Preskúmanie

Panda Free Antivirus 2016 - najlepší antivírus zadarmo

Španielska spoločnosť Panda Security je svetovým hráčom v oblasti počítačovej bezpečnosti, tu je však stále menej známy. Bezplatný antivírus by mal pomôcť dosiahnuť väčšiu expozíciu a viac používateľov. Free Antivirus 2016 by to určite mal robiť.

Panda Free Antivirus 2016

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.pandasecurity.com

9 Skóre 90
  • Pros
  • Jednoduchosť použitia
  • Dobrý bezpečnostný výkon
  • Funkčnosť
  • USB očkovanie
  • Negatíva
  • Vyskakovacie okná
  • Žiadne naplánované kontroly
  • MyStart a Yahoo pri inštalácii

Panda Free Antivirus 2016 ponúka ochranu pred vírusmi a spywarom vrátane ochrany v reálnom čase. K dispozícii je tiež cloudové filtrovanie adries URL a webu pre automatickú ochranu pri surfovaní. Všetky ďalšie funkcie, ako je ochrana Wi-Fi, rodičovská kontrola, ochrana súkromných údajov, zálohovanie, správca hesiel, šifrovanie súborov, možnosť skutočného mazania súborov a tiež systémové nástroje Tuneup sú k dispozícii iba ako súčasť platenej verzie Pandy.

Panda nehostuje svoj bezplatný antivírus na svojich vlastných serveroch, ale dodáva ho prostredníctvom servera download.com, ktorý zvyšuje obočie, je to v poriadku? Počas inštalácie si môžete zvoliť aktiváciu napríklad ďalšej ochrany identity a ako optout bude Yahoo nastavený ako nový predvolený vyhľadávací nástroj. MyStart je tiež voliteľne nainštalovaný, tiež od spoločnosti Yahoo.

Windows

Rozhranie programu Panda Free Antivirus je prehľadné a program je úplne holandský. K dispozícii sú iba profi funkcie a ak ich vyberiete, zavedú vás priamo do webového obchodu Panda. Množstvo reklamy je obmedzené na banner, ktorý je menej úspešný, vyskakovacie okno pri spustení systému Windows, ktoré sa bohužiaľ musí uzavrieť myšou. Panda už roky dosahuje veľmi dobré výsledky v rôznych antivírusových testoch a nemá takmer žiadny vplyv na výkon nášho počítača. Bezpečnostné produkty spoločnosti Panda využívajú cloudovú technológiu, bez pripojenia na internet sú oveľa menej použiteľné, zároveň je riziko infekcie oveľa nižšie. V prípade, že dôjde k infikovaniu vášho počítača, môžete pripraviť záchranný disk alebo USB kľúč na skenovanie offline. Panda Cloud Cleaner, ktorý sa na to používa, je možné nainštalovať aj z Panda Free Antivirus ako ďalší doplnok. Nastavenia je možné chrániť heslom.

Záver

Aj keď si môžete vytvoriť bootovacie CD s väčšinou antivírusových programov, s tromi motormi a jeho užívateľskou príjemnosťou, FixMeStick je jednoducho lepší. Ale ako antivírusový program funguje freeware Pandy veľmi dobre.