Preskúmanie

Denon AH-MM300 - Vlk v ovčom rúchu

Denon poznáme hlavne z (bluetooth) reproduktorov a hi-fi súprav, ale občas spoločnosť prinesie na trh slúchadlá. Tentokrát sú dokonca tri. Testoval som AH-MM300, prostredný z radu.

Denon AH-MM300

Cena:

€299,-

Farba:

čierna

Typ:

Na ucho

Impedancia:

32 Ω

Citlivosť:

96 dB / mW

Maximálny vstup:

1 000 mW

Frekvencie:

10 Hz - 40 kHz

Hmotnosť:

195 gramov

9 Skóre 90
  • Pros
  • Krásny zvuk
  • Elegantný vzhľad
  • Malý okolitý hluk
  • Kábel funguje dobre s iPhone
  • Negatíva
  • Na hlave vyzerá trochu zvláštne
  • Cena [/ plusmin]

Okamžite vynikne, keď vytiahnete slúchadlá z krabice, je elegantný dizajn. Je nádherne ukončená keramickým povlakom. Ušné ušnice na uchu sú pomerne malé a majú matnú čiernu farbu. Ľavá aj pravá strana majú na vonkajšej strane dostatok priestoru pre logo Denon. Prečítajte si tiež: Najlepšie slúchadlá roku 2014.

Pekné a robustné

Čelenka je tiež čierna a má v spodnej časti pohodlný mäkký vankúš, zatiaľ čo vrch je vyrobený z kože. Zvláštnou voľbou od Denonu je uhol, pod ktorým sú ušné okuliare pripevnené k čelenke. Výsledkom je, že najmä ak sú slúchadlá trochu väčšie, zostáva medzi vašou hlavou a čelenkou veľa prázdneho miesta.

AH-MM300 je možné nastaviť na oboch stranách približne o päť centimetrov. Pre väčšinu používateľov je to v poriadku, ale tí, ktorí majú o niečo väčšiu hlavu, môžu mať ťažkosti s nasadením ušných šálok úplne na uši. Aj pri najväčšom nastavení je AH-MM300 stále pekný a odolný. Je to preto, že v puzdre je zabudované sklenené vlákno, vďaka čomu sú slúchadlá ľahké (iba 195 gramov) a pevné.

Zábavné doplnky pre Apple

Slúchadlá sa dodávajú s dvoma medenými káblami. Jeden je čisto káblový, druhý má ovládací gombík nastavenia zvuku a zabudovaný mikrofón, takže môžete ľahko telefonovať. Je tiež užitočné, keď je súčasťou balenia aj 3,5 mm konektor, ktorý umožňuje pripojiť slúchadlá k audio systému. Dostanete tiež šikovnú úložnú tašku, ktorá však ochráni viac pred prachom ako pred skutočnými nárazmi. Na dlhé a hrboľaté cesty môžete AH-MM300 kedykoľvek vložiť do krabice.

Model AH-MM300 sa dodáva s dvoma káblami, 3,5 mm zástrčkou a praktickou úložnou taškou.

Špeciálne pre majiteľov zariadení Apple spoločnosť Denon pridala niekoľko ďalších vychytávok navyše. Káblový ovládač hlasitosti funguje dobre v systéme iOS, takže môžete kedykoľvek ovládať hlasitosť bez ohľadu na to, akú aplikáciu práve používate. Podržte tlačidlo pozastavenia a Siri príde za roh, aby vám pomohla s otázkou medzi nimi. Môžete napríklad vyhľadať informácie o interpretovi, ktorého práve počúvate, bez toho, aby ste museli vyberať telefón. Niektoré z týchto možností fungujú aj v systéme Android, sú však väčšinou zabudované pre iOS.

Verný prírode

Model AH-MM300 je vybavený špeciálnymi 40 mm meničmi spoločnosti Denon. Vďaka technológii Free Edge patentovanej spoločnosťou Denon nedochádza k žiadnemu skresleniu alebo k žiadnemu skresleniu. Či už ide o klasickú hudbu, rock alebo iba reč, AH-MM300 vie, ako všetko verne sprostredkovať.

Neexistuje aktívne potlačenie hluku, ale nie je to potrebné. Vďaka technológii Fit a Free Edge môžete ísť na rušné miesto s pokojom. V nákupnú ulicu v sobotu popoludní znel okolitý hluk, akoby som vchádzal do bubliny, zatiaľ čo to bolo takmer nepočuť, keď hrala pieseň. Sedenie v kancelárii so slúchadlami bolo dokonca trochu nepríjemné, pretože som vôbec netušil, čo sa okolo mňa deje - ale to je samozrejme inokedy presne ten zámer (a niekedy je to celkom fajn).

Čím hlasnejšie, tým lepšie

U 300 eurových slúchadiel sa dá očakávať veľká kvalita zvuku, najmä ak nie sú k dispozícii žiadne vychytávky ako bluetooth a aktívne potlačenie hluku. Model AH-MM300 v tomto uspáva s vynikajúcimi farbami. Zvuk je ostrý a dobre sa reprodukujú vysoké aj nízke tóny.

Vďaka technickým pomôckam vychádza zo slúchadiel krásny zvuk.

Vďaka tomu je AH-MM300 skutočným vlkom v ovčom oblečení. Vďaka ušným mušliam na uši stále znie všetko trochu krotko a trochu utláčajúco pri nízkej hlasitosti, ale to je pokoj pred búrkou. Správne otvorte gombík hlasitosti a AH-MM300 stráca všetku svoju neistotu. Vysoké tóny znejú ešte jasnejšie, ale dá sa to cítiť hlavne basmi. So zavretými očami, správnou piesňou a trochou fantázie sa zdá, akoby ste stáli v plnom dome hneď vedľa reproduktorov.

Záver

Denon AH-MM300 sa dá právom nazvať špičkovým headsetom. Reprodukcia zvuku je impozantná, najmä pri vyššej hlasitosti, kde lacnejšie slúchadlá zvyčajne zlyhajú. Vyzerá tiež elegantne, hoci prázdny priestor na pripevnenie ušných šálok s čelenkou je zbytočný, takže na vašej hlave vyzerá trochu zvláštne. Kvalita stavby je v poriadku a pôsobí robustne. Cena je však trochu vysoká, najmä keď si myslíte, že nie je možné bezdrôtové pripojenie bluetooth. Ak nemáte problémy s káblom (obzvlášť užitočné pre iPhone) a ste v pozícii zaplatiť 300 eur za slúchadlá, AH-MM300 je určite jeden z prvých, na ktorý by ste sa mali pozrieť.