Ako

Streamujte hry PS4 na svojom PC alebo Mac v 3 krokoch

Chcete si zahrať hru na PlayStation 4, ale televízor je obsadený iným členom rodiny? Žiadny problém, pretože vďaka funkcii Remote Play môžete streamovať hry na akýkoľvek počítač PC alebo Mac v rámci domácej siete. Keď už chcete hrať videohru, už nie ste závislí na jednom mieste.

Krok 1: Prípravy

Hneď ako začnete s funkciou Remote Play, najskôr urobíte nejaké prípravy. Pre plynulé zobrazenie obrázkov je dôležité, aby boli PlayStation 4 (PS4) aj PC pripojené ku káblovému sieťovému pripojeniu. Rýchlosť nahrávania a sťahovania musí byť minimálne 5 Mbit / s. Prečítajte si tiež: 10 najlepších hier pre PlayStation 4.

Na PS4 choďte na Nastavenia / Sieť / Pripojenie k internetuTestovať zobraziť odhadovanú rýchlosť siete. Je tiež dôležité mať nainštalovaný najnovší firmvér na hernej konzole. V prípade potreby choďte na Nastavenia / Aktualizácia systémového softvéru a spustite inštaláciu. Na záver potrebujete vhodnú hru, ktorá podporuje použitie hry Remote Play, napríklad Uncharted 4.

Krok 2: Nastavte systém PS4

Remote Play na svojom PS4 môžete ľahko aktivovať. Ak to chcete urobiť, choďte na Nastavenia / Nastavenia pripojenia pre Remote Play a začiarknite túto možnosť Povoliť vzdialené prehrávanie On. Hernej konzole tiež dáte status primárnej PS4. Prejdite na Nastavenia / Sieť PlayStation / Správa účtov / Aktivujte ako primárny PS4 a potvrďte pomocou Aktivovať. Je pekné, že funkcia Remote Play funguje aj v pokojovom režime, ak je aktívne pripojenie na internet. V takom prípade choďte na Nastavenia / Nastavenia úspory energie / Nastaviť funkcie dostupné v režime spánku zariadiť to.

Krok 3: Streamujte hry

Potrebujete aplikáciu, ktorú chcete prehrať na počítači so systémom Windows PC alebo Mac. Prejdite sem a stiahnite si inštalačný súbor. Potom vykonáte inštaláciu. Pripojte ovládač z PS4 k PC pomocou kábla USB. Potom otvoríte aplikáciu PS4 Remote Play a vyberiete cez nastavenie požadované rozlíšenie. Potom kliknite na Počnúc. Po prihlásení pomocou účtu PlayStation Network sa váš počítač pripojí k PS4. Po chvíli sa objaví známa ponuka PlayStation a vy môžete streamovať hry.