Ako

Úpravy filmov na vašom iPhone

S iPhone môžete ľahko natáčať vynikajúce videá. Pozeranie týchto jednotlivých filmov je zábavné, ale ešte vzrušujúcejšie je, keď ich upravíte do skvelého filmu. Úpravy videa si predtým vyžadovali výkonný počítač. Teraz to urobíte iba na svojom vlastnom iPhone a ak je to žiaduce, výsledok okamžite umiestnite online.

Už o tom takmer neuvažujeme, ale nie tak dávno ste na natáčanie potrebovali dosť objemnú digitálnu videokameru. Následne bolo treba za editáciou stráviť veľa hodín za PC a potom zariadenie tiež chvíľu pracovalo, aby surovinu spracovalo na zobraziteľný film. Teraz je to už našťastie iné. Prečítajte si tiež: Ako natáčať profesionálnejšie videá pomocou vášho iPhone.

Svojím telefónom iPhone niečo natáčate, kedykoľvek chcete, a na úpravy už nepotrebujete počítač. Urobíte to iba na iPhone. Takto môžete za každých okolností zostaviť tie najlepšie filmy a prípadne ich okamžite umiestniť online, aby si ich každý mohol vychutnať čo najskôr.

Úpravy filmov sa vďaka vášmu iPhone stali ľahkou prácou. Aplikácia na úpravy napriek tomu obsahuje veľa inteligentných funkcií, ktoré môžete ľahko prehliadnuť. Takto ich pre vás teda vykúzlime.

Teraz môžete vo svojom iPhone upravovať filmy.

Úpravy pomocou aplikácie iMovie

Apple má skvelú aplikáciu, pomocou ktorej môžete ľahko upravovať filmy. Táto aplikácia sa volá iMovie a stojí 4,49 eur. Pretože sa dá ihneď použiť aj na vašom iPade, jedným kameňom okamžite zabijete dvoch vtákov. Ak si kupujete nový iPad alebo iPhone, potom sú tu dobré správy. Aplikácia je potom úplne zadarmo.

Aplikácia iMovie slúži iba na úpravu filmov. Aplikáciu, žiaľ, nemôžete použiť na vylepšenie osvetlenia, farieb, ostrosti a ďalších funkcií. Taktiež v nej nie sú žiadne kreatívne filtre.

iMovie je všestranná aplikácia, ktorá prichádza s novým iPhone alebo iPad ako darček.

Začať projekt

Úpravy filmu sa v aplikácii iMovie považujú za projekt. Preto začínate v sekcii Projekty. Prvýkrát samozrejme nič nemáte, takže klepnutím na znamienko plus vpravo hore spustíte svoju prvú filmovú montáž. Potom klepnite na Film. Potom si môžete vybrať z ôsmich tém.

Téma určuje vzhľad vášho filmu a už tam je aj nejaká hudba. Klepnutím na tlačidlo prehrávania pod témou získate dojem a po vykonaní výberu klepnite na Vytvoriť film v pravom hornom rohu obrazovky. Uisťujeme vás, že motívy môžete kedykoľvek prepnúť neskôr.

Môžete si vybrať z ôsmich tém.

Načítavajú sa videá

V zobrazení na šírku teraz vidíte obrazovku s ikonami po stranách a v dolnej časti časovej osi, do ktorej budú umiestnené videá, ktoré chcete upraviť. Klepnite na ikonu rámčeka filmu s hudobnou notou vedľa a potom klepnite na Video, ak je to potrebné, aby ste mali prístup k filmom na svojom iPhone.

Klepnutím na film, ktorý chcete pridať, sa zobrazí rad ikon. Vďaka tomu už môžete fragment hrať, aby ste sa ubezpečili, že ide o správnu kópiu. Fotomontáž môžete pridať klepnutím na šípku nadol.

Klepnutím na rám filmu (s notou) pridajte filmy.

Kombinujte obrázky

Hneď ako klepnete na film v knižnici a objaví sa rad ikon, máte nejaké šikovné doplnky. Môžete napríklad zvoliť použitie iba zvukovej stopy klepnutím na ikonu zvukovej vlny.

Ak vyberiete dva navzájom sa prekrývajúce, ale posunuté štvorce, pridáte tento film ako takzvaný výrez. Obraz typu obraz v obraze získate cez štvorec s menším štvorcom v rohu. Na poslednej ikone je štvorec rozdelený presne na dve časti. Takto môžete prehrať dve videá vedľa seba. K týmto trom špeciálnym efektom sa ešte vrátime.

Pomocou troch ikon na pravej strane môžete kombinovať dve videá.

Copyright projectwriteasmile.com 2021