Ako

Takto fungujú Split View a Slide Over v systéme iOS

Novšie iPady majú Split View a Slide Over. Veľmi pekné funkcie, ale niekedy trochu nepohodlné na aktiváciu. Skutočne musíte vedieť trik. Takto to funguje v iOS 11.

Za prvé, program Slide Over zvládne takmer každý iPad so systémom iOS 11, dokonca aj o niečo staršie modely. Split View je vyhradený pre novšie verzie s väčšou RAM na palube. Slide Over je preto najuniverzálnejšou možnosťou umiestnenia dvoch otvorených aplikácií na jednu obrazovku. Existujú dva spôsoby aktivácie snímkovania.

Prvý je najpružnejší. Klepnutím otvoríte aplikáciu, ktorú chcete použiť v režime snímania. Držte aplikáciu a mierne potiahnite do strany. Stále stlačte a podržte aplikáciu odtiahnutú nabok a klepnite na inú aplikáciu. Po otvorení presuňte predtým presunutú aplikáciu do stredu obrazovky. Hotovo: prvá aplikácia je teraz umiestnená nad druhou. „Plávajúcu“ aplikáciu môžete zakázať na pozadí potiahnutím „okna“ na stranu, potom zmizne.

Ďalšou možnosťou aktivácie aplikácie Slide Over je uchytenie novej aplikácie v Docku pre prípad, že je už otvorená, a potiahnutie smerom nahor. Jednoduché a efektívne!

Rozdelené zobrazenie

Split View ide ešte o krok ďalej. Naozaj môžete použiť dve aplikácie vedľa seba, čo funguje najlepšie, ak držíte iPad vodorovne. Zobrazenie Prezentácia môžete ľahko previesť na Rozdelené zobrazenie tak, že nadradenú aplikáciu uchopíte za sivú „rukoväť“ v hornej časti okna a potiahnete ju mierne nadol. Rovnakým spôsobom sa prepína späť na snímku. Rozdelenie medzi aplikáciami je možné podľa potreby upraviť pomocou deliacej čiary. Potiahnutím tohto riadku úplne doľava alebo doprava vymetiete aplikáciu „extra“ z obrázka. To, či Side View funguje aj pre vás, závisí od verzie vášho iPadu. Samozrejme, že pokus nikdy neuškodí. Nezabúdajte tiež, že v systéme iOS 11 môžete položky (napríklad obrázky alebo vybraný text) ľahko presúvať z jednej aplikácie do druhej. V skratke: kompletné multitaskingové prostredie, ktoré sa pri troche praxe ukáže ako mimoriadne produktívne!

Rozdelené zobrazenie prehliadača

Safari má svoju vlastnú rozdelenú osobnosť, v ktorej je možné zobraziť viac okien vedľa seba. Funguje to jednoducho. Spustite prehliadač v systéme iOS a otočte iPad vodorovne. Klepnite a podržte prekrývajúce sa štvorce v pravom hornom rohu obrazovky. Potom klepnite v otvorenej ponuke Otvorte rozdelené zobrazenie. Teraz uvidíte dve karty prehliadača, na ktorých môžete otvoriť každú svoju stránku.