Ako

Používanie USB kľúča s iPadom

Keď sa spoločnosti Apple opýtate, či môžete so svojím iPadom používať USB kľúč, odpoveď je „nie“. To však nie je tak celkom pravda, aj keď spôsob, akým môžete používať USB kľúč, je obmedzený. Potrebujete (samozrejme) USB kľúč a súpravu na pripojenie fotoaparátu.

Vyberte správny USB kľúč

Nie je to tak, že si môžete kúpiť iba USB kľúč a očakávať, že bude fungovať s vašim iPadom. Rôzne typy USB kľúčov vyžadujú odlišné množstvo energie, čo znamená, že jeden kľúč bude fungovať a druhý nebude reagovať.

Nie je známe, aké maximálne množstvo energie môže USB kľúč vyžadovať, takže je treba vyskúšať. Uistite sa tiež, že je to čo najbežnejšia palica. Inými slovami, tá stará palica U3, ktorú máte stále niekde v zásuvke, ju nebudete môcť použiť.

Musíte mať správny USB kľúč. Stará páčka U3 asi nebude fungovať.

Formátovanie a klasifikácia

Tyčinku je potom potrebné naformátovať. Pretože iPad je produkt Apple, mysleli by ste si, že by ste mali formátovať vo formáte, ktorý Apple používa aj pre OS X. Pravda by nemohla byť nič ďalej, v skutočnosti by ste mali formátovať dokonca aj vo formáte FAT32, ktorý už bol používaný roky. Bol používaný systém Windows.

Po formátovaní musíte ešte vytvoriť správnu štruktúru priečinkov, aby váš iPad rozpoznal stick ako vymeniteľné médium. Našťastie je to celkom jednoduché, vytvoríte priečinok, ktorý pomenujete DCIM. Potom skopírujete fotografie a (kompatibilné) videá, ktoré chcete umiestniť do iPadu. Teraz pripojte USB kľúč k vášmu iPadu cez súpravu na pripojenie fotoaparátu a iPad rozpozná kľúč (ak je kompatibilný). Otvorí sa aplikácia Fotky a vy môžete kopírovať fotografie a videá, ktoré ste vložili na kľúč do svojho iPadu.

Potrebujete na to CCK, ale potom môžete importovať fotografie a videá z hokejky.