Preskúmanie

Altap Salamander - Alternatívny prieskumník pre Windows 10

Prieskumník systému Windows 10 je slušný správca súborov, má však určité obmedzenia. Napríklad pre mnohých používateľov je znepokojujúce, že existuje iba jedno okno so súbormi. Altap Salamander nielenže pekne vyplní túto medzeru; niektoré užitočné doplnky z neho robia viac ako dôstojnú alternatívu k Prieskumníkovi.

Altap Salamander

cena

zadarmo

Jazyk

Holandsky

OS

Windows 7 alebo novší, 32 a 64 bitový

Webová stránka

www.altap.cz 8 Skóre 80

  • Pros
  • Podpora klávesových skratiek
  • Rôzne úrovne rozhrania
  • Rozsiahle
  • Negatíva
  • Trošku si zvykne

Aby bolo jasné: po inštalácii Altap Salamander zostane nedotknutý aj vstavaný Explorer. Salamander prichádza v dvoch verziách (32 a 64 bitová) a hoci si môžete obe nainštalovať na 64bitový Windows, v takom prípade by ste si mali zvoliť 64bitovú variantu. Dobrá správa je, že Salamander sa nedávno (opäť) stal freeware.

Rozhranie

Okno s dvojitým súborom je okamžite viditeľné. Šikovné, pretože to výrazne uľahčuje operácie kopírovania a presunu. Klávesnici medzi nami tiež ocenia kontextový panel nástrojov s prehľadom skratiek a pridružených funkcií. A kto chce vykonať príkaz: príkazový riadok je vždy k dispozícii v dolnej časti okna. V hornej časti nájdete lištu s tlačidlami na všetky dostupné stanice vrátane sieťových pripojení. Okrem toho existujú tlačidlá napríklad na váš OneDrive, ftp klienta alebo dokonca do Registra Windows.

Ak považujete toto menu a násilie voči tlačidlám za niečo ohromujúce, vedzte, že Salamander ponúka tri úrovne rozhrania: od začiatočníka po stredne pokročilého až po pokročilého.

Ďalšie funkcie

Všetky vaše údaje sú preto zo servera Salamander ľahko dostupné, ale to nie je všetko: existuje veľa funkcií a doplnkov, pomocou ktorých môžete s týmito údajmi manipulovať.

Napríklad existuje výkonný „hromadný premenovač“, ktorý vám umožňuje premenovať viac súborov naraz na základe rôznych kritérií. Salamander môže tiež dešifrovať a zašifrovať vaše súbory a archivovať ich do rôznych formátov alebo rozdeliť veľké súbory na menšie kúsky a spojiť ich späť dohromady. Nájdete tiež flexibilné vyhľadávanie a filtrovanie: zoznam napríklad iba súborov s konkrétnou príponou sa tak vykoná okamžite. A ak omylom odstránite niektoré súbory, vstavaná funkcia obnovy dát ich stiahne za vás. Zaujíma vás, čo má nástroj v pláne: na stránke nájdete pekný prehľad.

Záver

Altap Salamander je vynikajúci a všestranný správca súborov, ktorý sa prehľadne inštaluje vedľa programu Windows Explorer. Početné možnosti a rozsiahla podpora skratiek zaisťujú, že pokročilejší používateľ, ktorý často naráža na hranice prieskumníka, sa bude cítiť priťahovaný.