Ako

Takto môžete odstrániť ponuku s dvojitým spustením

Ak máte v počítači viac operačných systémov, zatiaľ čo v skutočnosti používate iba jeden, môžete tiež odstrániť ponuku s dvojitým spustením. Tu vám ukážeme, ako na to.

Ak ste si spočiatku neboli úplne istí, či bude Windows 10 dobrou voľbou, možno ste sa rozhodli pre bezpečnú stránku ponechať staršiu verziu Windows na samostatnom oddiele. Takto budete mať stále prístup k svojej starej inštalácii systému Windows so všetkými svojimi starými aplikáciami a súbormi výberom požadovanej verzie systému Windows v ponuke dvojitého spustenia. Prečítajte si tiež: Ako vypnúť prispôsobené reklamy v aplikáciách spoločnosti Microsoft.

Odstrániť ponuku s dvojitým spustením

Ak ale po chvíli skutočne používate iba Windows 10, je nepríjemné musieť pri každom spustení počítača zvoliť požadovaný operačný systém z ponuky dual boot. Možno budete chcieť nechať starú verziu systému Windows zapnutú, nemusíte však zakaždým prechádzať cez ponuku dvojitého spustenia. Našťastie môžete.

Zoznam operačných systémov

Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a vyberte možnosť Systém. Na ľavej table zobrazeného okna kliknite na ikonu Rozšírené nastavenia systému. Kliknite na kartu Pokročilé nižšie Nastavenia spustenia a obnovy tlačidlo nastavenie.

Vyberte operačný systém, z ktorého chcete štandardne bootovať, a zrušte jeho začiarknutie Zoznam operačných systémov ... zobraziť sekundy. Ponuka duálneho bootovania sa už nebude zobrazovať, ale oddiel so staršou verziou systému Windows je stále neporušený.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found