Novinky

Najvyhľadávanejšie trendy a hľadané výrazy Google v Holandsku v roku 2019

Postupne sa blížime ku koncu roka, čo v tejto spoločnosti založenej na dátach znamená, že existuje veľa zoznamov. Nakoniec je k dispozícii dostatok údajov na získanie zaujímavých poznatkov o roku 2019. Napríklad najvyhľadávanejšie hľadané výrazy Google.

Teraz je hľadané správanie často rovnaké, ale nie trendové hľadanie. To znamená: aké sú hľadané výrazy, ktoré viedli k najväčšiemu zvýšeniu prenosu, ak porovnáme tento rok s minulým rokom? Ktoré výrazy zrazu v roku 2019 dosiahli extrémne veľa ďalších vyhľadávaní a prečo? Google ich zostavil užitočný zoznam.

Správanie pri vyhľadávaní v Holandsku na Googli

Predtým, ako prejdeme na zoznam na rok 2019, pozrime sa späť na ten z roku 2018. Medzi týmito dvoma zoznamami je veľký rozdiel: Avicii, Glennis Grace, Barbie, Litebit, Jos B., Meghan Markle, Maarten van der Weijden, Fortnite, Mac Miller a Boer si hľadajú ženu. Ľudia skrátka hľadali ľudí a takmer vždy to boli ľudia zo sveta lesku a pôvabu. Aj televízny program Farmár hľadá ženu a videohra Fortnite boli mimoriadne populárne ako vyhľadávací dopyt v roku 2018. Inými slovami, rok plný zábavy.

To sa v roku 2019 zmení. U nás v roku 2019 ľudia zrazu oveľa častejšie hľadali Ajax, ktorý je jednotkou číslo jeden. Potom nasledujú: 2. Majstrovstvá sveta žien, 3. Notre Dame, 4. Julen, 5. Duncan Laurence, 6. Bridget Maasland, 7. Iris Hondová, 8. Utrecht, 9. Európske voľby a 10. Pád Berlínskeho múru. Tento rok bol oveľa menej o jednotlivcoch a zábave, ale viac o aktuálnom dianí a politike.

Išlo predovšetkým o dobré výkony (Ajax, ženy vo futbale na majstrovstvách sveta, Duncan Laurence) a o to, čo v správach jednoducho dominovalo, ako napríklad padlý chlapec Julen, útok v Utrechte a Pád múru, ktorý tento rok oslávil 30. narodeniny. A samozrejme bolo treba urobiť niečo aj v oblasti klebiet a ohovárania: do konca roka vyniknú Bridget Maasland a Iris Hondová v súvislosti s (údajnými) vzťahmi s Andrém Hazesom Juniorom a Marcom Borsatom.

Čo znamená...

Okrem toho Google tiež odpovedal na to, čo bolo najpopulárnejšie ako otázka po otázke „čo to znamená“. Z najpopulárnejších zostupujú: wollah, chaty, SFS, arkády a herry. Je dobré vedieť: wollah je slangový výraz pre „skutočne pravdivý“, chaty vlastne nič neznamená, ale je v populárnej piesni, SFS je čoskoro (seffens) aj „selfie pre selfie“ (pošlem vám selfie, ale očakávam aj jednu) späť), Arcade je názov piesne, s ktorou vyššie uvedený Duncan Laurence zvíťazil v súťaži Eurovision Song Contest a jej názvami je chaos / eskalácia.

Zaujíma vás, ktoré filmy Holanďania vyhľadávali najviac alebo ktoré televízne programy či športovci nájdete na zozname Google. Náš zoznam bežných hľadaných výrazov sa od sveta veľmi líši. Iba Notre Dame je podobný, pre zvyšok:

  • India vs Juhoafrická republika
  • Cameron Boyce
  • Copa America
  • Bangladéš vs India
  • iPhone 11
  • Hra o tróny
  • Avengers: Endgame
  • Žolík
  • Notre Dame
  • Svetový pohár ICC v krikete

Joker bol najvyhľadávanejším trendovým výrazom v oblasti filmu v Holandsku, ale kriketové a disneyovky sú u nás menej populárne na základe toho, čo naši krajania hľadali v najväčšom vyhľadávači na svete.