Ako

Tipy a triky pre službu Kalendár Google: 11 skrytých drahokamov

Vďaka službe Kalendár Google môžete robiť oveľa viac, než len písať podrobnosti schôdzky. Vedeli ste napríklad, že udalosti môžete do Kalendára pridať jednoduchým zaznamenaním? Poďme sa pozrieť na to, ako môžeme pomocou týchto 11 skrytých funkcií vylepšiť Kalendár Google ešte lepšie.

Kalendár Google - Tip 1

Kalendár Google dokáže zobraziť viac kalendárov. Kliknite na tlačidlo vedľa Ostatné kalendáre na ľavom paneli a vyberte Prejdite zaujímavé dovolenky. Prihlásiť sa na odber Prázdniny v ... napríklad na sviatky, alebo kliknite na športový odkaz na svoj obľúbený futbalový tím a doplňte údaje o zápasoch.

Kalendár Google - Tip 2

Môžete pridať obrázok na pozadí, aby bolo zobrazenie zaujímavejšie. Prejdite na ikonu ozubeného kolieska, Laboratóriáa prepnúť Obrázok na pozadí v. Ísť do Všeobecné v Nastavenia kalendára a hľadať Pozadie kalendára. kliknite na Vyberte obrázok a vyberte svoju obľúbenú fotografiu.

Kalendár Google - Tip 3

Každý, kto cestuje s notebookom, sa občas ocitne bez pripojenia k internetu, čo znamená, že Kalendár nie je k dispozícii. Riešením je nastavenie aplikácie Calendar na použitie v režime offline. Vyberte Offline v ponuke ozubeného kolieska a nainštalujte ho z Internetového obchodu Chrome.

Kalendár Google - Tip 4

Po pridaní možností offline pre prípad, že nemáte internetové pripojenie, musíte prejsť na ikonu ozubeného kolieska a kliknúť Nastavenia> Offline kliknite. Program môže pracovať s viacerými kalendármi, napríklad s pracovným, osobným, sviatočným dňom a podobne. Vyberte, ktoré z nich chcete používať offline.

Kalendár Google - Tip 5

Stretnutia a schôdzky sa nebudú konať o tretej ráno, tak prečo by ste si chceli zobraziť takéto hodiny vo svojom kalendári? kliknite na Laboratóriá v ponuke ozubeného kolieska a vyberte Povoliť Ďalšie Skryť ráno a noc. Vráťte sa do denného zobrazenia kalendára a kliknutím na 00:00 - 07:00 tieto hodiny skryte.

Kalendár Google - Tip 6

Kalendár Google má zobrazenie dňa, týždňa a mesiaca, ale čo ak chcete mať možnosť pozerať sa ďalej dopredu? Ísť do Laboratóriá v ponuke prevodových stupňov a preraďte Pohľad na rok v. Kliknutím na šípku vpravo zobrazíte pravú tablu, ak je skrytá, a kliknite na ikonu Choď nižšie Pohľad na rok.

Kalendár Google - Tip 7

Ak máte Kalendár Google, máte k dispozícii aj Gmail, ktorý umožňuje používateľom iných kalendárov, napríklad Outlook.com alebo Kalendár Windows 8, pozvať vás. Iba si vás pridajú ako pozvaného s vašou adresou v Gmaile. kliknite na Áno pridať udalosť do svojho vlastného kalendára.

Kalendár Google - Tip 8

Funguje to aj opačne a na udalosti môžete pozvať používateľov Kalendára Google aj používateľov Oulook.com alebo Windows Calendar. Pri vytváraní udalosti stačí zadať ich e-mailovú adresu do priečinka Pridajte hostí pole na pravej strane stránky.

Kalendár Google - Tip 9

Aj keď pomocou Google ľahko zistíte, koľko je hodín v inej krajine, je dobré pridať do zobrazenia hodiny časového pásma, ak máte často otvorený Kalendár. Ísť do Laboratóriá v ponuke prevodových stupňov a prepnite Svetové hodiny v. Otvorte ľavý panel a kliknite nastavenie pridať hodiny.

Kalendár Google - Tip 10

Prečo by ste mali písať schôdzky, keď si ich môžete nahrávať? Kliknite na ikonu mikrofónu vo vyhľadávacom poli na domovskej stránke Google a jednoducho povedzte, čo chcete. Text sa potom zobrazí na obrazovke. Potom môžete potvrdiť, že je správne pridať ho do aplikácie Calendar.

Kalendár Google - Tip 11

Kalendár vás môže upozorniť, keď sa udalosti zmenia alebo sa chystajú začať, takže ste pripravení. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska a vyberte Nastavenia> Kalendáre. kliknite na Pripomienky a oznámenia a skontrolujte možnosti pre e-mail a SMS. Denná agenda je šikovná voľba.