Ako

Takto nastavíte na svojom smartfóne Huawei iný spúšťač

Spoločnosť Huawei vyrába nádherné smartfóny, ktoré sú často atraktívne ceny. Nevýhodou je, že Android skin na zariadeniach Huawei a Honor naozaj nefunguje dobre. Spoločnosť Huawei vám navyše sťažuje inštaláciu alternatívnej verzie, ako je Nova Launcher alebo Google Now Launcher. Ale je to možné.

Vďaka Emotion UI robí Huawei operačný systém Android veľmi podobný iOS. Neexistuje prehľad aplikácií, ale nejasná je aj ponuka nastavení. Uľahčuje prechod z iOS na Android, ale ak ste zvyknutí na prácu s Androidom, je to veľmi obmedzujúce. Spoločnosť Huawei sa navyše s Androidom vŕtala v jadre, takže sa zdá, že nefungujú alternatívne spúšťače ako Nova Launcher a Google Now Launcher, ktoré vášmu zariadeniu dodajú vzhľad Androidu. Po inštalácii sa používateľské rozhranie Emotion neustále vyskakuje. Prečítajte si tiež: Huawei P9 jednoducho nie je špičkovým zariadením.

Ak chcete stále nastaviť alternatívny spúšťač, postupujte takto: Najskôr sa uistite, že máte nainštalovaný spúšťač, ktorý chcete použiť. Normálne, keď stlačíte tlačidlo domovskej stránky, zobrazí sa vám otázka, či chcete predvolene použiť starý alebo nový spúšťač. Na vašom smartfóne Huawei a Honor sa ale nič nedeje.

Nastavenia v

Teraz sa ponorte do nastavení. Ísť do Aplikácie a zatlačte na prevodový stupeň (Pokročilé). Vyberte si Spustiť / začať a tu vyberte spúšťač, ktorý chcete použiť. Potom sa vám zobrazí správa, že alternatívny spúšťač môže byť zlý pre vašu batériu a využitie dát a môže byť dokonca nebezpečný. Nenechajte sa tým oklamať a stlačte Upraviť. Váš alternatívny spúšťač je teraz predvoleným spúšťačom. Upozorňujeme však, že ak nainštalujete iný spúšťač, vaše zariadenie okamžite obnoví pôvodné používateľské rozhranie Emotion.

Máte ďalšie otázky týkajúce sa vášho smartfónu? Opýtajte sa na to v našej novej Tech Café!