Preskúmanie

Harman Kardon Soho Wireless - Slúchadlá s dizajnom ako prvé

Bezdrôtové slúchadlá vyzerajú často objemné a nie módne. Harman Kardon to mení so Soho Wireless. Akokoľvek je to elegantné, kvalita zvuku by nemala trpieť.

Harman Kardon Soho Wireless

Cena:

€ 299,-

Rozsah frekvencie:

20 Hz - 20 kHz

Pripojiteľnosť:

AUX, bluetooth, NFC

Naložiť:

Kábel micro USB

Dostupné farby:

Biela, čierna a hnedá

7 Skóre 70
  • Pros
  • Dizajn
  • Bezdrôtový
  • NFC
  • Negatíva
  • Pohodlie pri nosení
  • Kvalita zvuku

Elegantný dizajn Harman Kardon Soho Wireless

Harman Kardon, ak poznáte značku, okamžite viete, že sa týka dobre vyzerajúcich zvukových produktov. Takto vyzerá Harman Kardon Soho Wireless opäť úhľadne. Elegantný, tenký a malý dizajn sa objaví hneď po otvorení škatule.

Slúchadlá sú celé potiahnuté hladkou kožou. Otočné prvky, ku ktorým sú reproduktory pripevnené, sú vyrobené z hliníka. Samotné reproduktory sú na rozdiel od toho, na čo ste zvyknutí, namiesto okrúhlych alebo oválnych štvorcových. Jedná sa teda o náhlavnú súpravu na ucho, čo znamená, že vankúše reproduktorov spočívajú na vašich ušiach, a preto vám nespadajú.

Bezdrôtový a takmer bez gombíkov

Bezdrôtové slúchadlá Harman Kardon Soho majú jedno tlačidlo na slúchadlách: tlačidlo bluetooth. Nájdete tiež pripojenie pre 3,5 mm AUX kábel, ktorý je tiež súčasťou balenia. Ak ste bez batérie, môžete kedykoľvek pokračovať v počúvaní hudby pomocou kábla. Máte tiež uzavretý vstup pre kábel micro-USB na nabíjanie slúchadiel. Okrem toho má Soho Wireless na palube aj NFC, takže sa môžete ľahko pripojiť k svojmu mobilnému telefónu. Nakoniec je tu aj mikrofón v spodnej časti slúchadiel, aby ste mohli ľahko telefonovať.

Na ovládanie hudby nemusíte vyberať telefón z vrecka. S náušníkmi citlivými na dotyk môžete hudbu pozastaviť, vypnúť alebo zapnúť a meniť skladby. To funguje primerane dobre, ale iba ak používate slúchadlá v kombinácii s Bluetooth. Ak pripojíte kábel AUX, nebude to fungovať, takže stále musíte vytiahnuť telefón z vrecka. Nie veľmi ideálne. Batéria našťastie vydrží zhruba osem hodín a je pravdepodobné, že s tým prežijete deň.

Ako už bolo spomenuté skôr, jedná sa o slúchadlá na uši. Mušle sú akoby na ušiach. To zaisťuje, že dizajn zostane skromný, ale tiež sa zabezpečí, že slúchadlá nebudú správne sedieť na hlave. Je to trochu škoda, pretože ak s tým plánujete behať toto leto, máte problém. Pri každodennom používaní musíte pravidelne umiestňovať Soho Wireless na hlavu, aby nekĺzala. Nie rovnako ideálne.

Kvalita zvuku mohla byť lepšia

Kvalita zvuku je vynikajúca. Pravým audiofilom však stále budú chýbať niektoré tóny, najmä v strednom rozsahu. Má ťažkosti s zreteľnou reprodukciou všetkých tónov. Basa našťastie neprevažuje a výšky sú vyvážené, vďaka čomu je dobrá pre väčšinu ľudí. Nejde však o žiaden standout pre slúchadlá s odporúčanou maloobchodnou cenou 300 €.

Záver

Harman Kardon Soho Wireless je očarujúca dvojica slúchadiel, ktorá vás určite nesklame. Dizajn je nádherný a povrchová úprava s kožou a hliníkom z neho robí obraz, na ktorý sa môžete pozrieť. To má, bohužiaľ, aj niektoré negatívne dôsledky. Napríklad Soho Wireless od spoločnosti Harman Kardon nezostáva na svojom mieste a kvalita zvuku nie je majstrovským dielom.