiel v kvalite je obzvlášť zreteľný pri počúvaní rozhlasových staníc alebo CD.

Štandardne sa dodáva malé diaľkové ovládanie, ktoré môžete pripevniť na riadidlá. Toto malé diaľkové ovládanie sa automaticky pripojí k tabletu a má okrúhlu dotykovú plochu so štyrmi tlačidlami okolo. Pomocou týchto tlačidiel môžete voliť medzi rôznymi zdrojmi. Týmto sa dá upraviť aj hlasitosť a hudba. Premárnenou príležitosťou je, že s týmto tabletom nemôžete obsluhovať celý tablet, ale iba niekoľko (štandardných) funkcií.

Záver

Asteroidový tablet od spoločnosti Parrot je produkt, ktorý multimediálnym aplikáciám vášho automobilu umožní výrazný upgrade naraz. Je to tiež dobrá náhrada za navigačný systém a súpravu do auta, ktoré sa už vo vašom automobile môžu nachádzať. Ak je to tak, budete musieť skontrolovať, či aplikácie a multimediálne možnosti stoja za vysokú kúpnu cenu. Faktom je, že nespočetné množstvo funkcií tabletu asteroidov vytvára veľmi kompletný systém. A s pravidelnými aktualizáciami softvéru (prostredníctvom WiFi alebo USB) sa systém nepochybne stane ešte rozsiahlejším a užívateľsky príjemnejším. Okrem vysokej ceny je malou nevýhodou to, že na inštaláciu systému musíte mať určité technické znalosti.